Tak pan Bureš, rozuměj premiér Babiš, je na návštěvě USA. Přiveze noty?

Podle oficiální stránky Úřadu vlády ČR je premiér Babiš za velkou louží na návštěve USA. Setká se s prezidentem Trumpem a ředitelkou CIA Haspelovou. Co myslíte, přiveze „návody“ na jisté situace, jak je řešit a neřešit? Bude zajímavé sledovat jeho kroky po návratu. Aby se nám nevrátil třeba jeho klon. S tím mají amíci zkušenosti…

5.–9. března 2019: Premiér Andrej Babiš navštíví USA

Předseda vlády České republiky Andrej Babiš v úterý 5. března 2019 odlétá do Spojených států amerických na třídenní pracovní cestu. Setká se s řadou zástupců inovativních společností, se kterými bude jednat o Inovační strategii 2019-2030. Zároveň přijal pozvání amerického prezidenta k návštěvě Bílého domu, kde budou oba státníci jednat o vztazích mezi Českou republikou a USA. 

První den plánovaného programu se český premiér setká se zástupci Americké obchodní komory, kterým představí Národní inovační strategii ČR. Na tomto setkání budou zastoupeny společnosti jako Cisco, Honeywell, Rockwell Automation, General Electric Czech Republic & Slovakia GE, Google, MetLife nebo Bell Helicopter. Později se Andrej Babiš sejde s ředitelkou Národní nadace pro vědu, se kterou bude hovořit o možnostech financování výzkumu a spolupráci s Grantovou agenturou ČR. Na Marylandské univerzitě se předseda vlády setká s vrcholnými akademiky a vedoucími jednotlivých projektů programu pro umělou inteligenci.

Pracovní snídaní s americkými investory bude zahájen druhý den návštěvy. Při této příležitosti budou představeny plány investic v České republice. Hlavním bodem programu ovšem bude odpolední návštěva premiéra České republiky v Bílém domě, kam byl pozván prezidentem USA Donaldem Trumpem. Jedná se o první návštěvu českého premiéra v Bílém domě od roku 2014. Andrej Babiš bude s prezidentem Trumpem v rámci bilaterálního jednání diskutovat o česko-amerických politických a ekonomických vztazích i o obranné a bezpečnostní spolupráci obou zemí. Odpoledne premiér vzdá úctu památce prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka u příležitosti výročí jeho narození.

Během posledního dne návštěvy v USA se premiér setká s předsedkyní Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiovou a následně i s šéfem republikánské menšiny ve Sněmovně reprezentantů Kevinem McCarthym. Po prohlídce Kapitolu předseda vlády poobědvá s několika členy Sněmovny reprezentantů. Následně se setká s vedením Americko-izraelského výboru pro veřejné záležitosti a poté bude jednat se zástupci významných amerických židovských organizací. Odpoledne pak premiér navštíví 1776 Incubator v Crystal City a českou společnost CloverDX.

Na pracovní cestě do USA bude premiéra doprovázet manželka. Monika Babišová mimo společný program navštíví Boys and Girls Clubs of America nebo Walter Reed National Military Medical Center.

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

9 komentářů

 1. Václav napsal:

  no to je jasný že přiveze noty, aby věděl jak se hraje podle USA

 2. CZK napsal:

  Mně se na tom nejvíc líbí, jak se podařilo dosáhnout úspory času i peněz tím, že ta návštěva jsou vlastně „dva v jednom“. 🙂 Je to návštěva USA a Izraele dohromady. 🙂 Jinak mi to přijde trochu jako políček Zemanovi, ale ono to možná není nic proti němu. Jenom už je prostě nepružný a nedá se s ním tak dobře orat. Má již „příliš vyhraněné názory“, což se u pana B. rozhodně nepředpokládá. 🙂

 3. Geo napsal:

  Bude očipován a řízen….

