Tři cizinci byly uneseni a zabiti neznámými střelci v Kábulu

MOSKVA (Sputnik) – Tři cizí státní příslušníci byli uneseni a později zabiti skupinou ozbrojených mužů v Kábulu, informovali TOLOnews ve čtvrtek..

 

 

Podle televizního vysílání TOLOnews byla v ranních hodinách nalezena těla obětí (inda, malajce a makedonce), kteří pracovali v okrese Mussahi v provincii Kábul. Muži údajně pracovali pro logistickou společnost.

Afghánská policie tento incident potvrdila, ale neposkytla žádné další podrobnosti, uvedla média.

Afghánistán již několik let trpí nestabilní politickou, sociální a bezpečnostní situací. Hlavní podíl na této situaci májí aktivisté  hnutí Taliban a teroristické skupiny Daesh  kteří útočí v celé válkou poznamenané zemi.

 

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1 Response

  1. jirik napsal:

    Působení vojáků v Afghánistánu stálo ČR v roce 2016 přes 693,55 milionu korun oproti 805,03 milionu korun v roce 2015. Dalších 32,87 milionu korun stála v roce 2016 ochrana českého zastupitelského úřadu v Kábulu jednotkou vojenské policie.

    Podle armády sloužilo k letošnímu 12. červenci v Afghánistánu 249 českých vojáků. Tím byl v podstatě naplněn dosavadní mandát, podle kterého jich v zemi může působit až 250. Podle mluvčího obrany Pejška navýšil dnešní útok počet celkových obětí během misí českých vojáků v zahraničí na 28, v Afghánistánu 15, první padl v roce 2007.
    http://www.rukojmi.cz/clanky/6623-taliban-zabil-tri-ceske-vojaky-v-afghanistanu-ve-dnech-kdy-spojene-staty-jednaly-prave-s-talibanskymi-teroristy-o-svem-setrvani-v-jejich-zemi-kdo-je-tedy-vinen-smrti-nasich-bojovniku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.