USA v Sýrii připravily ozbrojence pro provokace s chemickými zbraněmi – generální štáb RF

V oblasti syrského Al-Tanfu američtí instruktoři připravili několik skupin ozbrojenců pro provokace s použitím chemických zbraní, prohlásil ruský generální štáb.

Ozbrojenci v Sýrii nepřestávají s pokusy o provokace s použitím chemických zbraní, prohlásil pro žurnalisty v sobotu náčelník operativního velení Generálního štábu Ruska generál Sergej Rudskoj.

„Chci zaostřit vaši pozornost na nepřestávající pokusy o provedení provokací ze strany ozbrojenců s použitím otravných látek pro obvinění vládních vojsk z použití chemických zbraní proti místním obyvatelům,“ řekl generál.

Provokace s použitím chemických zbraní v Sýrii mají sloužit jako důvod pro útoky USA na Sýrii, sdělil ruský generální štáb.

„S jistotou víme, že v oblasti Al-Tanfu bylo americkými instruktory připraveno několik skupin ozbrojenců pro provedení provokací s použitím chemických zbraní,“ prohlásil.

Rudskoj dodal, že otravné látky byly již přepravy na jih Sýrie pod krytím humanitárních konvojů řady nevládních organizací.

Zdroj: 1

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

3 Komentáře zapnuto "USA v Sýrii připravily ozbrojence pro provokace s chemickými zbraněmi – generální štáb RF"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jirik
Host
jirik

EÚ „omylom“ uvalila sankcie na Sýriu za chemický útok, ktorý sa nestal, tri dni predtým, ako sa o nich malo rozhodovať

V piatok sa v EÚ odohrala jedna mediálne nevýrazná, no dosť dôležitá udalosť. Rada EÚ na svojej webstránke predčasne omylom zverejnila rozhodnutie EÚ o zavedení nových sankcií proti Sýrii. Na tom by nebolo samo o sebe nič zaujímavé, pretože EÚ, podobne ako USA,uvaľuje sankcie na kdekoho. Zaujímavé však je, že toto rozhodnutie opisuje, že nové sankcie proti Sýrii sú reakciou EÚ na chemické útoky sýrskej vlády proti vlastnému obyvateľstvu a bolo odsúhlasené dňa 19.marca 2018.

https://www.hlavnespravy.sk/eu-omylom-uvalila-sankcie-na-syriu-za-chemicky-utok-ktory-sa-nestal-tri-dni-predtym-ako-sa-o-nich-malo-rozhodovat/1343652

jirik
Host
jirik

Je to vážné: USA se po zinscenovaném chemickém útoku připravují na úder z moře, říkají Rusové a posilují v Sýrii obranu
http://www.eurasia24.cz/aktualne/item/2773-je-to-vazne-usa-se-po-zinscenovanem-chemickem-utoku-pripravuji-na-uder-z-more-rikaji-rusove-a-posiluji-v-syrii-obranu

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!