Tak se vážení připravte, bude to ohromný tobogán a před několika dny začal. Svět je několik minut od totálního kolapsu a panika se šíří po celé zeměkouli

…..jak jsem neustále upozorňoval, a to mnoho let dopředu, přijde ke zhroucení měny se všemi následky. Začínají o tom pomalu psát i v novinách….

13:54

Připravte se bude to pořádný fičák. Hovořím o něm celé roky. Dál se jim to nepodaří odsunout…..

Nebudu vše opakovat, jen blokově připomenu:

…..Měna ztratí hodnotu a bude neustále oslabovat se všemi následky…..

…..Peníze (vklady) lidí budou následně zabaveny krachujícími bankami…..

…..Dluhy lidí u bank (PŮJČKY) budou anulovány….

…..Stříbro a drahé kovy vystřelí astronomicky nahoru…..

…..Při pádu měn, může stát požadovat od lidí jakékoliv drahé kovy (zakoupení nyní u obchodníků oficielně) ODEVZDÁNÍ DRAHÝCH KOVŮ STÁTU.

Níže je podobný článek v češtině…..

ZDE MÁTE TAKÉ ČLÁNEK, KDE SE VŠE PŘIZNÁVÁ, MŮŽETE SI HO PŘELOŽIT S PŘEKLADAČEM:

Svět je několik minut od totálního kolapsu a panika se šíří po celé zeměkouli

Greyerz – The World Is Minutes From Total Collapse As Panic Across The Globe Escalates

 

 

Po recesi přichází Velká deprese

Po recesi přichází Velká deprese

Ilustrační foto
27. srpna 2019 – 03:20
Pokud ji chcete omezit na jedno slovo, jedná se o euro. Společná měna uložená turbodmychadly EU ve všech zemích EU se zcela odlišným hospodářským řízením, odlišnou historií a mentalitou vedla ke katastrofickým fiskálním politikám, píše na blogu Schall und Rauch von Freeman.

Nejen v Evropě přichází ekonomický pokles, ale ve všech západních zemích. USA, Japonsku, Austrálii, Jižní Africe, zemích  Jižní Ameriky, vše propadne hluboké recesi. Trump podněcuje globální krizi svými obchodními válkami a sankcemi.

Fed musel snížit úrokové sazby, protože ekonomika již neběží ani v USA. Podle předchozích článků, pohled na akciové indexy neodráží skutečný stav ekonomiky. Aktiva jsou nafouknuta pouze levnými penězi.

A na druhém konci světa Rezervní banka Nového Zélandu (RBNZ) počátkem tohoto měsíce snížila úrokovou sazbu o neuvěřitelných 0,5 procenta (50 bazických bodů) na 1 procenta.

Guvernér RBNZ Adrian Orr poté řekl, že Nový Zéland je připraven sledovat záporné úrokové sazby v Japonsku, Švédsku a dalších zemích.

V podstatě celá řada extrémních opatření na podporu finančního systému. Nový Zéland již má nejextrémnější systém „záchranných opatření“ na vyvlastnění vkladů na záchranu problémových bank.

V Austrálii je boom bydlení ukončen a ceny klesají. Totéž v USA a Kanadě. Kompletně předražená nemovitost nemůže kupce najít.

Jeden mluví o Zombi nemovitostech, které jsou prázdné, protože majitelé byli informováni bankou o povinné dražbě, a proto jsou prázdné.

Pak bankroty zemědělců v USA, kteří již nemohou prodávat své zemědělské produkty kvůli Trumpově obchodní válce s Čínou, a tím již si nemohou brát další půjčky.

Průmysl je také na konci, protože v důsledku nízké ceny ropy není financování rentabilní a existují také řady bankrotů, které zatěžují banky.

Proto předpovídám následující, píše von Freeman:

K zhroucení dojde krátce před prezidentskými volbami v roce 2020 nebo krátce poté. Všechny indikátory ukazují, že do té doby se nahromadí všechny komponenty pro velkou bouři. To znamená, že na to máme jen jeden rok.

Připravte se na co? Pokud jde o velkou hospodářskou krizi, následuje světová hospodářská krize!

Protože poté, co se dům z karet zhroutí, bude to mnohem horší. Mnoho selhání bank, ztráta úspor a úvěrů, vysoká nezaměstnanost, první deflace, pak inflace, to je devalvace peněz, kolaps eura … až do vyvlastnění státem.

V závislosti na tom, jak je naštvaná populace, může to vést k násilným střetům.

V Německu jen o něco méně, protože obyvatelstvo je  „schopno trpět“, ale v jižních zemích může dojít k bouři. Žluté vesty to už nějakou dobu ukazují.

V USA může proběhnout občanská válka v závislosti na výsledku voleb a na tom, jak špatná bude ekonomická situace.

Co je pro mě nejjasnějším znamením, finanční systém a ekonomika se blíží ke kolapsu a příští rok bublina praskne? Je třeba, aby centrální banky zavedly záporné úrokové sazby, aby se akciové trhy a trhy nemovitostí nekolabovaly.

Negativní úrokové sazby však znamenají, že banky ztrácejí svoji výdělečnou sílu, nemohou nadále udržovat riskantní půjčky a podnikat a chystají se k bankrotu.

Banky musí být zachráněny, což znamená ztrátu všech prostředků. Zapomeňte na pojištění vkladů, které nedostanete a je jen prázdným příslibem politiků.

Nezaměstnanost vzroste na nejméně 20 procent. Bez příjmu a bez úspor to bude pro mnohé beznadějné. Ti, kteří nejsou připraveni a nemají nouzový plán, budou bezmocní.

Takže se připravte, připravte a připravte znovu, dokud to bude vypadat „normálně“.

Podívejte se, kde je dnes cena zlata? Za 1544 dolarů, 1383 euro a 48’3243 franků.

Zlato se kupuje, protože existují lidé, kteří vědí, co mohou očekávat. Alespoň 15 procent jmění by mělo být z drahých kovů a měly byste je držet v ruce.

Má smysl opustit euro a mít měny mimo EU. Distribuovat do několik měn, aby se minimalizovalo riziko. Pokud máte zásoby, prodejte všechny papíry, převeďte je na hotovost.

Totéž platí pro nemovitosti. Pryč s tím, dokud jsou ceny stále vysoké. Každý, kdo si myslí, že majitelé domů jsou chráněni před krizí, se mýlí. Je tomu tak pouze v případě, že jste bez dluhů a dokážete udržet provoz.

Je zapotřebí zmenšení, být malý a skromný a pružný. Musíte vypadat špatně, aby vás stát nechal na pokoji.

 
Co se stane, až budou vyčerpány všechny státní finanční prostředky na záchranu bank, nezaměstnanost a sociální péči pro masy, dojde k vyvlastnění nebo nucené hypotéce. Už všechno existuje?

Euro již nebude existovat, zcela ztratilo důvěryhodnost.

Mimochodem bude zasažen i švýcarský frank, protože SNB má v knihách na podporu eura neuvěřitelných 800 miliard euro. Rozptýlí se a pak padne Švýcarská národní banka.

Ueli Maurer před rokem řekl jako ministr financí, že expanze rozvahy SNB dosáhla „limitu únosnosti“. Proto Švýcarsko není dobrým místem pro bezpečnost.

Jak bude vypadat Velká deprese? Alespoň ne jako světová hospodářská krize 20. a 30. let. Ne. Místo toho se to zhoršuje. Připomínáme, že lidé a jejich způsob života byl tehdy velmi odlišný, mnohem robustnější.

Morální charakter byl mnohem vyšší. Mnozí byli tak či onak soběstační. Mnohem vyšší procento bylo samostatně výdělečně činných. Rodinné jednotky byly neporušené. Občané byli vlastenci a nenáviděli svou vlastní zemi.

Většina lidí mohla „pracovat“ rukama. Znali více praktických dovedností. Tehdy si dělali věci sami. Země nebyly závislé na dovozu jako dnes. Stali jsme se bezmocnými závislými.

Zkaženou společnost dnes budou tvořit lidé, kteří nemají co přinést a musí být dotováni státem..

Pokud nebude žádná elektřina nebo benzín, všechno se okamžitě zhroutí.

Prezident Federálního úřadu pro civilní ochranu a pomoc při katastrofách (BBK) varoval před velkým výpadkem. „Po 24 hodinách bez elektřiny bychom měli katastrofické podmínky,“ uvedl šéf BBK Christoph Unger nedávno v rozhovoru pro die Welt.


Jsem si jist, že většina z vás bude chápat velké rozdíly mezi tehdejším a teď a jak tyto rozdíly technické závislosti budou tentokrát mnohem horší.

Každý bude nucen žít méně. Relativní životní náklady budou obrovské, zatímco bude k dispozici málo peněz. Bude toho méně nebo nic.

To, co k nám přichází, je téměř nepředstavitelné vzhledem k pohodlnému životnímu stylu, který nás dnes nejvíce baví.

Nyní se můžete rozhodnout, protože jsem vás varoval. Buď i nadále věřte v iluzi, že se nic nestane, a já jsem blbeček (jsem skvělý optimista) nebo vás informuji.

Jste cestující na eurotanici, která narazila do ledovce a klesá. Buď půjdete do několika záchranných člunů, nebo si myslíte, že jste kapitán, loď je nepotopitelná a strana pokračuje.

Již v roce 2007 jsem předpovídal finanční krizi, která nastala v roce 2008, a v roce 2011 jsem si uvědomil, že není řešitelná a zhoršuje se. Poté jsem se rozhodl opustit Evropu a postavit své útočiště na východě.

Centrální bankéři již nemohou udržet tento nevyléčitelně nemocný systém naživu. Všechny jejich recepty byly vyčerpány. Pacient byl tak uzdraven. Využijte čas do začátku roku 2020.

Klima, lesní požáry, genderismus, feminismus, televizní reality show, zprávy celebrit, Netflix, fotbal, zelená, levá, pravá atd., To vše jen rozptyluje skutečný problém, kterému svět čelí. Zapomeňte na to vše a zaměřte se na zajištění přežití.

Stát a jeho obyvatelstvo, který již není připraven bránit své hranice, a tím i svou identitu, historii a kulturu, je odsouzen a chátrá.

(rp,prvnizpravy.cz,schallundrauch,foto:arch.)

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

56 komentářů

 1. mino napsal:

  Hlboko súhlasím s Freemanom, jeho predikcia mi chodí v hlave už dlhšiu dobu. Totiž na odstavenie Trumpa bude potrebná nejaká bomba, inak bude zase zvolený do úradu prezidenta a vývoj ukazuje, že jedine vyvolaná / lebo sa na tom systematicky pracuje / hospodársko finančná kríza ho môže odstaviť od kormidla. Hlboko materiálne založení, satanizmom riadení a médiami spracovaní občania USA ho určia za vinníka, satanisti sa práve voľbami budú snažiť získať spať stratené pozície, to je veľká téma.

