Na Urale byly objeveny artefakty z nanomateriálů staré 300 tisíc let

Nezařaditelný artefakt – tímto termínem označují archeologové předměty, jejichž zpracování a technologická úroveň neodpovídají době jejich prokazatelného vzniku. V roce 1991 byly u uralské řeky Kožim objeveny miniaturní předměty staré 300 tisíc let, které byly zhotoveny nanotechnologickými postupy. Dodnes není známé, jaká civilizace je vytvořila.

 

 

Artefakty byly objeveny během průzkumných geologických prací souvisejících s plánovanou těžbou zlata v oblasti. Podle analýzy provedené v Ruské akademii věd v Syktyvkaru byly největší části objektů zhotoveny z mědi a ty nejmenší z wolframu a z molybdenu. Největší předmět je velký tři centimetry a nejmenší 0,00025 cm. Mnohé z nich jsou vyrobeny v souladu s principem „zlatého řezu“ (poměr o hodnotě 1,618).

Všechny artefakty vypadají jako miniaturní komponenty současné nanotechnologie. Byly objeveny v hloubkách od tří do 12 metrů v geologických vrstvách starých 12 tisíc až 318 tisíc let. Jak mohli naši pravěcí předkové takové předměty vyrábět? Opravdu mohou pocházet z rukou lidí žijících v období pleistocénu? Nebo je tu zanechali příslušníci nějaké mimozemské civilizace? I touto otázkou se seriózní věda musela zabývat – předměty zkoumali odborníci v Helsinkách, Petrohradě a v Moskvě, ale k žádnému konkrétnímu závěru nedospěli.

Zdroj: 1

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Anonymní
Host
Anonymní

4.5