Václav Klaus: Evropská unie je hlavním nástrojem na rozbíjení našeho domova a národa

…..jak jinak všichni to vidí, ale lidé, kteří mají vymytý mozek z mobilů, televizí, médií a jiných sra.kometů, to nechtějí neustále vidět. Možná jim v bodoucnu břitva na krku otevře aspoň na vteřinku oči….

02:54

Bývalý prezident také kritizoval multikulturalismus, který označil za nové náboženství.

Bývalý prezident Václav Klaus nevyloučil kandidaturu na prezidenta, byť by pro funkci podle něj byli vhodnější spíše mladší kandidáti. Uvedl to v pravidelném novoročním rozhovoru v pořadu Partie na TV Prima. Kritizoval také premiéra Andreje Babiše, který podle něj nemá žádnou koncepci vládnutí a jen ustupuje koaličním partnerům a realizuje tak komunistická opatření.

Klaus se vyjádřil k informaci sázkových kanceláří, že na něj sází nejvíc lidí jakožto na nástupce Zemana na Pražském hradě a nejlepší kurz má jeho syn Václav, poslanec za ODS. „Nevím, ta možnost tady je, ale je to spíš úkol pro příští generace,“ odpověděl na otázku, zdali zvažuje, že by na post po Miloši Zemanovi znovu kandidoval.

 

Příští prezident by měl podle Klause být vyprofilovaná osobnost s jasným názorem. „Můj syn předvádí názorovou vyprofilovanost velmi dobře, má odvahu foukat proti větru,“ zhodnotil exprezident postoje svého syna.

Babiš nemá koncepci 


Klaus tvrdě kritizoval vládnutí premiéra. „Hlavním problémem Babišovy politiky je, že mu chybí koncepce, zakotvení a celková strategie. Aby si nerozhádal ČSSD a KSČM, tak zlevňuje dráhu, zavádí zdarma obědy ve školách, to jsou komunistická opatření, o kterých jsme v roce 1989 věděli, že se musí zlikvidovat,“ uvedl Klaus.

„Toto ustupování je dáno slabostí, nemá silnou většinu. Má partnery z levice, tak dělá levicovou politiku,“ míní bývalý prezident. Řekl také, že je škoda, že s Babišem nešla do vlády pravicová ODS. „Dnes by tak mohla provádět tvrdá pravicová opatření, která by nikdy sama neprosadila,“ řekl.

Klaus Babiše pochválil za nesouhlasný postoj vůči globálnímu paktu o migraci, zároveň ale řekl, že si podle něj premiér vůbec nevšiml, že úmluvy jsou dvě. Pakt o uprchlících vláda naopak podpořila. „Předseda vlády řeší problémy Agrofertu, své rodiny, dálnici D1 a obědy zdarma. O tom, že jsou dva pakty, nejspíš ani nevěděl,“ poznamenal Klaus, který kritizoval i opozici, že se vůči Babišovi vymezuje personálně, a ne z hlediska jeho politiky.

 

 

EU rozbíjí národ

Bývalý prezident také kritizoval multikulturalismus, který označil za nové náboženství, stejně jako klimatický alarmismus, vůči kterému Klaus dlouhodobě vystupuje. „Multikulturalistický útok na základy evropské civilizace vidím jako zásadní problém. Invaze multikulturalismu jako základního likvidačního prvku evropské civilizace a kultury, posílená migrací do Evropy, je zásadní fenomén, který naši dobu nejvíce ohrožuje,“ varoval Klaus.

Hlavním nástrojem rozbíjení našeho domova a národa je podle něj Evropská unie. „EU nám nikdy nemůže nabídnout domov, vlast. Považuji za projev schizofrenního myšlení řady našich politiků, kteří loni velebili sté výročí založení republiky, ale nikdo nevytvořil logický závěr, že žijeme v době totálního ataku na národní stát ze strany EU, které nejde o nic jiného než o zánik národního státu,“ řekl Klaus.

Vyplísnil i tři nejvyšší ústavní činitele – prezidenta Miloše Zemana (SPO), předsedu Senátu Jaroslava Kuberu (ODS) a předsedu Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) – že ve svých novoročních projevech o EU i o migraci cudně mlčeli.

