Past na Trumpa: Právnící varují prezidenta USA, aby se zdržel výpovědi ve věci Russiagate

Americký prezident Donald Trump uvedl, že je připraven vypovídat před speciálním vyšetřovatelem Robertem Muellerem a jeho týmem, který se zabývá údajným ruským vlivem na americké prezidentské volby z roku 2016. Trumpovi právníci jej však před výpovědí varují, podle nich by se mohlo potenciálně jednat o právní past, sdělil v neděli Trumpův zástupce Rudy Giuliani.

 

 

„Nenecháme ho svědčit, dokud si nebudeme jisti, že se nejedná o past, kdy jej obviní z křivé přísahy. Dokud si nebudeme jisti, že takové riziko nehrozí… musíme říct ne. Rád bych zdůraznil, že prezident chce pouze vysvětlit, že neudělal nic špatného, je tedy na nás, právnících, ho přesvědčit, že se pravděpodobně jedná o past,“ sdělil televizi Fox News Giuliani.

Na začátku tohoto týdne Demokraté na legislativním výboru Sněmovny reprezentantů Spojených států amerických vyzvali prezidenta, aby se ukázal před Muellerovým týmem, který vyšetřuje údajné vazby Trumpovi kampaně na ruskou vládu během prezidentských voleb USA v roce 2016.

Ruští představitelé jakákoli obvinění opakovaně odmítli s tím, že žádný zásah do politických procesů Spojených států ze strany Ruska neproběhl a poukázali na to, že v této věci USA dodnes nepředložilo jediný důkaz.
Trump obvinění popřel v podobném duchu, podle něj se jedná o politicky motivovaný „hon na čarodějnice“, který nebyl podložen žádnými důkazy.

Překlad: raja, Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.