TŘI MUSLIMKY DOSTANOU ODŠKODNÉ 180 TISÍC DOLARŮ ZA TO, ŽE JE POLICE DONUTILA SUNDAT SI HIDŽÁB

Tři muslimky dostanou celkem 180 000 dolarů kvůli tomu, že byly donuceny sundat si své hidžáby při fotografování pro policejní databázi.

Tří soudní kauzy byly řešeny před federálním soudem Brooklynu. Každá ze tří žen dostane 60 000 dolarů.

Podobný případ se odehrál již v roce 2012, když byla mladá dívka zatčena po rvačce se dvěma dalšími dívkami, které o ní podle jejích slov šířily pomluvy.

Žena byla dopravena do policejního oddělení, kde ji donutili sundat si hidžáb. Muslimka odmítla, proto ji měli poslat do izolovaného pokoje, kde by policistka měla udělat fotografii pro policejní bázi. Podle pravidel v této místnosti nesmí být muži.Policie ale nedokázala uspokojit náboženské potřeby dívky. Vysvětlili to tím, že nemají mezi kolegy žádnou ženu a fotoaparát je pevně namontován na určitém místě.

Dívka tvrdila, že důstojník udělal její fotografii bez hidžábu a vyvolal v ní pocit nahoty. Musela stát bez islámského oblečení 20 minut.

Další dvě žaloby byly podány v letech 2015 a 2016. Tehdy byla situace podobná.

Již v březnu 2015 policie vydala nařízení, měnící politiku vůči lidem, kteří nosí pokrývky hlavy. Nyní má být v případě zatčení nabídnuta alternativa, a to fotografování v uzavřené místnosti důstojníkem stejného pohlaví.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

3
Komentujte

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Respirateurraja Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Respirateur
Host
Respirateur

Skvělá zpráva. Takže až budu předvolán na PČR k podání vysvětlení, předstoupím v kostýmu Darth Vadera. A když mě donutí ho sundat, budu mít pocit nahoty a vysoudím velký prachy.
Soud bude nucen se řídil precenentem federálního soudu v Brooklynu, protože protektorát se vždy musí řídit justicí státu nadřízeného.