Útok ve škole na Krymu nepřežilo 19 lidí (plus VIDEO)

Připadá mi to trochu divné. Takové to případy známe spíše z amerických škol. Že zrovna na ruském Krymu a v době, kdy chazarská mafie vede operace proti Rusku a Alianci. Možná je otázkou času, kdy vyjde na jevo, že se jedná o psychologickou operaci cizí tajné služby? CIA či MI6?

Devatenáct mrtvých si vyžádala středeční střelba a následný výbuch na střední odborné škole v Kerči na Krymu. Podle policie je tragédie dílem osmnáctiletého studenta čtvrtého ročníku Vladislava Rosljakova. O motivu se zatím jen spekuluje. Do nemocnic bylo převezeno 52 mladých lidí, 16 z nich podle lékařů bojuje o život. Úřady nejdřív incident označily za teroristický útok, poté ho překvalifikovaly na hromadnou vraždu.

 

Podomácku zhotovená bomba naplněná hřebíky a šrouby podle vyšetřovatelů explodovala ve školní jídelně, když útočníkovi v brokovnici došly náboje. Podle nepotvrzených zpráv byl Rosljakov legálním držitelem lovecké pušky. Trestán nikdy nebyl.

Předpokládaného pachatele se podle mluvčí vyšetřovatelů Svetlany Petrenkové podařilo identifikovat za pomoci záběrů videokamer. „Jeho mrtvé tělo se střelným zraněním se našlo v jedné z místností školy,“ uvedla policejní mluvčí.

Motivy činu nejsou jasné. „Strašně nenáviděl školu kvůli špatným učitelům, sliboval, že se jim pomstí,“ řekl listu RBK nejmenovaný studentův známý.

Podle jiné verze Rosljakov přišel do školy se zbraní v ruce, aby zabil spolužačku, která neopětovala jeho lásku. Rosljakov údajně nebyl ve styku s extremisty.

Studentka střední školy v Kerči promluvila o prvních minutách po explozi

„Vyšli jsme na ulici a za několik minut začaly exploze. Nejdříve první patro, potom druhé patro. Všichni začali křičet a my jsme slyšeli přestřelku. Zvuky se přibližovaly, začali střílet po studentech. Celá skupina jsme se rozběhli směrem do budovy, tam se ale zapnula signalizace požáru,“ prohlásila studentka školy Viktoria.

 

Dívka se spolu s ostatní skupinou nacházela v druhé budově školy, během přestávky přecházeli z jednoho korpusu do druhého. V ten moment se ozvala exploze. Studenti střední školy začali utíkat na ulici.

„Začali jsme přelézat přes plot. Uviděli jsme několik zraněných holek, před námi postřelili kluka. Sám nemohl jít, nemohl si stoupnout na nohu. Jeho přenesli přes plot. Část studentů přelezla přes plot, část zašla do opuštěné budovy, vybili tam skla a okny otekli,“ dodala slečna.

19 lidí zemřelo a dalších 50 bylo zraněno při výbuchu výbušných zařízení v průmyslové střední škole v Kerči, informovaly bezpečnostní složky poloostrova. Útočník spáchal sebevraždu.

 

zdroj: 5, 9

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

6 komentářů

 1. Jarka napsal:

  Doufám, že v jiné části Ruska se nic takovýho nestane. Dcera studuje v Khanty Mansiysk na univerzitě je tam od září a dojede domů v polovině ledna.

 2. formis napsal:

  Taky bych v tom viděl provokaci tajných služeb. Tlak na Rusko potažmo Putina nesmí polevit. Viz třeba cvičení NATO na Ukrajině …

 3. fohat napsal:

  Ten fešák s kvérem měl takový nasládlý ksichtík,jako míval třeba Loritz,nebo Rojko,bývalý kostelník..Nebyl si zřejmě jistý,kam genderově patří,až se začal programově nenávidět..No a to je kruček k rozcvičce zbraně ovládající mysl..Viz náš milý hérec Jan Tříska,taky dostal rozkas pro obyvatele SKOČ,nebo jed na vlakový přejezd na červenou,jed na dálnici do protisměru..

 4. Maroš napsal:

  „„Strašně nenáviděl školu kvůli špatným učitelům, sliboval, že se jim pomstí,“ řekl listu RBK nejmenovaný studentův známý.“ – na žiadnej škole nedržia nikoho násilím. Tie decká sú už tak dezorientované a osprostené, že nedokážu samostatne riešiť svoje základné tínejdžerské problémy. Radšej zdrhnem zo školy ako by som zabil 19 ľudí – spolužiakov. Pokiaľ za tým nebola šikana a pomsta a duševná choroba – typické pre vzťahovačného „ublíženého“ samovraha, ktorý samovraždu – za ktorú „môžu tí druhí“ plánuje ako martýrsku pózu a ešte potrebuje so sebou stiahnuť aj niekoho druhého. Poznám takéto typy – sú pre okolie nebezpeční.

 5. Vítězslav Crha napsal:

  Je to celé moc divné. Na stav nějakého studentíka bych to rozhodně neházel. Podívejte se v USA kdo to tam řídí. Vypatlanci jsou, to je pravda ale hned má zbraň, umí si vyrobit bomby stejně jako v USA s hřebíky a šrouby, časované odpalovací zařízení s přesností sekund, stejná rétorika jako v USA a tam to zcela určitě dělá CIA a jim podobní nájemní vrazi. Ne to není útok zklamaného mladíka, to je moc dobře připravená akce a ruské vyšetřovací orgány jistě mají jasno. Je to útok proti celému Rusku tečka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.