V Sýrii probíhají přípravy inscenace chemického útoku

Na ruském ministerstvu obrany prohlásili, že v osadě Kafr Zeita na severu provincie Hamá probíhá instruktáž civilistů, kteří byli dopraveni ze severu provincie Idlib, pro inscenaci chemického útoku.

 

„V obci Kafra Zeita dochází ke školení civilistů, kteří byli dopraveni ze severu provincie (Idlib — pozn. red.), kteří se mají zúčastnit vykonstruovaného útoku chemickými zbraněmi a barelovými bombami, které mají údajně použít vládní síly. Rádoby záchranáři z Bílých přileb mají předstírat, že jim poskytují pomoc a videonahrávky mají být zveřejněny v blízkovýchodních a anglických médiích,“ v neděli to uvedl mluvčí ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov.

Mluvčí dodal, že tímto způsobem zainteresované síly mimo region připravují rozsáhlé provokace na území Sýrie za použití jedovatých látek pro destabilizaci situace a aby zmařily pokračující mírový proces.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

5 komentářů

 1. jirik napsal:

  Spojené státy pokračují v budování svých vojenských sil na Blízkém východě. Prohlásil to mluvčí Ministerstva obrany RF a generálmajor Igor Konašenkov.

  Podle jeho slov je to spojeno s přípravou další provokace v provincii Idlib, kde mají být údajně nasazeny chemické zbraně.

  „Pětadvacátého srpna vplul do Středozemního moře torpédoborec vojenského námořnictva Ross s 28 střelami Tomahawk, jejichž rozsah umožňuje útočit na celé území Sýrie,“ řekl.
  Podle Konašenkova jsou tyto přípravy důkazem toho, že Washington chce využít inscenaci ozbrojenců ze skupiny Haját Tahrír aš-Šám (předtím známá jako Džabhát an-Nusrá)*.
  Jak zdůraznil generál, tato provokace je připravována za aktivní účasti britských tajných služeb.

  Do Perského zálivu navíc vplul torpédoborec Sallivans s 56 střelami s plochou dráhou letu a na leteckou základnu Al Udeid v Kataru se přemístil americký strategický bombardér B-1 s 24 střelami s plochou dráhou letu typu vzduch-země JASSM.

  *Teroristická organizace zakázaná v Rusku https://sptnkne.ws/jxys

 2. Pavel Blaheta napsal:

  Na ja naturliche, ale pan Putin jim stále bude říkat „naši partneři“. Takže pokud jsou zápaďáci jeho „partnery“ tak toto divadlo nikdy neskončí Ne nejsou to američtí partneři – jsou to nepřátelé Ruska na život a na smrt a pan Putin by se měl dle toho začít chovat. Jako k nepřátelům, kterými jsou. Ale to je jeho věc – pokud nezmění svou politiku vůči „Západu“, tak bude Rusko brzy rozvaleno a přestane existovat jako suverénní stát. Ono již dnes je Rusko státem s „omezenou suverenitou“, jak trefně hovoří občas pan Pjakin. My můžeme tak akorát se dívat a říkat Rusům to oni nám před invazí (Это ваше дело). Bůh je opatruj.

  • Jarek* napsal:

   Pane, nebojte se. Ředitel planety to má promyšlené a rozehrané tak,že ještě bude planeta „koukat na drát a uvidí špagát“. Starý Henry za ním lítá o čagánku jako pošťák pro info z Kremlu, aby globalistům vysvětloval, co se vlastně událo, protože doslova nechápou.

 3. JardaRetarda napsal:

  nech tam zavolajú aj „ruské biele prilby“ nech je kontrola.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.