USA doufají, že se vyvarují odvetných opatření Ruska, prohlásili na americkém ministerstvu

Washington doufá, že nebudou následovat odvetná opatření Moskvy, ale je připraven podniknout další diplomatické kroky, prohlásila mluvčí amerického ministerstva zahraničí Heather Nauertová.

 

 

„USA doufají, že když nastala parita, kterou si přeje Ruská federace, můžeme se vyvarovat dalších odvetných akcí z obou stran a budeme směřovat k tomu, abychom naplnili cíl, o kterém prohlašovali prezidenti obou našich zemí — zlepšili vztahy mezi našimi státy a posílili spolupráci v oblasti vzájemných zájmů. USA jsou připraveny přijmout další opatření, pokud budou nezbytné,“ stojí v prohlášení Nauertové, které má k dispozici RIA Novosti.

Přitom podle ní ačkoli oba státy po akci Washingtonu zůstaly se třemi konzuláty na území toho druhého, existuje „nepoměr“ v počtu diplomatických a konzulárních budov. „My jsme se ale rozhodli, že dovolíme ruské vládě ponechat si některé ze svých budov, abychom se nedostali do bludného kruhu v našich vztazích,“ uvedla mluvčí amerického MZV.

 

Zdroj: cz.sputniknews.com

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

7 Komentáře zapnuto "USA doufají, že se vyvarují odvetných opatření Ruska, prohlásili na americkém ministerstvu"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Julius
Host
Julius

Pokud by ve vládě nebyly psychopati ale moudří lidé. Nebylo by potřeba řešit tyhle nesmyslnosti. protože Moudří lidé se dohodnout. A bylo by na světě prima. Putin se snaží A věřím že i Trump. Bohužel je tu hromada politického hnoje která tyto snahy rozvrací aby si napěchovala kapsy a ovládla svět.

jirik
Host
jirik

„Vyzýváme americkou vládu, aby se vzpamatovala a okamžitě vrátila ruské diplomatické objekty. V opačném případě USA budou zcela odpovědné za trvající degradaci vztahů mezi našimi zeměmi, od kterých ve značné míře závisí stav globální stability a mezinárodní bezpečnosti,“ prohlásili na ruském MZV.
https://cz.sputniknews.com/svet/201709035909866-rusko-ministerstvo-zahranici-usa-diplomat/
Otázka – Odpověď V. V. Pjakina ze dne 28.08.2017 Titulky CZ
https://www.youtube.com/watch?v=5kUGRfVCkTg

jirik
Host
jirik

Mluvčí MZV RF Maria Zacharovová prohlásila, že se v amerických médiích objevily za účelem odpoutání pozornosti od situace s ruskými diplomaty fakeové zprávy o tom, že zaměstnanci generálního konzulátu v San Franciscu požádali USA o politický azyl.

„Se záměrem odpoutat pozornost od právní zvůle amerických tajných služeb vůči ruským diplomatům a diplomatickému majetku byla zveřejněna fakeová zpráva, že zaměstnanci ruského generálního konzulátu v San Franciscu „požádali o politický azyl.“ Je to klasický vzor informační války,“ napsala Zacharovová na https://www.facebook.com/maria.zakharova.167/posts/10214517375077818?pnref=story
https://cz.sputniknews.com/svet/201709035909581-ministerstvo-zahranici-rusko-diplomat-azyl-usa/

Hum
Host

Aka parita zachovana? Pre zachovanie parity treba vyrovnat pocty pracovnikov na konzulatoch umerne poctu obyvatelstva. Potom trepte o parite..

jirik
Host
jirik

„Tady můžeme určitě vyjádřit nejhlubší lítost v souvislosti s tím, že je evidentní čin porušující mezinárodní právo. Probíhá porušení mezinárodního práva, podnikají se kroky, které očividně protiřečí konvenci o diplomatických stycích,“ řekl Peskov, když vyjádřil lítost kvůli tomu, co se stalo.
Také poznamenal, že má prezident Vladimir Putin o prohlídkách přehled. „Nu a co si myslíte, když jedna z největších zemí světa rozdupává mezinárodní právo, prezident jiné velké země se o tom informuje,“ řekl Peskov, když odpovídal na otázky novinářů.

Když mluvil o odvetných reakcích na činy USA, tak tiskový mluvčí vyzval, aby si počkali na prohlášení Putina.
https://cz.sputniknews.com/svet/201709035913160-kreml-prohlidka-rusko-diplomaticke-objekty-usa/

USA doufají = toile je zajimave.
Host
USA doufají = toile je zajimave.

Pan Putin je diplomat, ktery ma prehled. Dobry hospodar. Citat: „Také poznamenal, že má prezident Vladimir Putin o prohlídkách přehled.“

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!