V nasledujúcom týždni sa bude cez Slovensko presúvať vojenská technika

Cez Slovensko sa bude v nasledujúcom týždni (11. – 17. 3.) presúvať vojenská technika zahraničných ozbrojených síl. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Danka Capáková.

“Celkovo by malo ísť o 22 cestných presunov zahraničných vojsk, ako aj jeden medzinárodný železničný transport príslušníkov Ozbrojených síl SR,” ozrejmila hovorkyňa.

Okrem toho rezort upozorňuje aj na cestné presuny nadrozmerného nákladu Ozbrojených síl SR na trasách Martin – Trenčín, Martin – Nemecká, Sliač – Trenčín, ako aj na trase Kuchyňa – Moldava nad Bodvou.

zdroj: 9

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

7 komentářů

 1. jirik napsal:

  Český premiér Andrej Babiš zavítal v neděli do Varšavy na oslavy 20. výročí vstupu země do NATO. Podle jeho slov se jednalo o klíčový krok ve spojenectví se Západem po pádu komunismu, informoval portál Novinky.cz.
  https://sptnkne.ws/kUbv

 2. jirik napsal:

  Podle Andreje Danka ohrožují americké peníze suverenitu státu. Jedná se o finanční prostředky ve výši 100 milionů dolarů na modernizaci vojenských letišť. Politik prohlásil, že Slovensko má dostatek vlastních prostředků, informuje Denník N.
  https://sptnkne.ws/kUdU
  Trump chce pětinásobně víc peněz za rozmístění amerických vojsk v jiných zemích
  https://ac24.cz/-/trump-chce-petinasobne-vic-penez-za-rozmisteni-americkych-vojsk-v-jinych-zemich?redirect=%2F

 3. jirik napsal:

  Biely dom chystá radikálne zmeny v oficiálnej politike USA týkajúcej sa vydržiavania amerických vojenských základní na území vazalských štátov. Informáciu priniesol ruský portál rusvesna.su, s odvolaním na americký mediálny zdroj Bloomberg News
  https://rusvesna.su/news/1552207431
  Nové pravidlá hry by sa podľa predstáv americkej administratívy mali týkať v prvom rade Južnej Kórey, Japonska a Nemecka, kde je dislokovaných najviac amerických vojakov.

  Za „privilégium“ hostiť na svojom území americké základne, by vazalské štáty USA mali v budúcnosti hradiť nielen všetky náklady spojené s bežnou prevádzkou týchto základní, ale aj minimálne ďalších 50% navyše, ktoré by sa vyrátali ako doplatok k povinnej platbe za prevádzkové náklady.

  https://www.hlavnespravy.sk/americania-chcu-zvysit-vypalne-ktore-budu-musiet-vazali-platit-za-vojenske-zakladne-usa-uzemi/1693243?fbclid=IwAR3w9N7xTVqusoPqmxH9EImSiNp8NX3ClQP9jm-Emt5dLvzDExsejHwC0O8

 4. jirik napsal:

  „Nabídka Spojených států amerických zasahuje do majetkových práv a suverenity Slovenské republiky,“ citovalo RTVS na Facebooku postoj ministerstva obrany.

  https://sptnkne.ws/kUya

  • jirik napsal:

   Ministerstvo zahraničí Slovenska se chystá předložit vládě a Národní radě SR ke schválení návrh dohody, která má umožnit využití amerických financí za podmínek, které budou pro Slovensko přijatelné. Ministerstvo upozorňuje, že odstoupení ministerstva obrany od dalších jednání by znamenalo celkové ukončení jednání s USA k uvedenému dokumentu. „Jakákoli dohoda o obranné spolupráci bez účasti resortu obrany je bezpředmětná,“ vysvětlilo.
   https://sptnkne.ws/kUJP

 5. jirik napsal:

  A mezitím se chyastá v České republice –
  Zahraniční dělníky v Česku budou hlídat jejich kápové. Zní to silně, ale může se to tak jevit. Plánuje se, že dělníky z ciziny, kteří pracují v českých továrnách, budou dozorovat příslušníci policejních sborů z jejich mateřských zemí. Podle informací českého tisku má jít o uniformované muže ze Slovenska, Polska, Bulharska a Rumunska, kteří budou sloužit za naše výdaje ve smíšených hlídkách s českými policisty. Kde? V okolí průmyslových zón na Plzeňsku, Tachovsku, Pardubicku, Mladoboleslavsku a na Rychnovsku.
  https://sptnkne.ws/kUH6

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.