Ve městě Chemnitz, nedaleko českých hranic, to vře. Migranti zavraždili pětatřicetiletého Němce a lidé vyrazili do ulic. Zasahuje policie

Poté, co migranti v neděli zaútočili nožem na pětatřicetiletého německého občana (podezřelý je Syřan a Iráčan), jenž zraněním podlehl, se situace ve městě Chemnitz (česky Saská Kamenice), stále vyostřuje. V centru čtvrtmilionového města se konají velké protesty. Střetly se zde navíc dva tábory – těch, kteří protestují proti nedělnímu útoku a nařešené situace kolem masivní migrace, která Německo postihla, a paradoxně těch, kteří protestují proti lidem, kteří proti tomu protestují. Jednu akci prý uspořádalo „pravicově populistické“ hnutí Pro Chemnitz, té se zúčastnilo asi 2000 lidí, na druhé, kterou uspořádalo sdružení Chemnitz Nazifrei (Chemnitz bez nacistů), se objevilo asi 1000 lidí.

 

 

Na místě zasahují stovky policistů, neboť obě skupiny jsou proti sobě velmi nepřátelsky naladěny. „Z obou shromáždění létaly světlice a další předměty. Tím utrpělo zranění několik lidí, kteří nyní musí být ošetřeni,“ uvedla na Twitteru místní policie, která použila vodní děla. Lidé se ozbrojují kameny.

Bližší okolnosti nedělní vraždy, která napětí vyvolala, policie stále zjišťuje, nicméně uvedla, že útok migrantů, který skončil vraždou, byl bezdůvodný. Němec byl ubodán během potyčky, které se podle serveru Deutsche Welle účastnilo deset lidí „různé národnosti“. Při útoku byli zraněni další dva němečtí občané, pachatelé jsou ve věku 22 a 23 let a byli vzati do vazby. Policie uvedla, že část protestujícího davu v reakci na vraždu napadla přistěhovalce, mezi nimi Bulhara, Syřana, Afghánce i Němku, která ho doprovázela. Radnice kvůli nepokojům musela předčasně ukončit městské slavnosti.

Takových brutálních útoků v Německu přibývá a obzvláště v bývalém východním Německu, které není multikulturně naladěno, to vyvolává velkou vlnu nevole.

Zajímavé je, jak se k dění v Chemnitz postavily úřady. Vláda v pondělí hovořila o „štvanici na jinak vypadající a odjinud pocházející lidi“. „To, co bylo v Chemnitzu místy k vidění a co je vidět i na záznamech, to nemá v našem právním státě místo,“ zdůraznil mluvčí kabinetu Steffen Seibert. Otázka je, co chce vláda, která problémy způsobila svou vstřícnou migrační politikou, se situací dělat.

 

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

3 komentáře

  1. Libena napsal:

    takze vse podle planu…na to cekali a udelali pro to zatim vse, aby se lidi zacali mezi sebou mydlit…a nekdo si mne ruce, jak to hezky „jede“….

  2. Pavel Blaheta napsal:

    „Otázka je, co chce vláda, která problémy způsobila svou vstřícnou migrační politikou, se situací dělat.“ Rajo to je dobrá otázka, ale odpověď na ni asi známe. Vláda nechá pozavírat etnické Němce, kteří se budou bouřit a až bude víc Němců ve vězeních než doma, tak o to více budou mít volné pole migranti, kteří již dnes v Německu řádí jak „černá ruka“. Ta neřízená migrace, kterou zavinila jejich „vůdkyně“ zákonitě musí skončit výbuchem. To již není „vaření žáby v hrnci“ – tohle již je vaření žáby v papiňáku a tomu když nedovolíš, aby pára unikala, tak bouchne. Nepochopím co si ta kráva „makrela“ vůbec myslí. Na jedny události, kdy se Němci začali bouřit proti migrantům reagovala v televizi slovy – „takové jednání nedovolím“. Ona si ta kráva nebeská snad opravdu myslí, že je „fuhrer“.

  3. Rodo napsal:

    To je dobře ať už se konečně lidé vzbouří a nakopou do p.rdel Merkelové a té kriminální verbeží co tam proudí z východu a Afriky ukaze kdo je tam doma

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..