 2. mino napsal:

  Tu ide zrejme o tohoto Freemana, je z vyvolených, ale oni signál vyšlú pre ľudstvo stále. https://en.wikipedia.org/wiki/Joshua_Freeman

  • Maroš napsal:

   Podľa všetkého marxista – a nejako zapojený do KGB technológie marxistického prevratu USA /Bezmenov – ideologická subverzia/. Ide o to, že neomarxisti pripravujú NWO. Vyvlastnenie je toho súčasťou – lebo potom prebehne prerozdelenie. Freeman veľmi dobre vie, čo urobí run na banku! A preto podnecuje run na banky! Oni sú nedočkaví! A psychologická reakcia na „možnú“ krízu je run na banku! Teraz inak.

   Ak viem, že v plánoch NWO je totálna kontrola peňazí likvidáciou hotovosti – tak musím vedieť, že sú to mne ukradnuté peniaze! Tak sa pýtam – prečo si idioti strkáte peniaze do banky, keď aj tak žijete z ruky do huby – od výplaty do výplaty? Veď nech si milionári strkajú peniaze do banky! Ale prečo má mať dôchodca peniaze v banke?! Lebo platiť kartou je in?

 3. Miroslav napsal:

  Z toho až mrazí. Já tyhle prognózy už slyšel několikrát, ale když se o tom, aby jsme se připravili, a měli alespoň větší hotovost po ruce zmíním manželce, tak mi odpoví, abych pořád neseděl u počítače.

  • Andy napsal:

   A sedíš? 😀

  • Maroš napsal:

   Možno ti žena neverí mať „větší hotovost po ruce „. Už to vidím tak, že všetky prachy dávaš „samozrejme“ žene, alebo do spoločného klobúka. Ty nemáš právomoc nechať väčšiu hotovosť doma a basta? Si vôbec „doma“? Veď ona nech dáva svoje do banky a ty doma do krčahu.

 4. Tamara napsal:

  Tomáši prosím poradte jak nejlépe ochránit svou rodinu……mooc děkuji

  • Kocourmourek napsal:

   Bohužel, ani sebe, ani svoji rodinu nelze ochránit vůbec ničím. Pokud přijde to, co přichází (pokud nás nějaký zásah Vyšší moci neprovede kolem toho), je to tak dokonale perfidně (zvrhle) usnováno, že se nezachrání vůbec nikdo. Jak plyne (stále rychleji) čas Konce, ukazuje se to bohužel stále zřetelněji. Snad jen malý počet lidí, jak se nám slibuje, kteří se dožijí toho, že ta Vyšší moc tu smrtící sestupnou spirálu svým zásahem těsně před jejím koncem násilím zastaví, to přežije. Bohužel, nelze vám poradit nic, Tamaro, všechno je marné (to máš marný).

   • Tauri napsal:

    Pokud lze poradit, mit dostatek zásob, alespoň co se týče konzerv, které nepotřebují vařit, či potřeby vody. Z počátku rýží, která vydrží, dokud bude voda. Něco na obranu a každopádně udržet si zdravou mysl a věřit, že to člověk zvládne, jinak si to člověk ještě víc přitáhne a pokud má umřít, tak s „čistou hlavou“ bez špatných úmyslů. Ono pokud to bude dočasné, zlato-stříbro by se eventuelně hodilo, ale pro delší použití asi k ničemu..zlatem, ani stříbrem se člověk nenají. Může pouze obchodovat, ale dočasně.

   • Izairi napsal:

    Promiňte,Vy jste ale pesimista.
    Každému je přece jasné,že ta doba bude nesmírně těžká,ale naděje nikdy neumírá a nač si už dopředu představovat ty
    absolutně nejhorší scénáře.Jo a ještě řekněte,že ta vyšší moc která
    zachrání zbytek lidstva,bude
    Ježíš..

    • Kocourmourek napsal:

     Izairi, už nejméně 12 roků se denně zabývám kromě jiného otázkou, jak sebe a svou rodinu ochránit před tím, co přichází. A zabývám se tím zevrubně, do hloubky, nikoli povrchně. A vůbec nesoudím tak lehce jako vy, když říkáte, že „každému je přece jasné“! Naopak, skoro všem není jasné naprosto a vůbec nic! Natož pak, aby jim „bylo jasné“, že přijde nějaká „doba“ a že „bude nesmírně těžká“. Ani jen to si skoro nikdo neumí a vůbec ani nechce připustit! Už jen proto je „ta doba“ naprosto nepředvídatelná, a proto si ji nelze dopředu představit a kvůli tomu se na ni nelze připravit a ochránit se.
     Taky jsem si myslel, že se lze ochránit tak či onak, ale postupně jsem dospěl k závěru, že opravdu nelze. Je to totiž na nás tak dokonale utkané, že ať na ochranu uděláme cokoli, tak jako tak je to stejně vždycky špatně!
     Lze možná jen snít o tom, že možná – třeba – snad existuje nějaká Vyšší moc, která to nějak ukončí dřív, než všichni zahynou (vzájemně se vytlučou). O druhu – povaze – jakosti té Vyšší moci nechci spekulovat, je to jen velmi mlhavá, v podstatě neopodstatněná Naděje.
     Ale opět se mýlíte, já přece netvrdím, že ta Vyšší moc „zbytek lidstva zachrání“. Radši pořádně čtěte, než začnete diskutovat! To je váš mylný přehnaný optimismus. Ta jakási domnělá Vyšší moc nenastolí žádný Zlatý věk lidstva, jak mylně předjímáte. Nejspíš nějak utlumí to všeobecné běsnění a ponechá zbytek tvorů žít v té obecné hrůze a zkáze, nejspíš tak, že jim vezme možnost umřít!! Budou tedy žít dál a dál bez konce v jakési časové smyčce, hrůzy jejich existence se budou stále znovu opakovat a oni nebudou moci „odejít“. Živí pak budou závidět mrtvým, že ti směli umřít. Budou si přát, aby směli umřít.

     • kiana napsal:

      Kdysi jsem měla sen, že jak lidi např. jedí ostatní živočichy aby žili déle (z jejich těl a energie) a jak lidi soupeří o moc s ostatními lidmi (kteří jsou na tom pak hůře), tak vždy přežili ti „nejsilnější“ = nejhorší. Samozřejmě díky opakovaným inkarnacím žili vždy i dobří např. chudí lidé (ale mohli se zrovna narodit i do bohatší rodiny). No a jak „čas“ plynul, tak na konci času ta dravá energie převládla a všichni nedraví byli postupně zabiti a všichni pak bojovali proti všem díky té energii (to mělo něco do činění s CERNEM a obrácením životního principu na destruktivní a s energií chaosu). A v té době živí záviděli mrtvým, protože každý mrtvý člověk se měl lépe než kdokoli, kdo byl naživu. Ale nikdo nebyl nesmrtelný, postupně se zabíjeli/brali si energii mezi sebou ti „nejdravější“ lidé. Vlastně jakoby ta špatná energie zůstávala mezi živými lidmi a čím jich bylo méně, tím na jednoho člověka té zlé energie (kterou měl v sobě a která ho ovládala) bylo více. Neviděla jsem však úplný konec (jestli nakonec zbyl např. jeden člověk nebo nikdo, to nevím). Tito lidé však potom opravdu byli v jiné dimenzi než je tato.

      Po pádu systému/měn vznikaly v USA (a Kanadě) rabující skupiny lidí, kteří byli např. hladoví a nepřemýšleli ani téměř nic nevnímali, pouze uspokojovali svoje potřeby a byli „mimo“. Konec byl v Kanadě takový, že přežila menší část lidí, kteří pak cítili hluboký nepopsatelný smutek nad tím, kam lidstvo došlo a ti se pak začali možná „vzpamatovávat“ (rozhodně se uklidnili, jestli se poté i vzpamatovali/vzchopili, to už ve snu nebylo).

      • kiana napsal:

       Jo a v Kanadě to přežili ti „duchovnější“ (kteří nebyli draví a udrželi si pokud možno zdravou mysl aniž by se o to nějak snažili a před těmi rabujícími gangy včas utekli – rabující gangy se pravděpodobně povraždili mezi sebou jakmile už nebylo co rabovat – to jsem tedy neviděla, ale předpokládám, protože pak už tam nebyli). Jak to dopadlo v USA jsem neviděla. V USA v některých městech nebyli gangy ale „každý bojoval proti každému sám za sebe“.

     • Jarda z Brna napsal:

      ,,snad existuje nějaká Vyšší moc, která to nějak ukončí dřív, než všichni zahynou (vzájemně se vytlučou),,
      Tato vyšší moc- Bůh – zkrátí utrpení, protože by nebylo zachráněno žádné tělo, ale kvůli vyvoleným budou ty dny zkráceny, jak říká evangelium.
      V tomto se nemýlíte. Bible odhaluje že lidé, kteří jsou neschválení (na straně kozlů) budou zmírat ve velkém, prostě to bude odplata ničemným a likvidovat je budou andělé. Už to tu párkrát bylo, kdy v den oběti beránka Hebrejci potřeli rámy dveří beránčí krví a byli tak zachráněni, ne tak děti Egypťanů. Sodoma a Gomora jsou nám dnes varovným příkladem, varoval Pavel při kázání.
      A opět je řečeno, že jako to bylo za potopy světa, tak to bude v závěru systému věcí, kdy si lidé nevšímají, že se káže na záchranu. Kdo odmítá pomoci Nejvyššímu posvětit jeho jméno – a přitom se modlí dokolečka Otče náš, buď posvěceno tvé jméno – ale nechce Boží jméno ani slyšet, nebo se posmívá jeho ctitelům, či je i pronásleduje, ten podle Bible bude jíst trpké ovoce svých činů.
      Mrtví budou v klidu ale živí budou toužit zemřít, ale nebude jim to dovoleno. Ještě zbývá troška času, kdy se mohou lidé dozvědět při kazatelské činnosti Ježíšových věrných, co mají dělat aby se mohli zachránit. Ale nemohu to sem postnout, to musí chtít zjistit lidi sami, ne že jim prozradím tajnou věc. Pavel také viděl jinou dimenzi a pravil, že je nezákonné o tom mluvit, byla to velice tajná věc, kterou by nepřátelé Boha mohli zneužít. Jsou jen dvě cesty. Široká s prostornou bránou, vedoucí do zničení a mnoho lidí jí jde.
      Nebo úzká se stísněnou bránou, vedoucí do života a málo je lidí, kteří ji nalézají. Na množství lidí v církvi nehleďte, to je faleš. Většina pobožných lidí je na straně satana, protože mu slouží okultními starověkými naukami a tradicemi, náboženskými liturgiemi, přímo chválících satana podporující ničemné démony.

