Takhle vypadá ostudné ticho. Většina médií mlčí o Babišově problému v Bruselu

Ve čtvrtek probíhaly v poslanecké sněmovně pravidené interpelace. Jejich první část směřovala na premiéra Andreje Babiše, který se při nich střetl s předsedou pirátů Ivanem Bartošem kvůli tomu, že existuje vážně podezření že české úřady nedostatečně spolupracují s Evropskou komisí, která vyšetřuje Babišův střet zájmů. Pokud jste se ovšem nedívali na přímý přenos ze sněmovny na ČT24, neměli jste téměř šanci se o tom dozvědět.

Bartoš se Babiše tázal na to, zda existuje z české strany dostatečná ochota poskytnout všechny nutné informace k tomu, aby Evropská komise mohla řízení bez problémů dokončit. Už je jasné, že tomu tak není, což potvrzuje i fakt, že vyšetřování stále neskončilo – mělo k tomu přitom dojít právě ve čtvrtek 25. října.

A jak se k tomu postavila česká média? Jak je jejich zvykem. Mlčením. Zásadnímu problému se nevěnovala žádná zpravodajská relace na našich hlavních televizích a to včetně veřejnoprávní.

 

Interpelace si všiml Babišův server iDNES.cz a jeho redaktor Josef Kopecký. Ten ovšem za hlavní věc z celého střetu považoval Babišovo obvinění, že Bartoš chtěl být za hnutí ANO pražským primátorem a „stále má schovanou esemesku“. O skutečných důvodech hádky se dozvídáme až ke konci článku, jako by to nebylo nic důležitého.

Podobně nejprve reagoval deník Blesk, jenže ten se kauze věnuje z jiného pohledu: redaktorka Blesku zjistila, že Babiš zrušil své vystoupení v europarlamentu právě proto, že se bojí nepříjemných otázek. Zpravodajskou roli tak plní bulvární médium.

Zprávu o tom, že české úřady brzdí řízení Evropské komise, vydala Česká tisková kancelář. Je běžné, že téměř všechna média její zpravodajství přebírají. Ovšem kromě deníku FORUM 24 se podle archivu Newton alespoň k převzetí zprávy odhodlaly servery týden.cz, blesk.cz, denik.cz a e15.cz. Žádné komentáře ani slovo v tištěných novinách.

Obrovská ostuda České republiky a jejího premiéra stále trvá. A místo toho, aby se o tom občané dozvídali z nejsilnějších médií, neděje se nic. Právě proto je totiž Babiš kupoval.

zdroj: 9

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2 komentáře

 1. Maroš napsal:

  Ostudné ticho máme aj na Slovensku! Čert ber Babiša…
  Mám otázku – čo robí meč /Zeman myslel šabľu, ale symbolicky OK/ M.R.Štefánika – v depozite pražského hradu, keď ide o symbol boja za zvrchovanosť Slovenska? Nuž – vnímam to dvojako – ako hanbu, že zrejme momentálne nemôže byť na dôstojnom mieste práve na bratislavskom hrade – pretože radšej ako v Kiskových zradcovských rukách – nech je radšej v českých rukách! Zatiaľ! Ale je to ozaj hanba!
  https://ac24.cz/-/podivejte-se-na-dnesni-zaznam-z-vojenske-prehlidky-ceska-armada-bojuje-proti-nejvetsimu-nepriteli-lidstva-uvedl-zeman?redirect=%2F

  • Maroš napsal:

   No – je mi z toho blivno – ústup napoleónskych zdecimovaných vojsk z Ruska ešte vyzeral ako armáda, ale toto – toto je zelený zdecimovaný spermiogram – geci na blbej vidieckej ceste!
   Funus!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..