USA v Sýrii připravily ozbrojence pro provokace s chemickými zbraněmi – generální štáb RF

V oblasti syrského Al-Tanfu američtí instruktoři připravili několik skupin ozbrojenců pro provokace s použitím chemických zbraní, prohlásil ruský generální štáb.

Ozbrojenci v Sýrii nepřestávají s pokusy o provokace s použitím chemických zbraní, prohlásil pro žurnalisty v sobotu náčelník operativního velení Generálního štábu Ruska generál Sergej Rudskoj.

„Chci zaostřit vaši pozornost na nepřestávající pokusy o provedení provokací ze strany ozbrojenců s použitím otravných látek pro obvinění vládních vojsk z použití chemických zbraní proti místním obyvatelům,“ řekl generál.

Provokace s použitím chemických zbraní v Sýrii mají sloužit jako důvod pro útoky USA na Sýrii, sdělil ruský generální štáb.

„S jistotou víme, že v oblasti Al-Tanfu bylo americkými instruktory připraveno několik skupin ozbrojenců pro provedení provokací s použitím chemických zbraní,“ prohlásil.

Rudskoj dodal, že otravné látky byly již přepravy na jih Sýrie pod krytím humanitárních konvojů řady nevládních organizací.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

3
Komentujte

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
pepéjirik Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
jirik
Host
jirik

EÚ „omylom“ uvalila sankcie na Sýriu za chemický útok, ktorý sa nestal, tri dni predtým, ako sa o nich malo rozhodovať

V piatok sa v EÚ odohrala jedna mediálne nevýrazná, no dosť dôležitá udalosť. Rada EÚ na svojej webstránke predčasne omylom zverejnila rozhodnutie EÚ o zavedení nových sankcií proti Sýrii. Na tom by nebolo samo o sebe nič zaujímavé, pretože EÚ, podobne ako USA,uvaľuje sankcie na kdekoho. Zaujímavé však je, že toto rozhodnutie opisuje, že nové sankcie proti Sýrii sú reakciou EÚ na chemické útoky sýrskej vlády proti vlastnému obyvateľstvu a bolo odsúhlasené dňa 19.marca 2018.

https://www.hlavnespravy.sk/eu-omylom-uvalila-sankcie-na-syriu-za-chemicky-utok-ktory-sa-nestal-tri-dni-predtym-ako-sa-o-nich-malo-rozhodovat/1343652

jirik
Host
jirik

Je to vážné: USA se po zinscenovaném chemickém útoku připravují na úder z moře, říkají Rusové a posilují v Sýrii obranu
http://www.eurasia24.cz/aktualne/item/2773-je-to-vazne-usa-se-po-zinscenovanem-chemickem-utoku-pripravuji-na-uder-z-more-rikaji-rusove-a-posiluji-v-syrii-obranu