    • Tauri napsal:

     No, dnešní doba je taková, že lidi přestávají mít energii, tak to řeší povrchně, nebo jsou nečestní a proto nevidí smysl v hlubokém pojetí života..Proč se nepřipravit na nejhorší? Je to jako trenažér, pokud si nehodu udělám na trenažéru a trénuju, jak se zachovat, tak budu připraven ve skutečném průseru. Nebo má pak člověk dělat překvapeného a dělat, že za to nemůže? Přesně..tipy lidí, co si myslí, mě se nemůže stát nic, víš, kdo já jsem? A bum 😀

   • Izairi napsal:

    Promiňte,Vy jste ale pesimista.
    Každému přece musí být jasné,že
    to bude nesmírně
    (spíš nepředstavitelně) těžké,ale
    přesto proč strácet naději?
    Naděje nikdy neumírá,až ztratíme naději,tak to bude špatné,ale zatím ji pořád máme.
    Hlavně nesmíme mít strach.
    Strach je cesta k temné straně.
    Strach vede k hněvu,hněv
    k nenávisti, nenávist vede
    k utrpení- mistr Yoda (Hvězdné
    války)
    Jo a ta vyšší síla co nakonec zachrání ten zbyteček lidstva
    bude Ježíš ne,a nebo dokonce
    bůh nejvyšší. Hm to bych spíš věřila na rytíře Jedi

    • Kocourmourek napsal:

     Izairi, čtěte, co říkám a nevymýšlejte si k tomu zbytečné plky! A nechte si laskavě svoje urážlivé a rouhavé připomínky o Bohu a Ježíšovi, ty vykřikujte někde jinde!
     Říkám pouze, že není možné ochránit sebe, ani svou rodinu. Protože je to na nás naprosto dokonale políčené, našimi prostředky z toho není úniku. Netvrdím, že si nemáte uchovat naději. V tom ale nespočívá ochrana, naděje nás před ničím neochrání.
     Starší indiánského kmene Hopi snad z Jižní Ameriky nám pro tuto dobu Konce doporučují „vstoupit do proudu řeky (času), splynout s ním a držet se pokud možno uprostřed toho proudu“.
     Abychom to měli snazší, pomohou hudba a obrazy. Například z nezapomenutelného filmového příběhu Vzpomínky na Afriku (Out of Africa, Merryl Streepová a Robert Redford) a Koncert pro klarinet a orchestr A dur Wolfganga Amadea Mozarta, K. 622, prostřední věta koncertu, Adagio (Zvolna): https://www.youtube.com/watch?v=YT_63UntRJE.

  • Maroš napsal:

   Rodinu je možné pred ovládačom peniazmi ochrániť tak, že všetci začnú chápať tento ovládač ako ovládač a hoci žujeme vo „finančnej civilizácii“ – k peniazom sa treba konečne začať stavať ako k materiálu – nie božstvu. Áno – aj ja mám rád tie papieriky, pretože uľahčujú život – prostredníctvom nich si vlastne plníme povinnosti a kto nechce mať povinnosti za sebou že, resp. umožňujú mi kúpiť si nejaký predmet, ktorý je vyrobený technológiou, ktorú sám na kolene nezvládnem, a tiež – môžem peniazmi nakŕmiť „hladných psov“ a získať si ich „priazeň“ – ale to je asi tak všetko, čo od peňazí očakávam. Naučte sa skrátka držať si odstup od peňazí! Tak ochránite svoju rodinu. A ak pre vás peniaze predstavujú takú hodnotu – prečo ich doboha zverujete bankám? Našim starým na to stačil nejaký krčah alebo plechová krabica!

   Teraz inak – kto sa bojí mať doma peniaze, tak nech nežije okázalo – aby nelákal zlodejov. Doma vás potom môže okradnúť len príslušník vašej rodiny – ak je feťák alebo gambler napr.. Ak takého hajzlíka doma nemáte, tak potom?

   „„Tak už nás zase okradli.“ S těmito slovy přistupovala ke dveřím další padlé finanční instituce – tentokrát Union banky – jedna z jejích klientek k hloučku lidí postávajících před zavřenými dveřmi. „Už zase, už zase,“ zněla jejich odpověď. „Musíme se chlácholit tím, že přicházíme jen o to pomíjivé, peníze si do hrobu nevezmeme,“ snažila se odlehčit napjatou atmosféru asi šedesátiletá důchodkyně. Moc jí to ale nešlo. Ne každý měl pro její zlehčení pochopení.

   Union banka neotevřela své pobočky 21. února 2003 a jejím klientům hrozilo, že přijdou o své úspory. V některých případech i celoživotní.“
   https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/banky-krach-penize-ztrata.A190819_101639_domaci_hmo

   Inak – keď nám hrozí, že nám štát vyvlastní úspory a drahé kovy, potom je otázka, komu takýto štát patrí! A toto treba riešiť ako prioritu! Zoberte si svoj štát späť a štát vás neokradne! Alebo nakupujte konzervy! Doboha!

  • kiana napsal:

   Chtěla jsem napsat, že nejlepší by bylo jít žít do Ruska (tedy nejlepší místo je pro každého dle jeho původu jak fyzického tak psychického = s čím souzní), ale Pentagon tam bude deportovat sionisty, takže tam už bude „plno“ (tím myslím, že tam už pak nebudou tak dobré vibrace), někdo si to holt umí zařídit..
   = Sionisti si umí zařídit „násilnou“ deportaci na to nejlepší místo k přežití
   https://tadesco.cz/pentagon-planuje-deportovat-sionisty-globalni-financni-reset-se-rysuje/

  • kiana napsal:

   Chtěla jsem tím říct, že je nejlepší odstěhovat se někam, kde je méně lidí na rozlohu půdy (= kde je hodně volné půdy), nic nevlastnit ale nějakou půdu v odlehlejší části si jakoby „zabrat“ pro sebe = hospodařit na ní. Naučit se postavit si sám dům, vypěstovat jídlo.. Kdo je původem (fyzickým i psychickým) z ČR, tak může zůstat i zde (ještě je pár odlehlejších míst i tady). V ČR musí být člověk ale hodně ozbrojen pro případ nájezdníků/lupičů. I v cizině je lepší umět se nějak bránit, ale tam, kde je hodně moc volné půdy a kde je to rozlehlé, tak tam je menší šance, že na člověka někdo vůbec narazí..

