Toto dělá vláda USA americkým divokým koním

Podle americké vlády představují divocí koně hrozbu pro dobytek: Proto si s nimi musí poradit. Počet divokých koní spolu s osly potulujících se po americké divočině v posledních letech prudce pokles.

Ovšem Úřad správy půdy (BLM) trvá na tom, že i ty zbytky jsou hrozbou pro dobytek. Zachycené fotografie ukazují způsob, jak se s tímto problémem americká vláda vyrovnává, kdy tyto doklady ukazují, jak je ta taktika brutální.

K brutálnímu nahánění divokých koní se používají vrtulníky.

BLM pořád používá nahánění divokých koní. Ale místo aby je zastarale naháněli z koňských hřbetů, tak vláda k nahánění koní využívá helikoptéry. Zahání tak stáda do zádržných ohrad, kde jsou ponecháni na neurčito. Mnohá z těchto krásných volně se potulujících stvoření skončí v aukcích, kde jsou rozprodáni na maso do zahraničí.

Tato krutost je důsledkem stížností amerických rančerů z ohromných dobytčích rančů, že jejich stáda jsou koňmi ohrožena. Ve skutečnosti neexistuje žádný problém mezi koňmi a dobytkem patřícím farmářům. Obojí, když se potkávají u napajedel, tak spolu vychází mírumilovně.

Nedávné fotky z nahánění vyvolaly pobouření

K tomuto nahánění došlo 6. srpna 2018 v Jižním Utahu v Komplexu biblických pramenů a v oblasti Správy sírového stáda. Člověku, který je na straně divokých koní, se podařilo zachytit fotky pořízené při nahánění. Ty fotky šokovaly milovníky zvířat celého světa a vyvolaly pobouření kvůli krutému zacházení. Fotky ukazují koně štvané krajinou k plotům z ostnatého drátu, kdy koně prchající v panice před helikoptérou, která se k nim blíží velice těsně, čímž je donutí, aby do toho ostnatého drátu narazili.

Horse Mustang Stallion

Koně se oddělují od hříbat panikařících, že jsou opuštěná

Koně s sebou často mají hříbata, tak je helikoptéry štvou na obrovskou vzdálenost, dokud hříbata neodpadnou a nejsou tak oddělena od svých matek.

Horse Mustang Stallion

Helikoptérami štvaní koně utrpí řadu zranění, někteří jsou oslepení, štvou je mnoho mil. Koně nahání do provazů a pak je navádí do pastí.

Horse Mustang Wild

Barbarská taktika použitá při nahánění

AWHC napsalo dopis Edu Robersonovi, řediteli BLM ve státě Utah. V tomto dopise je výčet všech barbarských taktik využívaných k nahánění koní a toho, jak tyto porušují Politiku komplexní péče o zvířata.

Výkonná ředitelka AWHC Suzanne Roy řekla: „Vyzýváme BLM, aby suspendoval v současnosti probíhající nahánění v Utahu a přestal po dobu probíhajícího vyšetřování porušení péče o zvířata zadokumentovaného našimi pozorovateli létat s těmi helikoptérami. Existují způsoby, jak zacházet s koňmi, tohle k nim ale nepatří. Když do divokých koní skoro těmi vrtulníky narážíte a opakovaně je nutíte, aby narazili do ostnatého drátu, a štvete koně způsobem, kdy se jim ztratí hříbata, tak je to nehorázné.“

Zacházení s koňmi je nelidské a porušuje politiky péče o zvířata Onegreenplanet.org poukázala, že divocí koně spolu s osly jsou vystaveni agresivním útokům za peníze daňových poplatníků. Roy se uchýlila k tvrzení, že: „Průzkumy ukazují, že 80 procent Američanů chce, aby divocí koně a osli byli chráněni, ne ničeni. Způsoby, jak se s těmito stvořeními při nahánění zachází, jsou zbytečně bezohledné a zároveň je možné je označit za nelidské i za závažné porušení vlastních politik BLM péče o zvířata.“

Americká kampaň divokých koní je jednou z organizací bojujících za uchování a ochranu divokých koní. Ti žádají lidi, aby šířili tyto zprávy o surovosti takových štvanic. Také poukázali, jak nedávno bylo zachráněno stádo 78 divokých koní před vládní prořezávkou stavu těchto zvířat díky nátlaku veřejnosti. Žádají lidi, aby to šířili do světa, a dosáhlo se tak změny.

 

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

4
Komentujte

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
.lakJarek*MarošJan Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Jan
Host
Jan

Stejne tak Australie odstreluje klokany, protoze uziraji pici dobytku na pastvinach, kde uz suchem nic neroste. Klokani, divoci kone, sloni, atd. jsou poslednimi velkymi zviraty, zijicimi dosud svobodne ve volne prirode.
A clovek je pro sve potreby pozabiji, sezere, vyhubi, protoze mu nici ksefty s dobytkem.

Maroš
Host
Maroš

Niekde som čítal vedecký odhad, že biomasa ľudí na Zemi je približne rovná biomase mravcov na Zemi – dole v článku je odhad, že na každého človeka pripadá približne 1 milión mravcov – čo je zhruba jedno väčšie mravenisko lesných mravcov. Otázka – kde sú všetky tieto mravce, že ich nie je nejak extra cítiť – isteže, stačí si počkať a na zemi určite nejakého uvidíte. Kam mierim? K plánovanej genocíde 6 miliárd ľudí – z dôvdu „premnoženia“. Toto je lož! Oni potrebujú zničiť 6 miliárd ľudí a s nimi – parametricky – aj ich vedomosti! Pretože vedomosti takejto obrovskej… Číst vice »

.lak
Host
.lak

Je to ještě možná jinak. Že prý kdyby vylezli všechny žížaly bylo by to 60cm. A kdyby všichni lidé vlezli do bodanskáho jezera zvedla by se hladina o 6? cm. Otázkou je co dělá trousený deploid uránium munice armádou nato kam vlezou s poločasem rozpadu 4,6 miliardy let, tedy na polovinu záření.
Tohle je pro silné žaludky ale mnozí si nepřipouští možnost nestvůr když mimikrují obecně vzdělanost a bodrá jednání za dominantním.
https://www.youtube.com/watch?v=p0TxeMfPbhI

Jarek*
Host
Jarek*

To je zem nekonečných možností, vzor spousty idiotů.