Účelem mainstreamových médií je kontrola myšlenek: Jak oddělit fakta od propagandy?

Průměrný člověk žijící v moderním světě je dnes a denně bombardován takovým množstvím informací, z nichž si navíc mnohé odporují, že mu pravděpodobně nezbývá nic jiného, než oscilovat v rámci konstantního stavu kognitivní disonance. Vyznat se v tom, co je pravda a co je „fake“ se v podstatě stalo prací na plný úvazek. Lidé, kteří již na plný úvazek pracují, aby uživili svoje rodiny, jednoduše nemají žádný čas navíc, který by mohli využít k vlastnímu bádání na téma „jak se vyznat v tomto čím dál složitějším světě“ – to je také důvod, proč mnoho lidí zkrátka přijme cokoli, co je jim řečeno, nebo čemu se zdá snazší uvěřit.

Pátrat v dnešním světě po tom, co je skutečně pravdivé, vyžaduje nemalé úsilí. Je to paradox, vzhledem k tomu, že dnes jako nikdy předtím má většina civilizovaných lidí k dispozici internet. Je to tím, že je těch informací zkrátka příliš mnoho. Není divu, že se v nich lidé mají problém vyznat, zvláště když odporují oficiálním zprávám, které šíří mainstreamová média. Většina z toho, o čem lidem tvrdí, že jsou „zprávy“, není nic jiného než propaganda vytvořená k ovládnutí lidského myšlení a zároveň k potlačování všech forem myšlenek, které jsou nezávislé, nebo snad kritické.

„Od mainstreamových médií až po sociální média. Od ‚real‘ news k ‚fake‘ news. Od politických strkanic Facebooku po twitterový Trumpismus. Je stále těžší a těžší vyznat se v širých vodách dnešního věku informací,“ napsal Gary McGee pro Waking Times na téma závažnosti tohoto rozšířeného problému.

„Příliš často se vydáváme tou snazší cestou a bez ptaní se chytáme názorového systému našich politických stran. Když na to však dojde, je pouze na naší zodpovědnosti, abychom mysleli jasně. Není to odpovědnost zpravodajské služby, kterou si vyvolíme. Dokonce ani našich politiských stran. Je to pouze naše zodpovědnost, nikoho jiného.“

Dávejte si pozor na ‚newspeak‘, ‚doublethink‘ a agendu totální kontroly myšlenek

Jedna nápadná taktika, kterou propagandističtí vládci na masách rády využívají, je známá jako „newspeak“. Tato taktika se soustředí na myšlenku udržování lidí v myšlenkových krabicích, které jim brání v objevení celé pravdy. Často se v newspeaku objevují kousky pravdy, které mají chytře zamaskovat její plný rozsah a zároveň ty, kteří tomu uvěřili, přesvědčit, že již dosáhli plného porozumění.

Noam Chomsky ve své knize The Common Good píše o tom, jak je newspeak (termín, který byl poprvé použit ve slavné knize Goerge Orwella 1984), využíván k vytvoření iluze svobody projevu a tisku, zatímco tak dosáhne přesného opaku. Chomsky hovoří o newspeaku jako o „elegantním způsobu, jak lidstvo udržet pasivní a poslušné“ a zároveň limitovat „spektrum přijatelných názorů“. Dokud se konverzace pohybuje v rámci tohoto spektra, budou ti, kteří žijí v iluzi vytvořené newspeakem, domnívat, že diskutují o faktech a tak zůstanou v klidu a krotcí.

Mnozí konzervativci budou předpokládat, že taková taktika spočívá pouze na liberálním konci tohoto spektra, ale faktem je, že stejně tak se vyskytuje také na konzervativní straně.

Další taktika na vymývání mozků je známá jako „doublethink“, která jednoduše definuje určitý koncept svým přesným opakem. Je to schopnost udržet pohromadě dvě zcela protikladné informace a zároveň oběma pevně věřit. Pár příkladů doublethinku z románu 1984 zahrnuje pojmy jako „Svoboda je otroctví“, „Válka je mír“ nebo „Nevědomost je síla“. V knize například každý ví, že v prostorách Ministerstva lásky jsou mučírny, že na Ministerstvu pravdy mají za úkol lhát jako když tiskne (toto rčení se mi nezdá náhodné) a že Ministerstvo míru řídí války. Tyto pojmy reprezentují masovou kontrolu lidí a jejich myšlení, které bohužel padla za oběť většina populace planety.

 

Your TV Uses NLP To Brainwash You (Video) | Alternative

Překlad: raja, Zdroj: 1

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

22 Komentáře zapnuto "Účelem mainstreamových médií je kontrola myšlenek: Jak oddělit fakta od propagandy?"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jirik
Host
jirik

Další šikovný blogger právě končí L. Kašuka (spíš by mě zajímalo jak s tím koncem dlouho vydrží….)

