V Indii došlo k ekologické katastrofě

Indie prožívá vodní krizi, která je nejtěžší za celé její dějiny a která ročně stojí asi 200 tisíc lidských životů, uvádí se ve zprávě Národního ústavu pro transformaci Indie (NITI), která byla zveřejněna v pátek.

Jak tvrdí autoři zprávy, dnes se asi polovina obyvatelstva země (kolem 600 milionů ze 1,3 miliardy) potkává s problémem nedostatku vody a už do roku 2030 přesáhne její potřeba využitelné vodní zdroje země dvojnásobně.

„Citelný nedostatek vody pro stamiliony Indů může způsobit snížení HDP Indie o 6 %,“ podotýká se ve studii, kterou citují noviny Business Standard.

Ve zprávě se uvádí, že 21 největších indických velkoměst vyčerpají své zásoby podzemních vod už do roku 2020, což ovlivní život kolem 100 milionů lidí. S odvoláním na údaje z nezávislých zdrojů autoři referátu píšou, že 70 % vodních zdrojů Indie je znečištěno, což ji zařazuje podle indexu kvality vody na 120. místo ze 122.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

3
Komentujte

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
MarošPožadovaný formát Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Požadovaný formát
Host
Požadovaný formát

K ekologické katastrofě nedošlo, oni si jí způsobili sami! Takže si jí mohou sami i vyřešit

Maroš
Host
Maroš

K ekologickej a následne vojnovej katastrofe v Indii ešte len príde – keď Čína odkloní rieku Gangu a Brahmaputru z Tibetu na svoje územie! Toto samozrejme už pročínsky mainstream nepovie! Tibetská plošina je jednou z najväčších zásobární vody v Ázii. Pramenia tu rieky ako Ganga či Brahmaputra. Je teda jasné, že množstvo zrážok spadnutých v Tibete sa automaticky odzrkadlí na vodnatosti týchto dôležitých tokov. Vzhľadom na skutočnosť, že toto miesto trápi malé množstvo zrážok, Čína sa rozhodla prírode pomôcť.“ REPLAY – „Čína sa rozhodla pomôcť PRÍDODE!“ – úžasné! http://www.netky.sk/clanok/cina-ovladne-pocasie-umelo-vytvori-lejaky-v-tibete „Himalájske ľadovce sú pritom najväčšou zásobárňou čerstvej vody na svete, hneď… Číst vice »

Maroš
Host
Maroš

Dokument Boj o Tibet som dostupný – mimo upútaviek – v češtine a slovenčine, nenašiel, tak aspoň nemecký neskrátený originál – „Čínska lož“ Kampf um Tibet – Die chinesische Lüge [Arte Dokumentation deutsch] https://www.youtube.com/watch?v=E3GwfHlIF3E Teraz inak – Indovia nie sú Cigáni, aj keď Cigáni sú Indovia. Rusko má k Indii bližšie ako k Číne – kultúrne /védy/ aj technologicky – India je seriózny partner v kozmickom výskume. V súčasnosti India prežíva čosi podobné ako Rusko – izoláciu – pretože India mieni ísť vlastnou cestou. A preto má na krku islamistický Pakistan a neomarxistickú – klanovo-korporátnu Čínu. Ak si niekto myslí,… Číst vice »