To je dnes Paříž. Katastrofa, kterou si umí málokdo představit

…..Francii mám moc rád a často jsem tam jezdil. Dnes už zůstává jenom u vzpomínek. Situace je výbušná. Pravděpodobně neřešitelná klasickým způsobem. To by si všichni měli uvědomit….

20:54

 

PAR6
1.5.2018

Toto je dnes Paříž …

 

Česká rodina popsala své dojmy z leteckého víkendového zájezdu do Paříže, přiložila fotografie a poslala je známému do zahraničí ve francouzském jazyce, ten je ve strojovém překladu do angličtiny zveřejnil na internetu. Přečtěte si ve zpětném překladu do češtiny, co o svých zkušenostech Češi napsali jako komentář ke svým přiloženým fotografiím:

„Ukázalo se, že moderní a krásné město není podobné tomu, na které jsme byli zvyklí a které jsme očekávali. Letěli jsme tam nedávno na víkendový zájezd. Zájezd jsme si koupili proto, že byl velmi levný a dále proto, že jsme nebyli ve Francii již více než 10 let. Rozhodli jsme se oživit si dojmy, znovu vdechnout francouzskou romantiku.

Skutečnost, že cena zájezdu v Air France byla velmi nízká, nás měla varovat, ale rozhodli jsme se zájezd přesto uskutečnit. Let byl v pořádku, pak jsme nastoupili do vlaku, který nás dopravil do centra, a tam jsme zažili první šok… nejen že to bylo na severní stanici, která byla plná trosek, ale nebyli tam ani bílí Francouzi! To nás šokovalo.

PAR2 PAR3 PAR4 PAR5

 

Dále – spěšně jsme se usadili u Sacré Coeur, kde situace, zdá se, že je ještě horší. Když jsme šli dolů do metra, abychom se dostali k hlavním atrakcím, najednou jsme zjistili, že v dopravním prostředku jsme s mou ženou pouze my dva bílí. Byl pátek, asi dvě hodiny odpoledne!

V Louvru, který je vždy plný diváků a turistů, je nyní opuštěný, ale kolem je plno ozbrojených hlídek. Tito lidé se na vás dívají s podezřením a neodstraňují prst ze spouště. A to není obyčejná policie, ale skuteční vojáci v plném vybavení!

Jak se ukázalo, v Paříži se žije téměř rok v mimořádném stavu. Pamětihodnosti kolem Eiffelovy věže jsou plné arabských hráčů, žebráků z celého světa a kapesních zlodějů. Byl to děsivý zážitek. Dokážu si představit, co se děje v Marseille a Calais, kde migranti již de facto stanovují vlastní pravidla.

Ve Francii je občanská válka ve varu, to je to, co říkám. Proto doporučuji necestovat tam – loučím se, milovaná Francie! Pane Bože, nedopusť, aby něco takového bylo i v České republice! „

Zdroj (1)

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

5 komentářů

 1. bo napsal:

  Karma nie je zdarma. – Koľko majú ešte francúzi kolónií ?

 2. osma.8 napsal:

  Poslední měsíc, když jedu autem (a já jezdím hodně) mám „obrovské štěstí“ že vídám (a všímám si) SPZ protijedoucích nebo přede mnou jedoucích aut 333, 222, 555, 777, 888 – atp. Vždycky si těch trojic všimnu, jakoby můj pohled přitahovaly. Skoro se mi zdá, že to snad ani nemůže být náhoda – náhody. Máte někdo podobný zážitek?

 3. roman napsal:

  Toto dneska došlo emilem. Nemá k tomu někdo další data?

  Rozhodnutí Evropského soudního dvora

  Evropsky soudní dvůr:
  Na humanitární vízum neexistuje žádny nárok

  Portál Novinky zveřejnil rozhodnutí Evropského soudního dvora, na základě kterého není možné žádat o vízum z humanitárních důvodů a odvolávat se na mezinárodní nebo evropská práva. Jedinou možností je udělit vízum na základě vnitrostátního práva.
  Je to důležitý rozsudek: že obhajovatelé migrantů, kteří argumentovali nějakými univerzálními povinnostmi, ztratili jeden z nejdůležitějších argumentů.
  Už víc nemůžou tvrdit v článcích, médiích a na veřejnosti, že evropské právo neumožňuje odmítnout žádost o vízum z humanitárních důvodů a že následkem toho každého musíme vpustit a umožnit mu žádat o azyl.
  Konkrétně v daném případě šlo o syrskou rodinu z Aleppa s třemi dětmi, která utekla do Libanonu. Tam požádali na belgickém velvyslanectví o humanitární víza, aby mohli v Belgii začít azylové řízení.
  Belgie z obavy, že by ho zaplavili tisíce dalších utečenců, žádost o toto vízum zamítlo. Svoje rozhodnutí odůvodnilo kromě jiného tím, že členské státy nejsou povinné přijmout každého, kdo žije v zoufalé situaci.
  Rodina se ale odvolala a případ skončil na nejvyšší soudní instanci EÚ. Ta měla rozhodnout, jak aplikovat vízová pravidla a odpovídající ustanovení Charty základných práv EÚ.
  Soud rozhodl v neprospěch migrantů.
  Angela Merkelová teda dostala facku. Do Německa nemusela vpustit nikoho a jeden a půl miliónu přistěhovalců je její osobní zodpovědnost – a chyba!
  Nevysloveným důsledkem rozhodnutí je, že když utečenci nemají právo na azyl, nemají ani právo na volný vstup do žádné krajiny Evropy.
  Pro ostatní státy Evropy je to začátek dramatického boje o ochranu vlastní suverenity před stále se zvyšujícím tlakem zájemců o ekonomickou migraci.

  KONEČNĚ !!!

 4. jirik napsal:

  Likvidace zemědělství ve Francii

  Frontex na úkor poľnohospodárov: Francúzi sa ohradzujú voči drastickému znižovaniu európskeho rozpočtu v oblasti poľnohospodárstva
  Agentúra Reuters informuje, že francúzsky minister poľnohospodárstva a potravinárstva Stéphane Travert,označil nový dlhodobý návrh rozpočtu Európskej únie za neprijateľný. Francúzsko sa údajne postaví na odpor proti akémukoľvek obmedzeniu priamych príjmov farmárov. Päťpercentný pokles výdavkov (365 miliárd eur) na poľnohospodársku politiku v predloženom rozpočtovom pláne EÚ na roky 2021 až 2027 podľa francúzskeho ministra nebude mať pozitívny efekt.
  https://www.hlavnespravy.sk/frontex-ukor-polnohospodarov-francuzi-sa-ohradzuju-voci-drastickemu-znizovaniu-europskeho-rozpoctu-oblasti-polnohospodarstva/1392482

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.