Trumpova vláda na dva týdny odvrátila bankrot USA

Americká vláda dočasně odvrátila hrozbu akutního nedostatku financí a omezení provozu federálních úřadů. Obě komory Kongresu ve čtvrtek schválily provizorní financování federálních úřadů na následující dva týdny. V opačném případě hrozilo, že nebudou mít od soboty vládní úřady a instituce peníze na provoz. Jednání o rozpočtu na celý následující rok však žádnou konkrétní dohodu nepřineslo, uvedla agentura AP.

Republikáni prosadili navýšení vládního rozpočtu o peníze nutné na provoz do 22. prosince navzdory téměř jednotnému odporu menšinových demokratů. Díky tomu nebude muset vláda omezovat provoz úřadů, ale ani národních parků či muzeí, což reálně hrozilo.

Vláda prezidenta Donalda Trumpa však potřebuje schválit rozpočet, který by jí zajistil finance na celé současné fiskální období, tedy do konce září 2018. Republikánští i demokratičtí kongresoví vůdci označili své čtvrteční jednání o rozpočtu za produktivní, ke shodě na jeho přijetí však nedospěli.

Demokraté podle šéfky sněmovní menšiny Nancy Pelosiové trvají na tom, aby byl s rozpočtem schválen i zákon zajišťující právní ochranu cizinců bez platných dokumentů, které do USA přicestovaly jako děti. Republikáni, kteří usilují o dohodu na dlouhodobém financování zvláště kvůli navýšení peněžních zdrojů pro armádu, by však chtěli téma mladých imigrantů oddělit od rozpočtu a podporu demokratického návrhu podmiňují zpřísněním ochrany hranic.

Podle amerických médií je reálné, že 22. prosince, kdy provizorium schválené ve čtvrtek skončí, bude nutné hlasovat o dalším krátkodobém financování úřadů do konce ledna. Není totiž jisté, zda jsou obě strany schopny dospět k dohodě o rozpočtu do Vánoc nebo až v lednu.

Zdroj: 1

Otázkou není, zda USA zbankrotují, ale kdy zbankrotují. Dle Fulforda jim další ultimátum vyprší 16. prosince 2017. Je vidět, že v lodi jménem Spojené státy americké jsou obrovské díry. Myslím si však, že záplaty nebudou stačit. 

Mohlo by se vám líbit...

5
Komentujte

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
janderasiboletAles Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Anonymní
Host
Anonymní

5

Ales
Host
Ales

Myslim, ze zazijeme poradny tobogan. Az to prijde, bude to vsechno najednou

sibolet
Host
sibolet

To mi připomíná začátek 70let a tisící páté vážné čínské varování..Bude krachovat ještě deset let..

jandera
Host
jandera

Tyto provizoria jsou běžné již více než 10 let, tak to jěště pár let vydrží, pak se dolar změní třeba na trumpy a začne se od nuly_vlk se nažere a koza zůstane celá, ale na to je ještě dost času je plno ekonomik, které jsou na tom mnohem hůře.

https://tradingeconomics.com/country-list/government-debt-to-gdp

Anonymní
Host
Anonymní

4.5

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!