Tato dětská kniha se vážně prodává: Santa Claus je černý gay a má manžela bělocha. Líbají se, pijí kakao. A jsou svoji

Toto má byť nejaký vtip? Alebo príprava a programácia myslenia malých detí?

Agentura Hate Free představila novou knížku. Na pultech ochodů si zájemci mohou prohlédnout Santova manžela. Slyšíte dobře. V knížce se dočtete, že Santa Claus je ve skutečnosti homosexuál černé barvy pleti a má manžela Clause, který je běloch. Zatímco jeden rozváží dárky, druhý v tu chvíli odpočívá doma u krbu a popíjí kakao.

 

 

„Toto je Santa Claus,“ začíná pohádková kniha spolu s portrétem muže tmavé pleti. „A toto je manžel Santy Clause, pan Claus,“ pokračuje v pozadí s obrázkem bílého vousatého muže, který usrkává horkou čokoládu. „Jsou svoji,“ doplňuje.

Těmito slovy popisuje na blogu organizace Hate Free knížku Lukáš Houdek, koordinátor projektu HateFree Culture. U zrodu knížky stál prý vtip. V jednom z obchodních domů v Minnesotě rozdával dárky Santa Claus tmavé pleti. Spisovatel Daniel Kibblesmith zavtipkoval, že jejich potomky naučí, že Santa je černoch a gay k tomu. Jak je vidět, stalo se. Kniha je na světě.

V knížce najdeme ilustrace, na kterých spolu spokojeně pojídají cukroví Santa Claus a jeho manžel pan Claus. Sem tam se spolu zamilovaně manželsky políbí.

Někdo vám možná řekne, že Santa Claus přeci nemůže mít manžela, jenže představy o kouzelné bytosti, která nosí dárky v anglosaském světě, se prý vyvíjí a dnes už je dokonce možné tvrdit, že má kouzelný Santa za manžela Afroameričana.

VIDEO: Ukázka z knihy

Zdroj: 1

Mohlo by se vám líbit...

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Liběnajaaj Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jaaj
Host
jaaj

dekadentne zvrátená odpornosť a hnus, chúďa dieťa čo to dostane ako darček, bude poznačené do konca života

Liběna
Host
Liběna

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!