V Rusku začala rozsáhlá prověrka bojové připravenosti

Náhlá prověrka bojové připravenosti začala v centrálních a východních částech vojenských okrsků, ve vzdušných silách a ve vojenské dopravní letecké dopravě. Příslušný pokyn dal ruský prezident Vladimir Putin.

 

 

Podle ministra obrany Sergeje Šojgua prověrka, která zahrnuje komplex 16 speciálních cvičení, probíhá kvůli předcházejícím rozsáhlým cvičením Vostok-2018.

„Kontrola se bude konat od 20. do 25. srpna. Zvláštní pozornost je věnována organizaci a udržování trvalého a stabilního řízení vojsk a sil,“ poznamenal Šojgu.

Také budou prověřeny vojenské komisariáty, zda jsou připraveny k letecké dopravě a k plnění úkolů územní obrany, uvedl ministr obrany.Ministr také nařídil, aby byly dodržovány bezpečnostní požadavky a aby byly vyloučeny případy poškození majetku státu a bylo zabráněno negativnímu dopadu na životní prostředí.

Výsledky prověrky budou zohledněny při hodnocení připravenosti jednotek ke cvičení Vostok-2018.

Podle Šojgua se tyto manévry stanou bezprecedentní z hlediska rozsahu. Budou se jich účastnit také armády Číny a Mongolska.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Maroš Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Maroš
Host
Maroš

Vojna a hrozba vojnou – v 80-tych rokoch v ZSSR a v 90-tych rokoch v Rusku, boli vojnové operácie jedným z dôležitých nástrojov na odpútanie pozornosti od vnútropolitického boja nomenklatúrnych štruktúr o moc! Armádu treba raz začas ZAMESTNAŤ, aby sa nemohla pliesť do politiky, resp., aby sa odstránila hrozba prevratu! Teda to podstatné – armáda nie je upotrebiteľná len proti vonkajšiemu nepriateľovi – na toto pozor! Isteže – armáda musí aj cvičiť, pretože v období ničnerobenia začína jej morálny rozklad, z nudy vznikajú frustrácie a drogové závislosti, a nápady – zamestnať sa nejakou „užitočnou“ činnosťou – najlepšie tou kriminálnou! Takže… Číst vice »