 4. CZK napsal:

  Investice USA do výzkumu! Tak podobně na tom byl i p. Tesla, když zkoumal a vynalézal ze peníze p. Morgana. Ten, když zjistil, co vlastně Tesla vybádal, tak mu vysvětlil, že vynález je za jeho prachy a tudíž je jeho. A proto šup s ním do trezoru, konec dalšího bádání a jestli prý o tom Tesla někde jenom cekne, tak ho Morganovy právníci rozcupují na kousky. Takže amíci dají peníze a až my něco vybádáme, tak jim to hezky odevzdáme. Užitek bude v zahraničí, my jsme jenom dílna na zakázku.
  A pamatuje si ještě někdo na „neošetřené investice“ u TV NOVA, které tady investoval americký občan p. Lauder, předseda celosvětového svazu Židů? Jakmile skončil ve funkci ředitele TV NOVA žid p. Železný, byla podána žaloba, proběhly 3 arbitráže, 2 jsme prohráli a hned a zatepla jsem zaplatili (mám pocit, že to bylo 4,5 miliardy dolarů, ale koho to zajímá, dá se to dohledat přesně).
  Kde je dnes náš slavný vynález z Liberce – nejhustší netkaná látka, nepropustí ani virus, vhodná i jako neprůstřelná košile 🙂 Kam se hrabe Mithril 🙂 Jak to, že to tady nevyrábíme za slušné peníze pro celý svět, jako to dělali Číňani s hedvábím? Dokonce i jakousi novou baterii vybádanou Čechem HE3DA jsme prodali licenci do USA. Pociťuji silnou beznaděj …….

  • Hugo z hor napsal:

   Máš pravdu CZK, mám podobný pocit těch „převratných vynálezů“ je povícero : plazmový hořák (nebylo by třeba tolik spaloven), unikátní dálniční povrch z recyklovaných pneumatik (zkušební testovací km vystavěny v USA) zcela unikátní konzervování potravin a tak bych tady mohl psát ještě chvíli. Naši vymysleli, ale skončili bůh ví kde ? Mě nejvíc trápí , že už teď se ví, že v roce 2032 nebude dostatek elektrické energie i přes dostavbu jaderného bloku. U nás pracují na modulárních blocích ( s menším výkonem a možností transportu) , ale nemáme palivo 🙂 USA nám ho neprodá a od rusů ho vzít nesmíme 😉 🙂 takže zatím neřešitelná situace …. škoda uvidíme jak se to vyvine . A baterie se začne vyrábět od podzimu v tom máme jakýsi náskok 😉 takže jim hodně držím palce prodej do USA byl vcelku nutností další budou následovat, aby se to dalo „ufinancovat“. Unikátní je ,že u nás to financovalo „189 českých nadšenců“ a dařilo se to vcelku tajit nyní již informace na veřejnost pomalu proudí … Přeji hezký den Hugo

 5. cholekalciferol napsal:

  Určitě neopomene dojednat dodávku výborného čerstvého tuzemského drůbežího masa made in USA/alias Vodňanské kuře….

 6. jirik napsal:

  Babiš u Trumpa v Bílém domě; jak mj. vyřeší NATO či své střety zájmů? Trumpovo jmění odhaduje Forbes na 3,1 miliardy dolarů (67,3 miliardy korun). Bývalý šéf Agrofertu Babiš je tak prý o jednu miliardu dolarů (necelých 28 miliard korun) bohatší
  http://www.rukojmi.cz/clanky/7735-babis-u-trumpa-v-bilem-dome-jak-mj-vyresi-nato-ci-sve-strety-zajmu-trumpovo-jmeni-odhaduje-forbes-na-3-1-miliardy-dolaru-67-3-miliardy-korun-byvaly-sef-agrofertu-babis-je-tak-pry-o-jednu-miliardu-dolaru-necelych-28-miliard-korun-bohatsi

 7. Dastin napsal:

  Toto jmeni mu nenalezi, toto jmeni patri soudruhum z americke kabaly….. je pouze bily konik. Vemte na to jed…..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.