Trump oznámil vítězství nad tzv. Islámským státem. Americká vojska opustí Sýrii

Americký prezident Donald Trump oznámil vítězství nad teroristickou organizací Islámský stát (zakázaná v Rusku). Tuto informaci zveřejnil na svém Twitteru. Americká vojska mohou opustit Sýrii, píšou média.

„Zvítězili jsme nad IS v Sýrii, což byl jediný důvod, proč jsme tam za vlády Trumpa byli,“ napsal na své stránce na Twitteru.

Agentura Bloomberg s odvoláním na své zdroje informovala, že Trump nařídil úplné stažení vojsk ze Syrské arabské republiky.

 

 

Noviny The Wall Street Journal s odvoláním na zdroje dříve oznámily, že se Ozbrojené síly USA chystají úplně opustit severovýchod země. Podle CNN, která se odvolává na zdroje na vojenském rezortu, Donald Trump toto rozhodnutí přijal. CNN také uvádí, že se v Sýrii v danou chvíli nachází dva tisíce amerických vojáků.

V reakci na to zástupce Izraele v OSN, Danny Dannon, na briefingu prohlásil, že Izrael bude pokračovat v boji proti íránským vojákům, i kdyby se Američané stáhli.

„Máme své obavy kvůli Sýrii a kvůli přítomnosti íránských vojsk v Sýrii. Uděláme všechno, abychom ochránili náš lid, a to bez ohledu na americká vojska, ruská vojska nebo nějaké další národy. Budeme pokračovat v naší politice, která se zakládá na tom, abychom nedovolovali Íráncům budovat základny vedle našich hranic,“ řekl Dannon novinářům.

 

 

 

Bílý dům oznámil, že vítězství nad IS v Sýrii neznamená, že koalice přestane existovat či přeruší svou práci. Také prohlásil, že přechází k nové fázi kampaně v Sýrii, pokud jde o stažení vojsk. Washington také uvedl, že USA i spojenci jsou připraveni znovu chránit americké zájmy, pokud to bude potřeba.

zdroj: 9

„Washington také uvedl, že USA i spojenci jsou připraveni znovu chránit americké zájmy.“ Americké zájmy, no samozřejmě, jaké jiné, že?? America First.

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

5 komentářů

 1. člověk napsal:

  Cílem Islámského státu není uznání obsazeného území, ale konec světa s posledním soudem a příchodem Spasitele. tak se těšte už to bude ahoja člověk

 2. Martin Rubáš napsal:

  Američanům docházejí peníze. Tak jsou pryč. postupně se budou stahovat i s ostatních zemí, jak budou USA ve stále větších finančních potížích.
  http://www.epshark.cz/clanek/1335/nadchazejici-bankrot-americke-rise

 3. Maroš napsal:

  Islámsky štát stvorili USA, Izrael a Saudská Arábia. Takže aké víťazstvo? Ústup!

 4. Jan napsal:

  Americane odchazeji ze Syrie? Z Afghanistanu odchazeji uz 17 let a ovladaji s loutkami co dosadily jako vladu jen 30 % uzemi!
  USrael stvoril Al Kaidu i IStat, aby bojovaly za neho proti zemim, ktere se nechtely podridit. Ted pry USrael sam porazil IS ! Nejdriv neco zalozit a pak proti tomu bojovat, aby se $ kutalel a zbrojari vydelavali. Ze pri tom lide umiraji to jim je jedno…

 5. Jan napsal:

  Aby v Syrii klid nebyl, o to se postaraji namisto USraele Israel, Turecko a IS. Taky Kurdove… Zacnou stavet a opravovat a pak jim to zase rozflakaji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..