USA se útokem v Sýrii snažily pozvednout bojový duch teroristů, prohlásil Asad

Raketovými údery zasazenými letecké základně v Sýrii se USA snažily pozvednout bojový duch teroristů, tohoto cíle se ale Washingtonu dosáhnout nepodařilo, prohlásil syrský prezident Bašár Asad během telefonického rozhovoru s íránským prezidentem Hasanem Rúháním.

„Touto agresí utrpěly USA při dosahování svých cílů ve snaze pozvednout bojový duch jimi podporovaných teroristických skupin po vítězstvích syrské armády a lidu, které dokázaly, že hodlají zlikvidovat terorismus na každém kousíčku syrského území, fiasko,“ cituje Asada syrská národní agentura SANA.

Rúhání zase „ostře odsoudil americkou agresi na syrském území“ a potvrdil, že „americká agrese je hrubým porušením syrské suverenity a všech mezinárodních pravidel a smluv,“ informuje SANA.

„Rúhání zdůraznil, že Írán stojí na straně syrského státu v jeho boji s terorismem,“ zdůrazňuje syrská agentura.

zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

4
Komentujte

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
jirik Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jirik
Host
jirik

Německý ministr zahraničních věcí Sigmar Gabriel vyzval ve vysílání televize ZDF Spojené státy, aby se zřekly dalších vojenských operací v Sýrii. https://sptnkne.ws/eccv —- Britský ministr zahraničí Boris Johnson prohlásil, že Washington může zasadit nový raketový úder Sýrii, informuje britský tabloid The Sun. https://sptnkne.ws/eccZ —– Americký senátor John McCain prohlásil v éteru televize CBS, že administrativa prezidenta USA Donalda Trumpa je částečně zodpovědná za chemický útok v Idlibu. Podle jeho názoru to způsobila prohlášení představitelů Bílého domu o tom, že svržení syrského prezidenta Bašára Asada není pro USA prioritou. https://sptnkne.ws/ecbH —– Muž pod hrozbou smrti musel sledovať, ako mu migrant znásilňuje… Číst vice »

jirik
Host
jirik

Tereza Spencerová v rádiu: Při pohledu na fakta se rýsuje dohoda mezi USA a Ruskem
http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3839749
—–
Až 7 286 520 korun, tolik si může vydělat údajný expert hnutí ANO. Navíc si poručil luxusní mercedes. A dostal ho. Vše z veřejného rozpočtu
http://vool.cz/UWybo
—-
Ministr Babiš: Nařídil jsem, aby hnutí okamžitě vrátilo dar panu Stanislavu Petrovi http://vool.cz/ocs0b

jirik
Host
jirik

Kremlu není nic známo o prohlášeních „velitelského střediska“ Ruska a Íránu a armádních činitelů, podporujících syrského prezidenta Bašára Asada o tom, že by USA v Sýrii překročily „červenou čáru“, jak o tom informují média, prohlásil tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov.
https://sptnkne.ws/ecrc

jirik
Host
jirik

Velitel gratuloval pilotovi. Syrský poslanec odhalil vojáka z náletu na Chán Šajchún
Pilotem, který měl minulý týden shodit sarin na syrské město Chán Šajchún a zabít přes sedmdesát lidí, je syrský generál Muhammad Hasúrí. Alespoň to tvrdí britský list The Times, který se odkázal na twitterovou zprávu poslance z Aleppa Faríse Šihábího.
http://vool.cz/ayJem