Tisíce Afričanů cestuje přes Alpy. Myslíte, že si zamilovali lyžování?

V loňském roce se podle odhadu přesunulo z Itálie do Francie přibližně 5.000 nelegálních přistěhovalců v oblasti Turína.

Nyní jeden z nich opět zaplatil „přechod“ přes Alpy životem. Řidič kamionu objevil 20letého Afričana bez známky života u francouzského Val-des-Près, jen pár kilometrů od francouzskoitalské hranice. Ale ani přijíždějící záchranáři mu už nemohli pomoci. Neznámý zemřel v důsledku podchlazení a srdeční zástavy.

Místní prokurátor podal oznámení na neznámého pachatele z důvodu vraždy z nedbalosti. Již v květnu loňského roku byl nalezen mrtvý mladý černý muž chodci v oblasti Montgenèvre. Také v tomto případě prokuratura  začala šetření na neznámého pachatele.

Podle organizací poskytujících pomoc, jako je Amnesty International, většina migrantů pochází z francouzsky mluvící západní Afriky a zaplatila stovky euro pašerákům, kteří jim slibovali pohodlný výlet autem přes Alpy. Zřídkakdy k tomu došlo, ale většinou byli ponecháni cestou vlastnímu osudu.

V lese v okolí italských lyžařských středisek, jako například v údolí Susa poblíž Turína, dobrovolníci z Červeného kříže často nacházejí africké migranty, kteří se snaží dostat do Francie přes Alpy. V nadmořské výšce několika tisíc metrů, s mrazivými teplotami, nejsou mnozí z nich ani vybaveni kabátem na cestu. Jsou jen oblečení v džínách, mikinách a teniskách, takové nedokonalé oblečení vás může rychle zabít. Podle dobrovolníků z Červeného kříže během noci ošetří až 15 nelegálních migrantů pouze v oblasti Susa.

„Na jaře jsme během tání našli několik mrtvých,“ říká doktor Paolo Narcisi, který pracuje pro italskou pomocnou organizaci Rainbow For Africa, “některá těla však nikdy nebyla nalezena, a to i kvůli divokým zvířatům. Někteří spadnou ze svahu a pak zmizí navždy,“ řekl lékař.

Pokud se dostanou přes hranice, jsou často chyceni francouzskou pohraniční policií a okamžitě převezeni zpět do Itálie. Ale i tam je příběh „uvítací kultury“. 

„Neutečete před válkou. Neutečete před mučením. Co byste tady chtěli dělat? Vraťte se do svých zemí,“ řekl ministr vnitra Matteo Salvini v rozhovoru s italskou televizní stanicí RAI.

„Máme 5 milionů Italů žijících v chudobě. Nemůžeme hostit stovky tisíc lidí z celého světa,“ říká Salvini. 

zdroj: 9

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

3 komentáře

  1. Miroslav napsal:

    Nejde jen o ilegály, kteří Evropu zničí . Jde o to, až vymřou poslední bílí Evropané, kdo je bude živit. Ať mi nikdo neříká, že se za dvě, tři generace budou schopni naučit žít a udržovat Evropu. :-))) Podívejte se na naše Romy, jsou tady, jak sami říkají už 500 let, a nic, vůbec nic, pouze parazitují. Smějí se nám, jak jsme pitomí, a to mám mezi nimi spoustu přátel. I oni , samozřejmě když jsme sami, mi říkají, že jsme hlupci. Kolébka lidstva, jak nám to prezentují vědci, by podle jejich názoru měla být před námi, ovšem opak je pravdou. Kukají, a jediné co vynalezli, je oštěp a luk. Jo, a somrování. Podle vědeckých studií, my jsme lezli po stromech a oni měli vyspělou civilizaci. Kam se poděla? :-))) To s tím zánikem Evropské civilizace, by měli vysvětlit socioinženýři, kteří tomu, zatím, fandí.

  2. Vítězslav Crha napsal:

    Miroslave máte naprostou pravdu, která koresponduje s mojí zkušeností. Taktéž znám několik cigánů a už jsme si vysvětlili politický název romové. Po delší bouřlivé debatě samy souhlasili a ještě nazvati ty co to vymysleli sviněma.Nic na plat makat se chce pouze těm, co si věří, že vydělají dřinou víc, než na dávkách,byť jsou bezpracně získané-

  3. J.J. napsal:

    Černý sněhulák taky sněhulák

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.