Twitter zablokoval účet ruského velvyslanectví v Sýrii

V úterý společnost Twitter zablokovala oficiální účet ruské diplomatické mise v Sýrii. Stalo se tak poté, co na účtu zazněla kritika organizace Bílých přileb, které Rusko obviňuje ze spolupráce s teroristy. Ruské ministerstvo zahraničí ve středu nečekaně požádalo o pomoc amerického prezidenta Donalda Trumpa.

 

 

 

Ruská ambasáda v Sýrii v úterý přišla o svůj účet na Twitteru. Při pokusu otevřít stránku @RusEmbSyria Twitter hlásá, že účet byl pozastaven kvůli porušení pravidel. Účet na sociální síti Facebook zatím funguje.

Na ruské ambasádě v Jihoafrické republice spekulují, že rozhodnutí Twitteru může souviset s kritikou aktivit organizace Bílé přilby, která se na účtu objevila. Před zablokováním se ruské velvyslanectví v Sýrii ohradilo proti tvrzení Bílých přileb o tom, že ruské letectvo zničilo tržiště v Maarat al-Numánu na jihu provincie Idlib, ke kterému mělo dojít 22. července.

 

 

 

„Dne 26. července 2019 ruský bezpilotní letoun natočil oblast, aby prověřil zprávy o ‚zničení‘ tržiště v Maarat al-Numánu. Jak lze vidět na snímcích získaných pomocí prostředků objektivní kontroly, na místě nejsou vidět žádné známky destrukce,“ stálo v tweetu s odkazem na ruské ministerstvo obrany. Tento obsah byl zkopírován i na facebookovou stránku velvyslanectví.

Ruská a syrská vláda dlouhodobě obviňuje Bílé přilby z toho, že organizovaly množství provokací, které zahrnovaly i údajné útoky chemickými zbraněmi, z nichž obviňovaly syrskou armádu. Tím chtěly přimět Západ k vojenské intervenci proti Sýrii. Konkrétně například zmínily události v syrském městě Dúma, ke kterým došlo 7. dubna 2018.

 

 

 

Žádost o pomoc Trumpa

Ve středu se ruské ministerstvo zahraničí v ironickém příspěvku na Twitteru obrátilo na amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby pomohl obnovit účet ruského velvyslanectví.

„Vážený pane prezidente, skvělá americká společnost Twitter zablokovala stejně tak skvělý účet ruského velvyslanectví v Sýrii. Prosím udělejte něco stejně tak skvělého, jako když jste promluvil o digitální dani, kterou Francie uvalila na ‚skvělé americké technologické společnosti‘,“ stojí v příspěvku.

Minulý pátek Trump vyslovil na Twitteru nesouhlas s rozhodnutím Francie zavést tříprocentní digitální daň, která by postihla americké technologické společnosti, které operují ve Francii. Pohrozil přitom, že uvalí clo na francouzské víno.

 

 

 

„Francie právě uvalila digitální daň na naše skvělé americké technologické společnosti. Pokud si je někdo rozhodne zdanit, tak by to měla být jejich domovská země, USA. Brzy oznámíme robustní odvetné opatření na Macronovu pošetilost. Vždy jsem říkal, že americké víno je lepší než francouzské!“ napsal Trump na Twitteru.

zdroj: 1

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2 komentáře

  1. Asta napsal:

    Účet @RusEmbSyria byl obnoven
    https://twitter.com/rusembsyria

  2. Vaclav napsal:

    Odejdete z Twitteru, Facebooku a j. skrze US tajne sluzby kontrolovane weby!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..