Politika je svinstvo, většina lidí nemá vlastní hlavu, a nebaví mne pořád poslouchat, kým jsem zrovna placený!!!!
http://www.nwoo.org/2018/01/22/politika-je-svinstvo-vetsina-lidi-nema-vlastni-hlavu-a-nebavi-mne-porad-poslouchat-kym-jsem-zrovna-placeny/

jirik
Host
jirik
Bezprostřední příprava zahájení války s Ruskem 23.1.18 USA: Pentagon objednal studii infrastruktury pěti zemí východní Evropy – Běloruska, Finska, Moldavska, Polska a Ukrajiny – sousedů Ruska. Závěrečná zpráva se bude týkat místních a regionálních zdrojů vody, potravin, paliv, léků, průmyslových zařízení a oděvů. Dále ve Spojených státech se zajímají o mobilizační schopnosti zemí, informace o stavebních materiálech, technice a místních výrobních zařízeních. Také ve studii by měly být vypočítány podmínky dodávek potřebných materiálů do výše uvedených oblastí ze Spojených států amerických, a to jak po moři, tak letecky. V dokumentu budou uvedeny strategicky významná zařízení – přístavy, železnice a dálnice,… Číst vice »
octan
Host
octan

A jak mi dokážete, že jste si to všechno nevycucali z prstu?

alue
Admin

Milý octane,
dokázat si musíte všechno sám. My nepotřebujeme nic dokazovat. Vaše slova ukazují na domestifikaci, kterou Vás naučili ve škole. Proto pořád potřebujete nějaké důkazy. Život mně naučil brát vše co přijde jako primární pravdu a až se sám přesvědčím, že to je jinak, tak potom mohu tvrdit, že to byla lež. Práce je na Vaší straně…..
tm

octan
Host
octan
Problematikou mainstreamových, alternativních a fake zpráv kolujících po internetu se zabývám už delší dobu. Na těchto stránkách jsem nováček, přitáhl mě sem až tento článek. Předně děkuji za Vaši rychlou a vysvětlující odpověď, o takovéto komunitě milých a slušných lidí, kteří si nenadávají a vše ochotně vysvětlí, bych si u mainstreamových médií mohl nechat jen zdát. Omluvte proto,prosím, buransky formulovanou první otázku – síla zvyku z mainstreamu. Kromě toho jsem se u mainstreamu nikdy nesetkal s tím, že by se se mnou bavil někdo přímo z redakce. Pořád se ale zcela neorientuji v rozpoznávání typických znaků propagandy uvedených v tomto… Číst vice »
tomáš marný
Admin

Milý octane,
máme na webu mnoho článků o ovládání mysli a hned jsem zařídil, aby ti někdo napsal do komentů odkazy. Já musím nyní odejet. Díky za pochopení…..
A děkujeme za poklonu, řídíme se podle pravidla chovej se k lidem tak, jak chceš, aby se lidé chovali k tobě….
tm

jirik
Host
jirik

Zpěvačka a šéfka orchestru Hyon Song Wol, údajně intimní přítelkyně Kim Čong-una, o jejíž popravě před pěti lety informovala západní i česká média, vystoupí na ZOH v Jižní Koreji…
http://www.rukojmi.cz/clanky/5363-zpevacka-a-sefka-orchestru-hyon-song-wol-udajne-intimni-pritelkyne-kim-cong-una-o-jejiz-poprave-pred-peti-lety-informovala-zapadni-i-ceska-media-vystoupi-na-zoh-v-jizni-koreji

octan
Host
octan
Chtěl bych odpovědět Marošovi, ale vracím se na základní vlákno, aby to nebylo v tak úzkém sloupečku. Nenasadila mě sem žádná kavárna, „nasadil“ jsem se sem sám. S tím rozkládáním a důkazy máte pravdu, odůvodnil bych to tím, co předevčírem napsala raja: „Newspeak jsou v podstatě dokola omílané fráze, rádoby intelektuální výrazivo, atd… Je to způsob komunikace. Například lidé automaticky baští, když v novinách napíší, že je něco „vědecky prokázáno“. Lidé sice neví, kteří vědci, odkud, s jakou kvalifikací, jakou metodu použili, jaké byli přesné výsledky studie/experimentu….ale jednoduše tomu věří. Protože to jsou přece vědci! To je pro ně odpověď.… Číst vice »
Belakarus
Host
Belakarus

A co když je i Tadesco propaganda?

jirik
Host
jirik

Uživatelé internetu si stěžují, že produkty Google odmítají odpovídat na otázky týkající se křesťanských osobností, i když nemají problém s podobnými otázkami o jiných náboženstvích a božstvech.
https://sptnkne.ws/g8S6

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!