Trump vyhrál zvláštní volby do Sněmovny reprezentantů

Korektní americká média se nejen že nepoučila z fiaska kolem údajného spojení Donalda Trumpa s Ruskem, ale pokračují ve stejném duchu. Demokraté se radí o impeachmentu a chtějí daňová přiznání.

Měsíce tvrdé mediální masáže o údajném spiknutí Donalda Trumpa s Ruskem před volbami 2016 skončily naprostým fiaskem. Muellerova komise vydala zprávu, která žádné spiknutí nepotvrdila. Demokraté se ještě pokusili prosadit úplné zveřejnění Muellerovy zprávy, ale tohoto cíle se jim zatím dosáhnout nepodařilo. Námitky proti úplnému odtajnění celé zprávy jsou ze strany ministerstva spravedlnosti USA takové, že by úplné odtajnění ohrozilo bezpečnost.

 

Demokraté proto nyní přešli k jiné taktice. Již několik týdnů žádají, aby prezident Donald Trump předložil svá daňová přiznání z doby před nástupem do Bílého domu. Dosáhli toho, že federální soud rozhodl, že kongresmani a senátoři mají právo nahlédnout do daňových přiznání Trumpa a stanovil i týdenní termín, do kterého by měl Trump svá daňová přiznání předložit. Ten to ale stále odmítá a využije všech právních prostředků k tomu, aby nic předkládat nemusel.

Současně se špičky demokratů radí o tom jakým způsobem „narafičit“ na Trumpa impeachment, tj. zahájit proces odvolání Donalda Trumpa z prezidentské funkce. Protože se Trump chová „drze“ a nerespektuje požadavky Demokratů, a navíc zatajuje informace mimo jiné tím, že odmítá předat svá daňová přiznání. Pikantní na této akci je to, že žádný zákon po prezidentovi nic takového nevyžaduje a pokud tak dříve prezidenti dělali, bylo to jejich dobrovolné rozhodnutí.

 

V této situaci se v americkém státě Pensylvánie konaly zvláštní volby do Sněmovny reprezentantů, neboť se uvolnilo křeslo republikánského kongresmanaDo voleb zasáhl i Trump a označil je za „referendum“ o jeho politice v prezidentském úřadu. Ve volbách zvítězil republikán Fred Keller nad demokratickým kandidátem Marcem Friedenbergem. Keller zvítězil přesvědčivě se ziskem 68,1%, jeho protivník získal 31,9% hlasů voličů. V řádných volbách na podzim loňského roku v tom samém okrsku zvítězil republikánský kandidát se ziskem 66%, i tehdy mu byl protikandidátem Friedenberg, který získal 34%.

Hlavním tématem voleb ze strany republikánů byla tvrdá kritika levicového programu Demokratické strany.Jmenovitě byla kritika zaměřena na program Bernieho Sanderse, senátora za Demokratickou stranu, a kongresmanku Alexandria Ocasio-Cortezovou, která prosazuje program Green New Deal a Medicare for All. První je parafrází někdejšího programu prezidenta Franklina Delano Roosevelta New Deal po velké hospodářské krizi z roku 1929, druhý má navazovat na tak zvaný Obamacare schválený v době prezidentství Baracka Obamy. Republikáni oba tyto politiky považují za propagátory socialismu a budou se zřejmě s touto rétorikou obracet na americké voliče ve volbách roku 2020.

 

Výsledky voleb v Pensylvánii budou jistě jak republikáni, tak demokraté podrobně analyzovat. Nicméně, jedno je zřejmé již teď. Vyhrocená mediální kampaň korektních medií na čele s The New York Times a The Washington Post proti Trumpovi nevede k odklonu voličů od kandidátů republikánů. Současně se ukázalo, že Trump už pro současnou Republikánskou stranu není „přítěží“, ale že se kandidáti republikánů nechají rádi podpořit Trumpem přímo v obvodu, kde se hlasuje.

Demokraté proto zatím nemohou počítat s nějakou výraznější podporou jejich nápadů ze strany senátorů a kongresmanů za Republikánskou stranu. Impeachment proto zatím nemá v americkém Kongresu šanci a je jen dalším pokračováním boje s Trumpem. Vyhrocenost zápasu Trumpovi nevadí a vidí v něm šanci na zisk dalších hlasů. Zřejmě není takový „trouba“, jak o něm i řada českých “diskutérů” píše.

Autor: Jan Bartoň
Autor označuje mainstream za „korektní americká média.“ Správně je fake news propaganda media alias New York Times, Washington Post, Wall Street Journal, Bloomberg a další, ze kterých tak rády citují česká fake news média v čele s Česko-bruselskou televizí, která dostává mnohdy scénář z americké ambasády v Praze.

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

6 komentářů

 1. jirik napsal:

  America first!

  Americká soukromá společnost Bradford Exchange, která se specializuje na výrobu upomínkové produkce, vydala k 75. výročí konce 2. světové války výroční minci se spojenci, na které chybí Sovětský svaz.

  https://cz.sputniknews.com/svet/201905239967058-v-usa-vydali-minci-o-spojencich-ve-2-svetove-valce-bez-sssr/

 2. jirik napsal:

  Americký prezident Donald Trump povolil Pentagonu odeslat další jednotku a vojenskou techniku na Blízký východ, aby Spojené státy zabránily hrozbám z Íránu. Informuje CNN s odkazem na vysoce postaveného amerického úředníka.

  https://cz.sputniknews.com/svet/201905249981552-trump-udajne-schvalil-vyslani-vetsiho-poctu-americkych-jednotek-na-blizky-vychod/

 3. jirik napsal:

  Fox News: Tím, že USA vpadly do Iráku, nepřinesly demokracii, ale genocidu křesťanů
  https://cz.sputniknews.com/svet/201905249975368-fox-news-tim-ze-usa-vpadly-do-iraku-neprinesly-demokracii-ale-genocidu-krestanu/

 4. jirik napsal:

  Případ se odehrál v centru Las Vegas. Žena identifikovaná jako 25letá Cadesha Bishopová nastoupila do autobusu a okamžitě se pustila do 74letého muže, který chtěl vystoupit. Rozzuřená žena ho z autobusu vystrčila, přičemž muž na následky pádu později zemřel. Bishopová byla zadržena a obviněna z vraždy.

  http://www.drsnysvet.cz/americanku-v-mhd-nastval-nemotorny-senior-tak-ho-zabila/

 5. jirik napsal:

  Američané promluvili o tom, jak armáda zničila jejich život
  Na oficiálním portálu americké armády na Twitteru byla proveden průzkum s cílem zjistit, jak ovlivnila služba život vojáků.

  https://twitter.com/USArmy/status/1132386169965228038?ref_src=twsrc^tfw

  https://cz.sputniknews.com/svet/201905269993100-americane-promluvili-o-tom-jak-armada-znicila-jejich-zivot/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..