V zahraničí považuje Klaus za největší riziko Ukrajinu. „Je ponoukána politickými elitami Západu včetně těch našich, aby co nejvíc provokovala Rusko a prezidenta (Vladimira) Putina. Tam vidím ohnisko nebezpečí,“ řekl Klaus. „Putin se pořád chová opatrně a střízlivě, nenaskakuje na každou provokaci, což je štěstí. Být tam někdo, kdo se chová chaoticky, tak ten kotel prachu mohl dávno vybuchnout,“ uvedl.

Celý záznam rozhovoru bývalého prezidenta Klause s moderátorkou Terezií Tománkovou:

 

 

Zdroj: novinky.cz

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

12 komentářů

 1. člověk napsal:

  a kdo rozbil Československo? já snad ahoja člověk PS já být tebou tak už držím pusu

  • Radek napsal:

   kdo rozbil Československo nevím, tipuji, že to byl nějaký „vyšší zájem“ – dva mini státečky se ovládají lépe, než jeden větší…

   Viděl jsem většinu rozhovoru s Václavem Klausem – a i když jsem ho nikdy neměl moc rád (a měl jsem spoustu výhrad k jeho činům a politice), tak tentokrát mi mluvil z duše…

   Mimo jiné zmínil také důležitou úlohu důchodců – kteří už se nemusí bát mluvit, kritizovat, jednat – na rozdíl od nás mladších, závislých na své práci a výdělku (u nás v práci stačí říci nesprávný názor – a je s člověkem dost zle, je dehonestován morálně a potrestán na platě – ať žije demokracie a svoboda názorů!).

   A také se mi líbilo, když řekl, že všichni politici si celý loňský rok „třepili pysky“ při oslavách 100 let vzniku republiky, oslavách samostatnosti, nezávislosti a svobody – a zároveň tu získanou samostatnost a svobodu TIŠE A DOBROVOLNĚ odevzdávají EU…

   Radek

  • PTZ napsal:

   Václav Klaus měl jen respekt ke slovenskému „právu na sebeurčení“.

   Když je někdo ve vztahu a nelíbí se mu v něm, co mu nabídnout? Něco co mu chybí… Tak asi Václav Klaus nedokázal nic nabídnout. Raději se vyhnul zbytečným neustálým hádkám zakomplexovaného partnera. Třebaže „podloženým“ někým, který ty komplexy nechápe…

   Sloveni trpěli komplexem méněcennosti. Ještě pořád trpí, ale už to doznívá. Takže teď vědí, o co přišli. Nevážili si společného státu, tak jej prostě chtěli opustit. Teď jsou uvědomělejší…atd. apod.

   Jo, člověk si uvědomí hodnoty, až když je ztratí/opustí….

  • .lak napsal:

   Domov pružinskyj prodal a jiným jinde taky a píp.

 2. Dracon napsal:

  Však se nebojte, Únie brzy skončí a sama se utluče svým konáním

 3. Sysi napsal:

  Jj, Klaus má pravdu.
  Ale děsí mne jeho vnitřní asociální pravicující politika (ODS). Jestliže stát neumí a spíše nechce nastolit spravedlivější sociální systém, aby nedocházelo k tomu, že rodiny i jednotlivci živoří, pak by se nemusela vláda starat o placené obědy pro školní děti.
  Údajně (dle slov jakéhosi politika), kdyby v ČR chtěli politici vyrovnat sociální politiku se sousedním Německem, naši přiblblí ovčané by skákali metry vysoko a nazvali by je těmi nejhoršími populisty a zahrnuli by je nejhrůznějšími nadávkami.
  Občas jdeme sami proti sobě a jsme nepřející, aby se náhodou soused neměl stejně „dobře“ jako se mám já.
  Nicméně, podle základních práv bychom měli mít zajištěno bydlení a jídlo a rozhodně máme právo na důstojný život a ne na fronty žadatelů (žebratelů) o sociální dávky, o které si mnoho občanů neumí ani zažádat nebo z nějakých pofiderních důvodů přišli o nárok na ně.
  Systém soukromých exekutorů je pro obyčejné lidi likvidační. Máme nejpřísnější exekutorský zákon v Evropě.
  Zatímco se nešťastníci ocitají pod mostem, jistá skupina „velmi dobře přizpůsobivých“ žije na soc. dávkách excelentně a přesně ví, na jaké dávky a v jaké výši má nárok. K čemuž jim „nezištně“ napomáhají příslušné neziskovky.
  Chybí sociální byty, bezdomovci nikoho nezajímají.
  Zákonů máme tolik (záměrně vytvořený chaos), že se v nich nevyznají ani právníci a advokáti. Prostý občan se spravedlnosti nedovolá, pro vlivné a prachaté se vždycky nějaká skulinka najde, aby nebyli potrestáni.
  Celý tento zvrácený systém stojí za ….o. 95% politiků je zkorumpovaných. A např. lobbisté, to jsou takoví zákonem legalizovaní korupčníci.
  Pak jsou také politici napojeni na zahraniční mafie. Zatáhnout je do korupčních kauz je snadné. Podle toho pak jednají a podle toho vypadají naše zákony. O lidi (národ) jim opravdu nejde.