   Bohužel ale hoří lesy a pokud by to pokračovalo, tak pak už by nebylo moc míst, kde se schovat a kde v klidu žít (pokud by příroda shořela). Takže nejprve se naučit pracovat s energií.

   • Kocourmourek napsal:

    Kiano, je to nereálné. Je to Marný! Jednak už není čas odejít někam, „kde je málo lidí“.
    Cesta tam je dlouhá a zvládla by ji snad jen výprava výjimečně zdatných lidí, takovou skupinu už ale nestačíte vytvořit. Navíc vám v tom téměř dokonale zabrání organizovaný zločin: buď stát tím, že vám nedovolí vstoupit na jeho území, nebo mafie (tím, že vám nedovolí vstoupit na její území, které je buď na cestě tam, kam směřujete, nebo právě tam, kam směřujete, nejspíš obojí, těch mafií bude cestou několik).
    Takže vám buď nedovolí se odtud pohnout (náš stát nebo stát, přes který jdete, nebo stát, do kterého směřujete), nebo vás na místě, kam směřujete, zotročí, případně zabije tamní mafie (organizovaný zločin).
    Opravdu, je to na nás naprosto dokonale zosnováno a není z toho úniku! Myslím tím z naší vlastní vůle a síly. Můžeme jen marně doufat v nějakou Vyšší moc, která všechny ty sítě rozbije a tím nám dovolí, abychom si sami utvořili svůj osud.
    Něco o tom možná zpívají Jennifer Warnes a Joe Cocker: Láska nás zvedá vzhůru tam, kam usilovně směřujeme (Love lifts us up where we belong): https://www.youtube.com/watch?v=and0PHmJHc8, https://www.youtube.com/watch?v=bjrOcrisGyI.
    Ano, právě Láska je totiž možná ta všemocná Vyšší moc!

    • kiana napsal:

     Kdo chce dneska/zítra odjet, tak má možnost (vlaky ještě fungují). Já tedy zatím nejedu, protože se přemísťuji na základě své touhy (jít tam, kam patřím – jak jsi dobře přiložil tu písničku:) a ne strachu.

     (Samozřejmě od okamžiku, kdy nebude fungovat infrastruktura a krize bude v plném proudu, tak pak už to bude nereálné a přesně jak popisuješ.)

     Trochu věřím na to, že lidi (tady v ČR, v Rusku..) nebudou běsnit jako v USA a že budou snad trošku v pohodě. Že si vytvoří nějaký svůj prozatimní systém, který bude sice asi i horší než kapitalismus (např. nadvláda fyzicky silnějšího/ozbrojenějšího), ale bude aspoň nějaký řád, který umožní přežít více lidem, než běsnící rabovací gangy. V Rusku by mohli (kromě nadvlády mafie) vytvořit i něco jako komunismus (v ČR nadvláda silnějšího/ozbrojenějšího, ale mafie tu zatím moc neni, ani uprchlíci tu téměř nejsou, což je dobře).

     Jinak co jsem popisovala sen, tak to bylo více snů v průběhu doby, a myslím si, že to snad reálně nehrozí, protože z toho opravdu nebylo úniku a to by nebyl život ale noční můra. Takže si myslím (doufám), že se to reálně nestane.

     Právě se mi v těch snech zdálo i o mém životě, co budu dělat a jak to bude probíhat v Praze (kde byla bezvýchodná situace) a poté, co jsem se z Prahy odstěhovala, protože mě to vždy táhlo na vesnici (to sice ještě nebydlím, ale čím menší město, tím líp), tak od té doby se mi o mé bezvýchodné situaci v Praze už nezdá. Takže „něco“ se dělat snad dá (právě správně využít svou vůli, ale ne na základě strachu, to by nikam nevedlo). Pravda ale je, že od té doby co jsem se odstěhovala z Prahy, se mi o té hrozící krizi už nezdá, ale zlé sny se mi výjimečně zdají, netýkají se ale světového dění ani krize. Já nosím už pár měsíců každou noc náramek na bezesný spánek (myslím, že to je na přepnutí mozkových vln do stavu delta) a od té doby se mi sny téměř nezdají (nebo si je nepamatuji).

     V těch snech, které byly v jiné dimenzi (když převládla ta špatná energie), jsem se vždy nechala dobrovolně rychle zabít a pak jsem vše pozorovala bez těla, protože zůstat naživu bylo horší než zemřít. Abych nespadla do spamu, tak dávám odkaz jen na jeden sen:

     http://tvorba-reality.cz/04_PP_S_20171029_sen_29_10_17.html

 5. Palinoo napsal:

  Člověk nevěří tomu že se může něco stát do doby než se to stane.Není to hloupost či slabost,je to lidská povaha.
  Toto rčení není mé ale nějak cítím že velice pravdivé.
  Nejsem bohatý člověk abych kupoval zlato ale dělám si zásobu trvanlivých potravin a umisťuji na místa po ČR která dobře znám.Kdyby šlo do tuhého tak empatie a láska půjde stranou,půjde o život.A ti co hlásají lásku k druhému budou ty největší svině!

