V jednom videu byla ukázána obrovská síla ruského dělostřelectva

Den raketových vojsk a dělostřelectva se slaví v pondělí 19. listopadu. Bohové války, jak říkají dělostřelcům, vedou svou historii od 19. listopadu 1942, kdy první salvy sovětských Kaťuš Rudé armády u Stalingradu uvrhly nacisty do šoku. Začátek operace Uran byl začátkem svátků všech dělostřelců a vojáků raketových vojsk. Dnes se slaví již po 76.

 

 

V předvečer svátku Ministerstvo obrany Ruska na svých oficiálních stránkách zveřejnilo výběr unikátních historických dokumentů z ústředního archivu o dělostřelcích, kteří hráli zvláštní roli ve Velké vlastenecké válce.

O moderních střelcích ministerstvo obrany představilo video. Dnes je výzbroj ruských raketových sil a dělostřelectva jednou z nejmodernějších, jsou tam nejen smíšené raketové systémy, samohybné a vlečné zbraně, minomety a děla, ale také vysoce technologické operativně taktické, pobřežní, protitankové raketové systémy a vysoce přesné rakety Krasnopol. Na záběrech můžete vidět, jak se moderní bojovníci vyrovnávají se zbraněmi.

 

zdroj: Sputniknews.com

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

5 komentářů

 1. Sysi napsal:

  Ke konci videa jsem zřetelně cítila a stále cítím střelný prach !

 2. Olaf napsal:

  Tuší někdo, proč si Rusové nechávají plundrovat Sibiř, aniž by z toho navíc něco měli?
  https://zpravy.idnes.cz/cina-rusko-kaceni-lesu-tajga-ekologicka-katastrofa-fw5-/zahranicni.aspx?c=A181101_111015_zahranicni_baje

  • mariankosmac napsal:

   Čína je holt veľmoc, ktorá navyše s Ruskom susedí a Rusi ju potrebujú ako prípadného spojenca proti USA. S takýmto susedom sa Rusom ťažko dá bojovať… V takýchto prípadoch ani ruské zbrane nepomôžu. Obávam sa že to Číňanom nikto nezatrhne, keby aspoň sadili nové stromky.

  • Maroš napsal:

   Olaf – áno! Putin rieši dilemu – či ďalej bude Rusko na východe rozkrádať a devastovať ruská mafia spolu s čínskou mafiou, alebo či to Rusko ustojí vďaka kontraktu s čínskou ŠTÁTNOU mafiou a dohodnutými „obchodnými“ vzťahmi, t. j. – že čínska vechuška následne eliminuje – vďaka tejto legalizácii a legitimitizácii príjmu – lokálny zločin na Ďalekom Východe!

 3. Anan napsal:

  Uvědomte si, že Rusko má zbraně, které jsou mnohem účinnější než prezentované. Náš státeček se nedá s Ruskem srovnávat. Byli jsme proti NATO a teď jsme s NATO. Nic Vám to neříká? Tak se podívejte na Pjakina. Snad pochopíte o co dnes jde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.