V evropských nemocnicích se šíří nemocniční nákaza. Týká se to i Slovenska

Podle Světové zdravotnické organizace evropské země nyní vykazují sedmiprocentní úroveň nemocniční nákazy. V nejlepší klinikách na světě je tento ukazatel na úrovni čtyř procent. Podle slovenského úřadu veřejného zdravotnictví Slovensko loni vykázalo 0,9 % výskytu nákaz tohoto typu. O tom informují Webnoviny.sk.

„Príčinou je ľudský faktor. Mnoho zdravotníkov nozokomiálnu nákazu často aj vedome nezaeviduje z obavy, že ide o ich profesionálne zlyhanie. Avšak približne 3,5 % výskyt týchto nákaz tvorí prirodzenú mieru pre ich endogénny pôvod a nie je ich možné nijako ovplyvniť,“ cituje portál slova Jany Skalové, hlavní epidemioložky nemocniční sítě Svet zdravia.

Nemocniční nákaza je každá nákaza, která vznikla v souvislosti s pobytem pacienta ve zdravotnickém zařízení. Může prodloužit dobu hospitalizace a nejvíce se projevuje po třech dnech pobytu pacienta v nemocnici. Nejvíce ohrožuje děti a starší děti, píší Webnoviny.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
niktojirik Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
jirik
Host
jirik

Za deset let bude možné vytvořit buňky imunní proti virům, rakovině, stárnutí, záření a zmrazení, uvedli vedoucí genetici Genome Project. Svá tvrzení vědci posilují experimentem na buňce bakterií Escherichia coli. Podle odborníků bylo provedeno 321 změn genomu bakterie, po němž se buňka stala imunní vůči virům. Nicméně podle genetiků přeprogramování genomu rostliny nebo savce bude vyžadovat větší úsilí. „Přeprogramování každého proteinu v lidském genu bude vyžadovat 400 tisíc změn,“ uvedl profesor George Church z Harvard Medical School v rozhovoru pro portál Stat. Dodal, že z dvaceti tisíc lidských genů je nutné odstranit zbytečné kodony (pozn. jednotky genetického kódu). Zároveň vědci… Číst vice »

nikto
Host
nikto

nozokomialne infekcie maju za nasledok skoro az 70 % umrti v nemocniciach …
keby si dal personal robit riadne stery mnozstvo velke mnozstvo z nich by bolo nemilo prekvapenych ….
a to sa este nebavime o hospicoch alebo geriatriach tak je to cislo ovela vyssie