V Paracasu byly nalezeny protáhlé lebky, podle analýzy DNA nejsou lidské

Paracas je pouštní poloostrov, který leží uvnitř provincie Pisco v oblasti Ica Region v jižní části Peru. Právě tady peruánský archeolog Julio Tello učinil v roce 1928 udivující objev. Našel masivní a složitý hřbitov, obsahující hrobky naplněné ostatky jedinců s velkými, prodlouženými lebkami, které jinde na světě nebyly nalezeny. Tyto lebky se proslavily jako „Lebky z Paracasu“. Celkově Tello našel více jak 300 těchto prodloužených lebek, které byly prý asi 3 000 let staré.

Analýzu DNA na jedné z lebek nyní prováděl expert Brien Foerster, který uvolnil předběžnou informaci, týkající se těchto záhadných lebek. Je dobře známo, že většina případů prodloužených lebek je důsledkem lebeční deformace, stlačování hlavy nebo těsného ovazování hlavy, při kterém je lebka úmyslně deformována silou aplikovanou po dlouhou dobu. Obvykle se toho docílí ovazováním hlavy, na kterou se přikládají dva kousky dřeva, nebo se hlava ovazovala nějakou pevnou tkaninou. Ale i když lebeční deformace změní tvar lebky, nezmění to její objem, váhu ani další znaky, které jsou charakteristické pro běžnou lidskou lebku. Lebky z Paracasu jsou díky tomu zcela unikátní.

Vnitřní obsah lebek z Paracasu je až o 25% větší a o 60 % těžší než u normální lidské lebky. To znamená, že nemohly být úmyslně deformovány prostřednictvím ovazování, nebo stlačování.
Obsahují také spíše jen jeden plát, než dva. Skutečnost, že rysy lebky nejsou výsledkem lebečné deformace, znamená, že příčina prodloužení je záhadou a trvá po mnoho desetiletí.

 

POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU ZDE: https://aluska.org/v-paracasu-byly-nalezeny-protahle-lebky-podle-analyzy-dna-nejsou-lidske/

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

6 komentářů

 1. jirik napsal:

  Geneticky modifikované děti jsou nezodpovědný, hloupý experiment, myslí si Samuel Sternberg. Americký genetik, který se podílel na vývoji revolučních DNA nůžek, už dávno varoval před možným zneužitím CRISPRu. Přesto je optimistický. Věří, že dokážeme využít nástroje, které příroda objevila už dávno.

  Zdroj: https://www.idnes.cz/technet/veda/crispr-genetika-geneticke-nuzky-deti-samuel-sternberg.A190912_232250_veda_mla

 2. Vít Henok napsal:

  Ty lebky jsou z Venuše. Právě na Venuši je typická lebka bez dvou hemisfér a s tím spojené charakteristické švy lebeční. Venušané nemají charakteristiku..Jako muže a ženu jsem vás stvořil…, ale …Jako muže nebo ženu jsem vás stvořil…Ti, kteří zde byli, zužovali Indiány strašným způsobem tak, jak popsal například cestovatel Haliburton.

 3. Maroš napsal:

  Inak – v zmysle parametrického pomeru okrúhlych foriem – najväčší objem má vždy tvar blízky gule – a tomu sa približovali napr. mimoni šediváci – otázka je, či veľkosť mozgu rozhoduje o inteligencii. Ľudský mozog sa časom zmenšil z 1650 cm3 na 1350 cm3 – jeme málo mäsa?

  Inak tieto entity s pretiahnutými lebkami údajne zakotvili v Egypte /opačnou cestou to z Egypta do Ameriky skúsili opačne dokázať na papyrusovej lodi RA/ a súvisí s tým nosenie mitry na hlave – na zamaskovanie lebky – neskôr sa tieto entity presunuli do antického Ríma a neskôr do Vatikánu – kde existuje aj ich depozit /ruské zdroje/.

 4. Nula napsal:

  …ako spali s takým tvarom hrnca na krku ? V sede ?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..