 6. Palinoo napsal:

  Nejsem bohatý člověk abych kupoval zlato ale dělám si zásobu trvanlivých potravin a umisťuji na místa po ČR která dobře znám.Kdyby šlo do tuhého tak empatie a láska půjde stranou,půjde o život.A ti co hlásají lásku k druhému budou ty největší svině!

 7. Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak moc je pravděpodobný odhad čas okolo prezidentských voleb 2020? Nebo je to pouze náhodný tip? Děkuji za vaši pozornost, zdraví aston405

 8. FAMULUS napsal:

  Nerozumím větě PÚJČKY ( DLUHY ) u bank budou anulovány. ¨V tomto případě jdu do banky pro milión a nakoupím zlato………….

  • tomáš marný napsal:

   Milý famulus,
   nechápu, co na tom nechápete. Je to jasně řečeno. Ano udělalo to mnoho lidí a nakoupili za to střibro. Dnes mají v podstatě vystaráno. Stříbro jde už nahoru a teprve raketový start je před námi…..
   tm

   • mino napsal:

    Striebro ide hore, my ale čakáme na jeho reálnu a nemanipulovanú cenu, kde sa predpokladá okolo 100 US dolárov za oz, teda v pomere 1:16 ku zlatu. Zatiaľ cenu striebra prakticky drží v rukách JP Morgan, banka ktorá udajne vlastní vyše 40% papierového striebra a do 200 miliónov fyzického striebra. Po zavedení zlatého štandardu bude cena drahých kovov niekoľkonásobne vyššia.

    • tomáš marný napsal:

     Milý mino,
     čeká se dle určitých zpráv, které byly vysloveny na tajných sezeních na východě, že stříbro může vystřelit až na 500 násobek minuloměsíční hodnoty…..
     tm

    • Jarda z Brna napsal:

     Peníze slouží na ochranu, stejně jako kovy, říká Bible, ale výhodou zbožnosti je záchrana od Nejvyššího.
     Teď mi někdo řekněte, když jsme závislí na dovozu jídla, sami už moc nemáme, co si koupíte za zlato a stříbro, které třebas opravdu bude mnohonásobně dražší než dnes…ale neříká písmo, že lidé nahážou své zlato a stříbro do ulic, protože je nebude schopno zachránit v den Soudu? Co si koupím za cihlu zlata? Chleba? Maso? A kdo za jídlo vezme zlato nebo peníze bez ceny? Jídlo bude velmi vzácné, dle proroctví o času konce. Není lépe nakoupit konzervy, rýži a zrno? Vysušené zrno je skladovatelné třeba ve dvou, třech obalových vakuových pytlích, nádobách. Zlato je sice trvanlivé ale jen jako těžítko, s prázdným žaludkem se vám brzy zají. Zahodíte ho, jak popisuje Ezekiel.

   • FAMULUS napsal:

    to že jde stříbro nahoru mi je jasné, není mi jasná anulace půjček…
    V SSA banky konfiskovaly nemovitosti, nic se neanulovalo….

    …..Dluhy lidí u bank (PŮJČKY) budou anulovány….viz výše….

    • tomáš marný napsal:

     Milý famulus,
     je to připraveno delší dobu, buede udělaná „TABULA RÁZA“ a veškeré dluhy budou anulovány. Lidé se ale také nedostanou ke svým úsporám a to také říkám celé roky…..
     Nevěřící se brzy přesvědčí. O negativních úrocích také hovořím deset let a řekl jsem, že tím začíná řízeně neřízený pád bank….
     tm

     • Katarinka napsal:

      a zamestnavatelia sa dostanu k svojim usporam? alebo ako budu vyplacat zamestnancov?

      • tomáš marný napsal:

       Milá katarina,
       nikdo se nedostane k financím, je jedno jestli firma nebo obyčejný člověk. Přesně nevím, jak to bude po resetu probíhat, ale celé roky jsem všechny varoval aby si koupili aspoň stříbro a peníze nenechávali v bance. Z papírových peněz nebude nic a to nic ani od banky lidé neobdrží…..
       tm

       • Emil napsal:

        Je dobré kromě zásob trvanlivých potravin také investovat do kvalitního tvrdého alkoholu a vína. To vydrží dlouhá léta. Lidé budou tak depresívní, že místo nabídnutého stříbra si raději koupí něco na povzbuzení či zapomenutí.

 9. JankoHraško napsal:

  Je to síce staršie, ale aktuálne:
  https://www.youtube.com/watch?v=BLIpTy3Qqms

  Kým budú existovať peniaze ako ekvivalent pre výmenu hodnôt, tak sa nič nezmení! V prezentácii je to dobre zdôvodnené. Peniaze boli vymyslené na zotročenie ľudstva. Slobodný bude ten, kto sa naučí žiť bez peňazí. Zapnite si SK-titulky.

  • tomáš marný napsal:

   Milý janko,
   celé roky o tom hovořím, že papírové peníze dokonce objevil otrok na lodi a židé to potom zavedli. Od té doby se říká, že si na sebe otroci sami ušili bič…..
   Měl jsem to mnohokráte kdysi dávno na přednáškách….
   tm

 10. korendor napsal:

  Až se s tím ozve náš milý Ray Koranteng se rty pevně sevřenými,tak to bude tutovka,paní Mullerová.

 11. Jan napsal:

  Kdyz spustili komunisti 1953 menovou reformu, nemeli jsme pak ani penize na tramvaj. Vim tedy, co to znamena a moji vstevnici taky. Tohle ovsem bude katastrofa pro vsechny, az na ty superbohate.

