Takhle vypadá ostudné ticho. Většina médií mlčí o Babišově problému v Bruselu

Ve čtvrtek probíhaly v poslanecké sněmovně pravidené interpelace. Jejich první část směřovala na premiéra Andreje Babiše, který se při nich střetl s předsedou pirátů Ivanem Bartošem kvůli tomu, že existuje vážně podezření že české úřady nedostatečně spolupracují s Evropskou komisí, která vyšetřuje Babišův střet zájmů. Pokud jste se ovšem nedívali na přímý přenos ze sněmovny na ČT24, neměli jste téměř šanci se o tom dozvědět.

Bartoš se Babiše tázal na to, zda existuje z české strany dostatečná ochota poskytnout všechny nutné informace k tomu, aby Evropská komise mohla řízení bez problémů dokončit. Už je jasné, že tomu tak není, což potvrzuje i fakt, že vyšetřování stále neskončilo – mělo k tomu přitom dojít právě ve čtvrtek 25. října.

A jak se k tomu postavila česká média? Jak je jejich zvykem. Mlčením. Zásadnímu problému se nevěnovala žádná zpravodajská relace na našich hlavních televizích a to včetně veřejnoprávní.

 

Interpelace si všiml Babišův server iDNES.cz a jeho redaktor Josef Kopecký. Ten ovšem za hlavní věc z celého střetu považoval Babišovo obvinění, že Bartoš chtěl být za hnutí ANO pražským primátorem a „stále má schovanou esemesku“. O skutečných důvodech hádky se dozvídáme až ke konci článku, jako by to nebylo nic důležitého.

Podobně nejprve reagoval deník Blesk, jenže ten se kauze věnuje z jiného pohledu: redaktorka Blesku zjistila, že Babiš zrušil své vystoupení v europarlamentu právě proto, že se bojí nepříjemných otázek. Zpravodajskou roli tak plní bulvární médium.

Zprávu o tom, že české úřady brzdí řízení Evropské komise, vydala Česká tisková kancelář. Je běžné, že téměř všechna média její zpravodajství přebírají. Ovšem kromě deníku FORUM 24 se podle archivu Newton alespoň k převzetí zprávy odhodlaly servery týden.cz, blesk.cz, denik.cz a e15.cz. Žádné komentáře ani slovo v tištěných novinách.

Obrovská ostuda České republiky a jejího premiéra stále trvá. A místo toho, aby se o tom občané dozvídali z nejsilnějších médií, neděje se nic. Právě proto je totiž Babiš kupoval.

zdroj: 9

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2
Komentujte

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Maroš Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Maroš
Host
Maroš

Ostudné ticho máme aj na Slovensku! Čert ber Babiša…
Mám otázku – čo robí meč /Zeman myslel šabľu, ale symbolicky OK/ M.R.Štefánika – v depozite pražského hradu, keď ide o symbol boja za zvrchovanosť Slovenska? Nuž – vnímam to dvojako – ako hanbu, že zrejme momentálne nemôže byť na dôstojnom mieste práve na bratislavskom hrade – pretože radšej ako v Kiskových zradcovských rukách – nech je radšej v českých rukách! Zatiaľ! Ale je to ozaj hanba!
https://ac24.cz/-/podivejte-se-na-dnesni-zaznam-z-vojenske-prehlidky-ceska-armada-bojuje-proti-nejvetsimu-nepriteli-lidstva-uvedl-zeman?redirect=%2F

Maroš
Host
Maroš

No – je mi z toho blivno – ústup napoleónskych zdecimovaných vojsk z Ruska ešte vyzeral ako armáda, ale toto – toto je zelený zdecimovaný spermiogram – geci na blbej vidieckej ceste!
Funus!