USA budou bojovat ještě s jednou kryptoměnou

Finanční regulátory USA začaly pozorně zkoumat Ethereum, v tržní kapitalizaci druhou kryptoměnu po bitcoinu. Píše o tom Wall Street Journal.

Komise pro cenné papíry (SEC) a Komise pro obchodování s komoditními futures kontrakty (CFTC) projednají 7. května, zda má být Ethereum považován za cenné papíry. Regulátory mají zájem o předprodej tokenů Eth v roce 2014, které lze klasifikovat jako prodej cenných papírů, protože investoři pravděpodobně koupili tokeny s nadějí na další růst jejích cen.

Když kryptoměnu bude uznána jako cenný papír, Ethereum Foundationse se odvolá na soud a přelíčení bude trvat několik let, předpokládá Cointelegraph. Podle právníka Deanu Steinbecka SEC nebude v blízké budoucnosti přijímat konečná rozhodnutí vůči Ethereumu, a CFTC pravděpodobně uzná měnu zboží, stejně jak to bylo s bitcoinem v roce 2015.

Uznávání kryptoměny cennými papíry by negativně ovlivnilo její kurz. Burzy obchodující Ethereumem se budou muset zaregistrovat v SEC a pozastavit dražbu, pokud se bude formovat licence.

Spoluzakladatel Ethereum Foundation Joseph Lubin je jistý, že se to nestane. Podle něho měl fond v této otázce velký počet konzultací s právníky. Podle Lubina nespadá Ethereum do klasifikace cenných papírů, kterou vede SEC.

V mnoha státech není status kryptoměny definován zákonem, některé státy byly schopné začít s regulací bitcoinu. Například Německo v březnu 2018 prohlásilo, že je platebním prostředkem a v dubnu 2017 získal v Japonsku stejný status.

Soudní dvůr EU v roce 2015 rozhodl, že srovnává bitcoin s tradičními penězi.

Daňová služba (IRS) USA v roce 2014 neuznala bitcoin jako měnu a nazvaly ho majetkem, který podléhá odpovídajícímu zdanění, včetně prodeje v zahraničí. IRS věnuje velkou pozornost kryptoměnným výměníkům a burzám, kontroluje je a uživatele kvůli možným daňovým únikům. V únoru služba prostřednictvím soudu získala z velkého výměníku Coinbase a přenosu dat přibližně 13 tisíců zákazníků.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2 komentáře

 1. Peter napsal:

  Zaujímalo by ma, čo si osobne myslí Tomáš Marny o kryptomenách. Ako ich vidí do budúcna a či majú šancu nahradiť terajšie peniaze.
  Vďaka

 2. jirik napsal:

  Boj s nelegální migrací do USA podle USA –

  USA budou brát migrantům děti
  Americké úřady zpřísní postih cizinců, kteří nelegálně vstoupí na území Spojených států se svými dětmi. Ve snaze odradit migranty od snahy se do USA dostat chce vláda prezidenta Donalda Trumpa přistěhovalcům brát jejich děti a umísťovat je do „ochranného opatrovnictví”, uvádí agentura Reuters.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/471398-usa-budou-brat-migrantum-deti.html

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.