Z ulic Moskvy bylo za posledních 24 hodin odstraněno 800 000 kubíků sněhu

Zajímavé, v Rusku je pohotovost, všechno funguje, sníh tam nikoho nepřekvapí. A u nás, na Vysočině, jsou každý rok silničáři hrozně překvapení, že v lednu sněží a zpravidla vyjíždějí až poté, co každé druhé auto sjede do škarpy. Jednou jsem se setkala pro mě s velice humornou situací, kdy jsem přijela do našeho hlavního města a začalo mrholit. Zanedlouho se z mrholení stalo velice líné a řídké sněžení. Avšak hle! Zpoza rohu se vyřítí silničářský vůz, který mě zakrátko míjí v 70 km/h se zuřivě světélkujícími majáky. Tak jsem si pomyslela, že na tom vtipu o Pražácích a sněhu asi něco bude. My, co žijeme na konci světa, se do práce brodíme v metru sněhu a naši silničáři pravidelně vydávají zprávu, že se jedná o „neočekávané sněžení“.

raja

V pondělí se na odklízení sněhu z ulic Moskvy podílelo okolo 70 000 lidí a 15 000 strojů těžké techniky.

Moskva, 5. února /TASS/. Moskevské úřady hlásí, že ruské hlavní město se potýká s následky nejsilnější sněhové kalamity, která metropoli za poslední století zasáhla.

„Moskva to zvládá dobře: všechny silnice jsou průjezdné a do ulic vyjelo obrovské množství odklízecích strojů. Každý den je odklizeno více sněhu, než den předtím – více než 800 000 kubických metrů,“ sdělil v pondělí zástupce starosty města Pjotr Birjukov.

„V 18:00 hodin moskevského času bylo zmobilozováno 750 jednotek těžké techniky, kterou v současnosti obsluhuje okolo 3000 lidí. Lidská práce ve spolupráci s technikou nyní operuje prakticky ve všech ulicích. Jejich úkolem je vyčistit město od sněhu, což se jim podařilo.,“ uvádí zpráva.

Teplota i nadále klesá, očekáváme, že se brzy dostane na 19 stupňů pod nulou. Navzdory této situaci dosud nedošlo k přerušení dodávek tepla, vody a dalších systémů. Naše služby jsou připraveny poskytnout potřebnou pomoc,“ uvedl Birjukov.
Bylo odstraněno více než 2000 spadlých stromů. Birjukov varoval obyvatele města, aby se raději vyhýbali parkům a svá auta neparkovali pod stromy.

Překlad: raja, Zdroj: 1

Loading...

5
Komentujte

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
MarošjirikJanaEd Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Ed
Host

Bratislavskí cestári boli na zimu pripravení, ale so snehom nepočítali. 🙂

jirik
Host
jirik

Nespokojení Moskvané házeli vejce na metaře kvůli nočnímu odklízení sněhu Vícestarosta Moskvy pro otázky bydlení a městské služby Pavel Birjukov prohlásil, že ne všichni obyvatelé hlavního ruského města jsou nadšení nočním uklízením sněhu technikou na odklízení sněhu. Sdělil to v úterý v éteru radia Vesti FM. „Do oken techniky létají potraviny, hází na metaře vejce. Navíc někteří lidé po technice střílí z traumatické pistole. Takových případů je dost,“ poznamenal Birjukov. Také zdůraznil, že tyto případy vyšetřuje policie. Vícestarosta dodal, že na odklízení sněhu se podílí více než 16 tisíc techniky a asi 72 tisíc lidí. Podle jeho hodnocení je každodenně… Číst vice »

Jana
Host
Jana

Protože s jedním, co v zimě sníh odklízí, žiju, mám to z první ruky. Bohužel to není o něm (ikdyž na jeho popud už párkrát výjezd byl díky jeho iniciativě), ale o jeho nadřízeném, který určuje, jestli a v kolik hodin se pojede… Když posolíte malou vrstvu sněhu a napadá na ni další, nemá to prakticky žádný efekt, lépe když posolíte vrstvu sněhu na kterou už další nepadá.. A taky nejde být hned všude, jsou úseky prioritní a méně prioritní 😉

Maroš
Host
Maroš

Jana – presne – na magistrátoch, ktoré šetria peniaze za odpratávanie snehu, sú učení „zodpovední“ = zodpovedajúci človiečikovia, ktorých úlohou je počas vrcholiacej kalamity kuknúť von oknom a celej tej mašinérii odsúhlasiť výjazd! A ráno si ľudia lámu nohy, takže sanitkári majú prácu, takže v pohode – akurát v noci – keď to sype, si nesmiete naplánovať infarkt, alebo slepé črevo!

jirik
Host
jirik

A nyní na Slovensku – Linky mestskej hromadnej dopravy (MHD) v Bratislave premávajú v aktuálnych poveternostných podmienkach s minimálne 30-minútovým meškaním. Informuje o tom Dopravný podnik Bratislava (DPB) na svojej internetovej stránke. Upozorňuje, že sneženie naďalej komplikuje trolejbusovú dopravu v kopcovitých častiach mesta na Kramároch a Palisádach. “Na Kolibu už trolejbusy jazdia,” informuje DPB na webe. Zamestnanci DPB sú v pohotovosti, v teréne čistia zastávky, trate a obratiská MHD. Situáciu rieši dopravca v súčinnosti s dispečingom zimnej údržby bratislavského magistrátu. Hlavné mesto od skorých ranných hodín začalo s celomestským likvidačným posypom. “Aktuálne je v teréne 43 sypačov nad 4 tony,… Číst vice »