V Sýrii se za účasti amerických tajných služeb připravuje další provokace

V Sýrii se za účasti amerických tajných služeb připravuje další provokace s použitím „chemického útoku“ vedle základny USA v provincii Dajr az-Zaur, informoval zdroj Sputniku.

„Tajné služby USA na území Sýrie plánují provokaci s použitím zakázaných látek. Operaci řídí bývalý ozbrojenec IS (organizace zakázaná v Rusku) Mišan Adriz al Chamaš. Cílem je provést inscenaci chemického útoku proti civilním obyvatelům a následné rozšíření informací v médiích,“ řekl zdroj agentury. Podle jeho informací začala příprava k provedení chemického útoku 23. dubna.

Zdroj informoval, že v oblasti ropného pole Al-Džaffa, 27 kilometrů od Dajr az-Zauru, kde se nachází vojenská základna USA, pod vedením al Chamaše přivážejí obyvatele západního břehu řeky Eufrat k účasti na hraných záběrech. Do akce ozbrojenec plánuje zapojit svého bratra Muhammeda Ramadana al Idrizu a členy jeho rodiny, říká zdroj.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

6
Komentujte

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
jirikMartin Rubáš Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Martin Rubáš
Host
Martin Rubáš

Na druhou stranu pozitivní je, že už těmhle falešným vlajkám nikdo normální nevěří. A všem je to jenom pro smích. Assad neměl žádnou motivaci k útoku plynem. Naopak teroristé, saudové, vojensko-prlmyslový komplex USA a Izrael ano, takže můžeme přepodkládat kdo je za tím útokem.

http://www.epshark.cz/clanek/610/ron-paul-tvrzeni-ze-prezident-basar-al-assad-zabiji-vlastni-lidi-plynem-je-totalni-nesmysl

jirik
Host
jirik

V Česku se v malém množství vyráběl a testoval novičok, řekl Zeman V listopadu minulého roku se ve výzkumném vojenském ústavu ministerstva obrany v Brně testovalo malé množství nervově paralytického jedu, který se označuje A-230. V televizi Barrandov to ve čtvrtek řekl prezident Miloš Zeman. Informace podle něj vyplývá ze zprávy vojenských zpravodajců. https://www.novinky.cz/domaci/471094-v-cesku-se-v-malem-mnozstvi-vyrabel-a-testoval-novicok-rekl-zeman.html Zemanovo tvrzení, že se v ČR vyrobil novičok, dokazuje britské lži, zní z Ruska Slova prezidenta Miloše Zemana o tom, že se v Česku v malém množství vyráběl a testoval nervově paralytický jed novičok, jsou podle mluvčí ruského ministerstva zahraničí Mariji Zacharovové důkazem, že britská premiérka… Číst vice »

jirik
Host
jirik

Dávka látky, jíž byli otráveni bývalý plukovník ruské rozvědky Sergej Skripal a jeho dcera Julie, činila 50 až 100 gramů. Píše o tom The New York Times s odvoláním na šéfa OPCW Ahmeta Uzumcua.

Podle jeho slov mohla být látka použita v podobě aerosolu nebo tekutiny, avšak za dodatečných opatření.

Uzumcu podotkl, že hodlá zařadit tento jed na seznam chemických zbraní, které budou monitorovat odborníci OPCW.

Poté budou muset země, které podepsaly Konvenci o zákazu chemických zbraní, deklarovat výrobu nebo uchovávání této látky, přesahuje-li jeho objem pět nebo deset gramů potřebných pro laboratorní výzkumy. Kromě toho budou muset vyrobit protijed.
https://cz.sputniknews.com/svet/201805047279539-britanie-rusko-davka-latka-skripal/#comments

jirik
Host
jirik

Výroky prezidenta České republiky Miloše Zemana o výrobě analogu novička v jeho zemi jsou ilustrací neopodstatněnosti obviňování Ruska, sdělil v pátek tiskový mluvčí prezidenta RF Dmitrij Peskov. „S velkou mírou jistoty jsme vyjadřovali předpoklad, že se tato látka mohla vyrábět v různých zemích, konkrétně ve státech, které podle jejich vlastních tvrzení mají protijed a pravděpodobně také vyráběly tuhle látku nebo měly nějaké množství této látky. Tohle je dostatečně výmluvná ilustrace neopodstatněné pozice, kterou ukázala britská vláda,“ řekl Peskov novinářům. Podle jeho názoru jsou slova českého prezidenta dalším potvrzením absolutní provokativnosti a avantýry celé kauzy Skripalových. „Asi je to další krok… Číst vice »

jirik
Host
jirik

V USA oznámili úspešné uskutočnenie testov „gravitačnej“ jadrovej bomby. Tieto bomby majú byť následne rozmiestnené v Európe
https://www.hlavnespravy.sk/v-usa-oznamili-uspesne-uskutocnenie-testov-gravitacnej-jadrovej-bomby-tieto-bomby-maju-byt-nasledne-rozmiestnene-v-eu/1393340

jirik
Host
jirik

Oficiální mluvčí MZV RF Marie Zacharovová komentovala zprávy o pozastavení USA financování organizace Bílé přilby. Podle jejích slov „je to prostě fantastická zpráva“. „A pročpak? Prostě se jim ty poslední filmy nelíbily? Jsou možná ještě nějaké příčiny. Upřímně řečeno, chtěli bychom vědět přesně, kolik peněz dostaly Bílé přilby bezprostředně od americké vlády a od vlád jiných států včetně těch, které nedávno zaútočily na Sýrii. Myslím si, že to má zásadní význam pro pochopení toho, jak funguje tento bezvadný fejkový mechanismus,“ řekla Zacharovová. Podle jejích slov oznamují média značné dary, které dostávají Bílé přilby „od celé řady angažovaných států, jako jsou… Číst vice »