Útok na ruské metro se uskutečnil pod velením al-Káidy

Výsledek obrázku pro metro explosion

Skupina jménem Prapor Imáma Shamila potvrdila, že je zodpovědná za bombový útok na metro v ruském Petrohradu, který má na svědomí životy 16 lidí. Dále uvedla, že útočník jednal na příkaz al Káidy.

Tvrzení této téměř neznámé skupiny bylo původně opublikováno mauritánskou zpravodajskou agenturou ANI, kterou často využívají západo a severoafrické džihádistické skupiny ke zveřejňování prohlášení.

Prohlášení, které v úterý publikoval SITE, obsahovalo informace o tom, že útočník Akbarzhon Jalilov jednal při útoku, který se 3. dubna odehrál v metru druhého největšího města Ruska, na pokyny vůdce al Káidy Aymana al-Zawahiri.

„Následujíc instrukce šejka Aymana al-Zawahiri … tento lev, Akbarzhon Jalilov, jeden z rytířů Islámu Praporu Imáma Shamila, uskutečnil hrdinský čin … ve městě Petrohradu, v době návštěvy zločince (ruského prezidenta Vladimira) Putina,“ uvádí.

Údajně byl bombový útok na metro pomstou za ruskou agresi v muslimských zemích, konkrétně v Sýrii, Libyi a Čečně.

„Ruské vládě, která si zjevně z porážky v Afghánistánu nevzala žádné ponaučení, vzkazujeme: Tato operace je pouhý začátek a na to, co bude následovat, nezapomenete, s požehnáním Alláha.“ je řečeno v prohlášení, které naznačuje, že v budoucnosti Rusko čekají další, ještě více smrtící útoky.

Ruské síly zasáhly do konfliktu v Sýrii na podporu prezidenta Bashara al-Assada a cílí na džihádisty a další, kteří bojují proti syrskému vůdci.

 

přeložila: raja

zdroj: 1

 

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
jirik Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jirik
Host
jirik

Na pražském letišti vám prohrabou už i odbavené kufry. Zámky neobstojí
Zavazadla na pražském letišti Václava Havla budou od května kontrolována na stopy po výbušninách. Bezpečnostní technici tak budou nově nahlížet i do kufrů a tašek, které míří do zavazadlového prostoru letadel. Jde o další počin k zajištění vyšší bezpečnosti. O kroku, který by neměl mít dopady na rychlost odbavení, ve středu informovala mluvčí letiště Marika Janoušková.
https://www.novinky.cz/domaci/436139-na-prazskem-letisti-vam-prohrabou-uz-i-odbavene-kufry-zamky-neobstoji.html