Útoky nožem v Londýně přerůstají v epidemii. „Ztrácíme nad městem kontrolu,“ varuje policista. Starosta chce zakázat… nože

V britské metropoli došlo od začátku roku již k více než 50 vraždám. Na tom by ještě nebylo nic tak neobvyklého, kdyby většina útoků nebyla spáchána nožem madými příslušníky etnických menšin. Například minulý čtvrtek bylo v jediný den během pěti incidentů pobodáno sedm lidí.

Na počátku dubna zveřejnil deník The Times zprávu, že Londýn letos co do počtu vražd předběhl i New York. Z dlouhodobého hlediska nejsou čísla rekordní, znepokojivý je ale trend.

Násilí v hlavním městě Velké Británie roste, a to převážně v řadách etnických menšin. „Je to národní problém, který potřebuje národní řešení,“ prohlásil londýnský starosta Sadiq Khan s tím, že se již obrátil na premiérku Theresu Mayovou.

V minimálně 35 případech z letošních 50 byl vražednou zbraní nůž, což inspirovalo Khana k tomu, aby zakročil. Proti… nožům. „Neexistuje žádné ospravedlnění: nikdy není důvod mít u sebe nůž,“ napsal na Twitteru. „Každý, kdo tak učiní, bude zadržen a pocítí sílu zákona.“ Sarkastické odpovědi na sociálních sítích přišly hned vzápětí. Ozvali se například kuchaři, že by byli rádi, kdyby jim starosta nůž nechal, protože ho potřebují.

Zajímavě se k situaci v Londýně vyjádřil někdejší šéf policistů v londýnské čtvrti Tottenham. Victor Olisa obvinil policejní Scotland Yard z toho, že ztratil nad londýnskými ulicemi kontrolu. „Lidem, se kterými jsem mluvil, se zdá, že policie ztratila kontrolu nad veřejnými prostory a ulicemi. Říkají, že už policii nevídají,“ prohlásil v deníku The Guardian.

Otázkou je, zda by namísto více policistů a zákazů nepomohlo spíše řešení příčin problémů. To by se ale nejdříve musely nahlas pojmenovat.

Česká veřejnost má ještě v živé paměti případ z předloňského září, kdy se jednatřicetiletý Čech Zdeněk M. nepohodl nedaleko svého bydliště v Londýně, ve čtvrti s pestrým národnostním složením, se skupinou mladíků na kolech. Podle očitých svědectví si je dobíral, zda nejsou bicyklovým gangem, což skupinu rozzlobilo.

Když Čech vyšel ven z provozovny rychlého občerstvení, jeden z mužů přistoupil ke Zdeňkovi M., chytil ho kolem krku a řekl, že s jeho kamarádem takhle neměl mluvit. „Ten muž (Zdeněk M.) zvedl ruce, jako kdyby se omlouval. Tím to skončilo,“ dodal.

Navzdory tomu, že Čech chtěl situaci uklidnit, gangsteři jej přesto začali pronásledovat. O deset minut později podle svědků na místo dorazila policie. Výsledek? Podle záběrů bezpečnostní kamery zaútočil pachatel s řetězem s bezpečnostním zámkem na kolo a zasadil Čechovi několik ran do hlavy.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

3
Komentujte

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
octomaníkmisajirik Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jirik
Host
jirik

Švédská politická korektnost se stala terčem vtipů v následujícím videu, které se šíří jako lavina
Švédská politická korektnost se stala terčem vtipů v dánském televizním pořadu, ze kterého pochází tento úryvek.

Dánský kriminalista a švédská policistka mají spolupracovat při pátrání po pachateli vraždy a už při seznamování dochází ke střetu tvrdého běžného přístupu s přecitlivělou politicky korektní autocenzurou.

Poznámka: Během konverzace o „pachateli/pachatelce/osobě“ dochází ke slovním hříčkám se zájmeny, takže byl překlad uzpůsoben tak, aby dával v češtině smysl a celkový význam zůstal zachován.
http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/6028-svedska-politicka-korektnost-se-stala-tercem-vtipu-v-nasledujicim-videu-ktere-se-siri-jako-lavina

video
https://youtu.be/UVPEKdlMovY

misa
Host
misa

Starosta Londýna je hádejte kdo? MUSLIM. Nemá zájem nic řešit. To, že se obrátil na premiérku, je jen proto. aby ovečkám zacpal pusu. Oni chtějí vraždy, nejspíš dokud nepovraždí všechny „bezvěrce“ v Londýně. Potom to město bude jen jejich – Muslimů.

octomaník
Host

Mikrovlnné zbrane, pokusy na ľuďoch a ovládanie mysle, to je realita. Po celom svete dochádza k enormnému nárastu rakoviny, leukémie, samovrážd a psychických porúch. Barrie Trower, vedec, fyzik, učiteľ, odborník na mikrovlnné žiarenie a predovšetkým bývalý agent britskej MI5, poskytol polhodinový rozhovor Medzinárodnému centru proti zneužívaniu tajných technológií, organizáciu ICAAT , v ktorom tieto javy dáva do súvislosti s mikrovlnnými zbraňami, mobilnými telefónmi a kontrolou ľudskej mysle (mind kontrol). Používajú sa mikrovlnnej zbrane na pokojné a nenásilné demonštrantmi? Môžete pre vládu nepohodlného, ​​ale inak zdravého človeka nechať umrieť na infarkt? Vykonávajú sa pokusy na ľuďoch bez ich súhlasu a môžem… Číst vice »