Tajemný předmět ve tvaru doutníku může být cizí kosmická sonda

Tajemný předmět ve tvaru doutníku, který se v minulém roce objevil v naší sluneční soustavě, může být cizí kosmická sonda, která byla vyslána k prozkoumání Země, domnívají se astronomové z Harvardské univerzity.

Objekt, přezdívaný „Oumuamua, což znamená v Havajštině „posel přicházející ze vzdálené minulosti,“ byl objeven v říjnu roku 2017 teleskopem Pan-STARRS 1 na Havaji.
Od svého objevu nebyli vědci jednotní ohledně vysvětlení neobvyklých rysů a přesného původů, přičemž nejprve ji nazývali kometou a potom asteroidem, než ji konečně považovali za první svého druhu: novou třídu „mezihvězdných objektů.“

 

 

Nový článek výzkumníků z Harvard Smithsonian Center for Astrophysics vyvolává možnost, že podlouhlý tmavočervený objekt, který je 10 krát delší než jeho šířka a pohybuje se rychlostí 310 000 km/h, může mít „umělý původ.“
„Oumuamua může být plně funkční sonda zaslaná úmyslně do blízkosti Země mimozemskou civilizací,“ napsali v dokumentu, který byl předložen Astrophysical Journal Letters.

Teorie je založena na „nadměrném zrychlení“ předmětu nebo na jeho neočekávaném zvýšení rychlosti, když se v lednu objevila a nakonec opustila naší sluneční soustavu.

„Připustíme-li umělý původ, je jednou z možností, že „Oumuamua je lehká plachta, která se pohybuje mezihvězdným prostorem jako zbytky pokročilého technologického vybavení,“ napsali autoři tohoto článku a naznačili, že objekt může být poháněn slunečním zářením.

„To by odpovídalo různým anomáliím Oumuamua, jako je neobvyklá geometrie, lom světla, nízká tepelná emise, což naznačuje vysokou odrazivost a její odchylka od kruhové oběžné dráhy bez známek kometárního ocasu nebo rotace.“

„Oumuamua je prvním objektem, jaký kdy byl viděn v naší sluneční soustavě.

A zde krátká zpráva z televize:

překlad tereza | zdroj: 9

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

4
Komentujte

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Das ist ja egalCtenarfohatAnan Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Anan
Host
Anan

Opět nějaká fantazie. Badatelé jsou jaksi vedle.

fohat
Host
fohat
Ctenar
Host
Ctenar

I kdyby to byli UFO-ouni, myslím že při vstupu do sluneční soustavy mrkli do brožurek….ha Země…ha lidi…. rychle pryč.

Das ist ja egal
Host
Das ist ja egal

Tajemný předmět tvaru doutníku byl pozorovatelný v pondělí, 19.11.2018 na/před Měsíci/Měsícem