USA přišly o strategický výzvědný letoun

Velení amerického vojenského letectva přiznalo ztrátu strategického výzvědného bezpilotního letadla RQ-4 Global Hawk ve Středozemním moři.

 

 

Přístroj spadl 26. června do vody a potopil se u španělského pobřeží. Dva a půl měsíce vojáci tento incident tajili před veřejností.

„Vyšetřování pádu RQ-4 pokračuje. Je to vše, co můžeme dnes sdělit,“ řekl The Drive mluvčí bezpečnostní správy amerického vojenského letectva Josh Aycock.

Přístroj byl podle zprávy již nalezen, vytažen a dopraven na vojenskou námořní základnu Rota, má být pak odeslán do USA.

Bezpilotní letoun, který havaroval u španělského pobřeží, je jeden z Global Hawk, jež vykonávaly výzvědné lety ze základny Cigonella na Sicílii.

Špiónské letouny z této základny provádějí rozvědku podél hraniční linie na Donbasu, sledují ruské lodě a vojenské objekty na Baltském a Středozemním moři.

Jde o druhou ztrátu RQ-4 za období o něco málo delší než rok, poznamenal vojenský komentátor The Drive Tyler Rogoway.

Stejný dron spadl na zem v kalifornské poušti u hory Witney 21. června 2017.

 

 

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1 Response

  1. jirik napsal:

    Vědci začali luxovat oceán. Nápad studenta má zatočit s plastovými odpadky
    Nizozemská firma The Ocean Cleanup přišla s čistícím systémem skládajícím se z 600 metrů dlouhého pluhu s tři metry hlubokým okrajem, který má bránit plastovému odpadu v plutí ve vodě. Za celým konceptem, který byl v sobotu večer oficiálně spuštěn, stojí teprve 24letý nizozemský student Boyan Slat. Pokud vše půjde podle plánů, mělo by do roku 2040 z oceánů zmizet až 90 procent plastů
    https://www.novinky.cz/veda-skoly/482769-vedci-zacali-luxovat-ocean-napad-studenta-ma-zatocit-s-plastovymi-odpadky.html

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.