V živých organizmech našli záhadnou formu DNA

Molekulární biologové Garvanova institutu lékařských výzkumů v Rakousku odhalili novou druhotnou DNA strukturu, kterou dříve nepozorovali v živých organismech. Ta se velmi odlišuje od tradiční dvojité spirály. Její funkce zatím není známá. O tom informuje Science Alert.

Druhotná struktura má specifický tvar v prostoru jednoho či několika řetězců makromolekuly. Vzniká v důsledku chemické reakce mezi různými částmi molekul. Nejrozšířenější formou druhotné struktury DNA je dvojitá spirála, která je vytvořena ze dvou řetězců.

Novou formu druhotné struktury vědci nazvali i-motiv. I-motiv byl v živých buňkách odhalen s pomocí umělého antitělesa iMab, které se spojuje s částmi DNA se specifickým tvarem.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1 Response

  1. jirik napsal:

    Estonsko bude občanům na základě testů DNA doporučovat ideální životní styl
    V Estonsku chystají velkou genetickou studii, které by se mělo zúčastnit až 100 tisíc obyvatel, tedy zhruba desetina dospělých Estonců. Stát jim výměnou za jejich genetický profil poskytne rady týkající se zdraví a životního stylu. Píše o tom web britského deníku The Independent.
    https://www.novinky.cz/veda-skoly/469880-estonsko-bude-obcanum-na-zaklade-testu-dna-doporucovat-idealni-zivotni-styl.html

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.