V USA vytvořili plán, jak zničit severokorejské zbraně hromadného ničení

Pentagon sepsal manuál pro své ozbrojené síly, který popisuje, jak USA mohou zničit zbraně hromadného ničení v Severní Koreji. Na publikaci upozornil časopis National Interest.

 

 

Byť manuál, který byl vytvořen v loňském červnu, nezmiňuje Severní Koreu, z kontextu je patrné, že se jedná o plán potenciální invaze do KLDR s cílem zničení a zajištění zbraní hromadného ničení.Ozbrojené síly mají být schopné zajistit prostor kolem infrastruktury, jež je spojena se zbraněmi hromadného ničení, zaútočit na zranitelná místa, jako jsou produkční lokality a transportní zařízení.

Podle názoru autora článku Michaela Pecka po zkušenostech z Iráku mnoho doporučení, které obsahuje manuál, není určeno tolik pro operace proti nepříteli, který aktivně používá nebo může použít zbraně hromadného ničení, ale pro situaci, při které dojde ke kolapsu režimu, jehož zbraně je nutné získat pod kontrolu.

Manuál předpokládá rozsáhlou pozemní operaci, při které americké ozbrojené síly budou plnit přinejmenším 18 úkolů včetně dekontaminace a informačních operací. Velký důraz se klade na rozvědku, která má identifikovat místa, kde se nalézají zbraně hromadného ničení. Manuál rovněž rozlišuje operace určené k obsazení zbraní hromadného ničení a operace, při kterých ozbrojené síly pouze zajistí příslušnou lokalitu, aby zbraně nezmizely v nadcházejícím chaosu.

 

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2 komentáře

  1. Sonic napsal:

    Jeden z najjednoduchších spôsobov ako zbaviť S.Kóreu zbraní,je odviesť si ch naspäť domov do USA,Číny alebo aj inde,do štátov z ktorých ich tam pred tým priviezli.

  2. JardaRetarda napsal:

    Čo na to Rusi? Ich sa to dotkne najviac. Hlavne ak padne KDLR.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.