  • kiana napsal:

   To je proto, že se lidi neuměli dohodnout. Kdyby např. ten, kdo vlastní tramvaj řekl lidem „já vás budu vozit do práce a vy naoplátku pro mě v té práci vyrobíte nějaké věci“, tak by bylo po problému. Jenže lidi jsou naučení na systém a na peníze (nejednají svobodně a nepřemýšlí sami za sebe).

   Chci říct, že ani taková katastrofa jako celosvětový kolaps (finančního) systému, by pro lidi nemusel nic špatného znamenat, pokud by se tím (kolabujícím) systémem prostě přestali řídit. Dělali by si věci podle sebe a to, co je baví. A začali by spolupracovat ne na základě soupeřivého systému (který je k tomu při boji proti někomu jinému nutí, hledat dočasné „spojence“), ale protože chtějí.

 12. NEO JOHN napsal:

  Půjčky SMAŽE INFLACE.
  Koho by zajímalo, že mu dlužíš milion,
  když za milion nekoupíš ani rohlík ?
  🙂

 13. mino napsal:

  Podstatné je samozrejme aj to, či sa na menovej reforme budú podieľať aj satanisti, alebo budú úplne odstavení, ak nie, tak všetko je márne a bude to len do času.

 14. Luk napsal:

  Pane Tomáši, ale to potom když půjdou do kopru i pojišťovny, bude fungovat vůbec nemocnice? Na tom je přece člověk dost závislý, já sám třeba mám léčivo, které dostávám co měsíc a bez toho, bych třeba nemusel přežít, co mne potom čeká, když se k něčemu takovému nedostanu, když mi toto obstarává pojišťovna? Bude vůbec možnost si takto pomoct sám?
  A jak postupně časem se přetvaruje společnost a bude zase fungovat? Věřím že to jde, ale co lidé kteří jsou nechtěně závislími na systému, který funguje nyní a nemůžou se jednoduše rozhodnout přežít bez něho, pokud neexistuje plynulí přechod mezi starým do nového ,,systému ,, tak to je jejich život už rovnou v koncích?

 15. Ježek napsal:

  Tento stav, který bezesporu nastane sledují již dlouho, když jsem na to před přáteli poukazoval,klepali si na čelo a klepání si dosud.Nikdo, až na pár zasvěcených zná detaily resetu.
  Mě především zajímá jak to bude v budoucnu s vyplácením všelijakých dávek nemakačenkům.
  Jak se již někde zmiňoval p.Marný,vklady v bankách se rozpustí,dluhy se anulují. Přijde mě to dost nespravedlivé , vezměte si,rodina celý život dře,na kontě má ušmudlaných 100tis. stát jim je vezme,na druhé straně nepřizpůsobivý, který v životě nepracoval,tomu se anulují dluhy a bude na tom v podstatě lépe než ten prvně jmenovaný.
  Tak to je startovací čára, která je absurdní,ale asi realistická, bohužel.

  • tomáš marný napsal:

   Milý ježku,
   jestli si myslel tento komentář, tak teprve nyní odsouhlasuji komenty a byl na samém konci dole. Nesedíme celý den u počítače a tadesco děláme jenom pro datování lidí. Zabýváme se úplně jinou prací…..
   tm
   Vy,nebo Akismet jste mě nepustily komentář? Proč?? Nebyl vulgární!
   Že by cenzura i zde????

   tm se ptá:

   A myslel jste tento komentář?????

   Tento stav, který bezesporu nastane sledují již dlouho, když jsem na to před přáteli poukazoval,klepali si na čelo a klepání si dosud.Nikdo, až na pár zasvěcených zná detaily resetu.
   Mě především zajímá jak to bude v budoucnu s vyplácením všelijakých dávek nemakačenkům.
   Jak se již někde zmiňoval p.Marný,vklady v bankách se rozpustí,dluhy se anulují. Přijde mě to dost nespravedlivé , vezměte si,rodina celý život dře,na kontě má ušmudlaných 100tis. stát jim je vezme,na druhé straně nepřizpůsobivý, který v životě nepracoval,tomu se anulují dluhy a bude na tom v podstatě lépe než ten prvně jmenovaný.
   Tak to je startovací čára, která je absurdní,ale asi realistická, bohužel.

 16. Ježek napsal:

  Vy,nebo Akismet jste mě nepustily komentář? Proč?? Nebyl vulgární!
  Že by cenzura i zde????

  • tomáš marný napsal:

   Milý ježku,
   deně dostáváme stovky spamových komentů a jestli zapadl právě do tohoto oddílu, mažou se dnes automaticky a nikdo je nečte ani nečlení. Velice se omlouváme ale nemáme tolik času pročítat stovky nesmyslných cizojazyčných komentů…..
   tm

 17. Adrian napsal:

  To Máš Marný : Zdravím pane. Rád bych Vás požádal o sdělení informace : Pokud cena stříbra vystřelí tak vysoko,jestli se bude u toho zohledňovat v případě mince i její sběratelská nebo historická hodnota té uvedené mince,ryzost a nebo jenom aktuální cena jako stříbra v aktuální čas. Když se stát a banky zachovají jak se předpokládá a já budu mít nějaké stříbrné mince a nebudu mít na jídlo,tak asi je nepůjdu nabídnou bance do výkupu když můžu očekávat od nich jenom to nejhorší. Spíš bych ji použil jako platidlo někomu za zásoby potravin kdo by jich měl hodně,pak je otázka co by u té mince bylo zohledňovàno. Nebo se bude brát do ůvahy jenom gramáž,kde bude pak jedno,jestli zaplatím stříbrným řetízkem,starou mincí, 1oz WF,Koalou,Pandou Děkuji za odpověď na můj email.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..