V Egyptě našli záhadný černý sarkofág

Archeologové při vykopávkách v Alexandrii na severním pobřeží Egypta našli černý žulový sarkofág. Odborníci zatím nevědí, čí ostatky se v něm mohou nacházet. Oznámil to portál Science Alert.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Podle slov vědců je tento nález jedním z největších dosud nalezených egyptských sarkofágů. Je 185 centimetrů vysoký, 165 centimetrů široký a 265 centimetrů dlouhý.

Podle odhadů byl zapečetěn před asi dvěma tisíci lety v době vlády Ptolemaiovců (IV. až I. století před n. l.), a od té doby nebyl nikdy otevřen, o čemž svědčí nepoškozená vrstva omítky pod víkem. Nepoškozené a nevyloupené egyptské hrobky nenacházejí vědci často.

V této hrobce našli archeologové také velkou hlavu z alabastru zobrazující pravděpodobně toho, kdo byl v sarkofágu pochován, to bude ale ještě třeba potvrdit. Vědci se domnívají, že v sarkofágu jsou tělesné pozůstatky člověka, který měl vysoké společenské postavení.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Zdroj: 1

1 Response

  1. CZK napsal:

    No, jestli měl přes 2 metry na výšku, tak to měl opravdu ve společnosti „vysoké postavení“ 🙂 A to i na dnešní poměry by to byl slušný čahoun. Uvidíme, co nám budou chtít všechno ukázat ….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *