Ukázalo se, že sovětské železnice jsou překážkou pro NATO

Železnice v Lotyšsku, Litvě a Estonsku jsou problémem pro pohyb vojsk NATO. K tomuto závěru dospěl Institut moderní války (patří k Vojenské akademii USA ve West Point). Televize RT se obeznámila se zprávou Institutu.

Různé parametry železnic v Evropě a Pobaltí, kde kolejnice nebyly vyměněny od dob Sovětského svazu, neumožní pohotovostní přesun vojsk v případě konfliktu s Ruskem.

„Tato neslučitelnost znamená, že vlakové soupravy s vojenskou technikou a municí z velkých základen NATO v Německu nebo Polsku budou muset přeložit náklad na vlaky slučitelné s ruskými kolejnicemi, anebo ho dopravit nákladními auty. Obě varianty si vyžadují nejen značné dočasné výdaje, ale také speciálně vyučený personál a podstatné vojenské zdroje,“ cituje zprávu RT.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1 Response

 1. jirik napsal:

  V NATO, a hlavně u USA, vzniká znepokojení ohledně rostoucího potenciálu Severní a Černomořské flotily Ruska, informoval Sputnik vojensko-politický zdroj v Bruselu.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201805027272479-NATO-znepokojeni-potencial-flotila-zdroj/
  —————
  Do Černého moře vpluly lodě druhé stálé vojenské námořní skupiny NATO.

  Tvoří ji fregaty námořnictva Španělska, Turecka a Německa. Britský raketový torpédoborec HMS Duncan je velitelskou lodí.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201805027271152-oddil-lode-nato-rusko-cerne-more/
  ——–
  Už to začalo: dvě největší velmocí Evropy budou bojovat o ruské zdroje
  Před několika dny místopředseda představenstva ruské společnosti Gazprom Alexandr Medveděv v rozhovoru pro televizi Rossija 24 oznámil, že aby se uspokojila rostoucí poptávka po ruském plynu v Evropě, je jeho firma připravena postavit další plynovod podél dna Baltského moře – Severní proud 3.
  https://cz.sputniknews.com/nazory/201805027270519-plynovod-severni-proud-Evropa-Rusko-Gazprom-boj-zdroj/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.