 4. dastin napsal:

  Skoda ze Vasik nekandiduje, sel bych ho okamzite volit….
  Je sebestredny, je arogantni, ukradl tuzku, pry je Kikina, atd. atd.
  Ale vzdy kopal za ceskou republiku, do privatizace i do amnestie byl donucen, za celou dobu prezidentovani dal minimum amnestii a potom celkovou? Tak to mi smrdi……. Je chytry clovek s prehledem a celkove byl dobry prezident a je nejbohatsi clovek v CR, jelikoz mu patri PPF. 🙂
  Muzete mit jiny nazor, ale mam to u prde…..
  Co rekl v rozhovoru: co slovo, to perla!!!

  • .lak napsal:

   Více takových kožených, teda dastinů.

   • dastin napsal:

    Nevytahuj trisku z oka blizniho sveho…….
    Ty jsi se nikdy nepletl? .laku?

    • .lak napsal:

     Hókala
     niSas napsal:
     2.1.2019 (18.12)
     To je tady už jako v multi sběrně odpadků. zpráv. Každej osel z oslovské lavice už po deseti minutách školního výkladu, ´že otevřeme si stránku .., zýval a čučel z vokna jako čučma čučmič. Takže milí blboni, ukradli vám školu, rodiče běhaj po exekucích a po podělané mordechujcké „práccccici“ , ale vy ste blboni vybraní. Pro vás mám pomeje, přehled zpráv.. Muheeeeeeee

     Odpovědět
     .lak napsal:
     6.1.2019 (20.18)
     Tak jenom zopakuji co se asi nikomu líbit nebude ale nesbírám body a nikdy to dělat nebudu. Na rok 2000 zlí komunisté plánovali platy 70 000 a odchod do důchodu ve čtyřiceti kvůli nezaměstnanosti s dostavbou temelína superetalonu tvrdé měny- energie. Manageři západních ho.not zavětřili bonanzu a v podstatě za minutu 12. nasadili propagandu nejtvrdšího kalibru vašíky kteří si rozdělili společnost na haflovky a clauzírky a poslali s utahováním opasků a hledáním dna od kterého se nejlíp odráží zem do rozvojového bandustanu 5. rok?, a své děti do důchodu dnes narozené v 78? Rozhodně práci budou vyžadovat tržníci. To by bylo aby se jim lidské zd(st)roje povalovali, no. A nyní jako třešničku na dortu se vyváží cca výkon bloku temelína které dotují domácnosti. Jako velice nejapný a stěží popsatelný žert prostě povedené. Že existují studie že vyhulili odsud kulihraši na 70. biliónů a víc je téměř jisté. A tedy ty mzdy mohli být navíc k spotřebními koši 1/17 tvrdosti tehdejší koruny a lidé si žít pohádkově a ovšem se soběstačnou výživou kromě banánů a armádou z které by za stavu před pozvratem úžeři hačali dodnes.

     A dnes má do žlabu vysoko kde kdo a lůzrzbohatlíky samozřejmě ožere krize.
     I kdyby z poloviny prášili a to zas tolik neuměli mohli jsme se mít jak prasata v žitě a se suveréní svébytnou zabezpečenou zemí bez možností krizí a úpadků kdy dnes nevíte kdy vás vyleje velkomožný, nehledě špinavých peněz od všech vyvoleným dotačkou bruselon.
     http://www.nwoo.org/2018/12/27/na-zaver-roku-nenavisti/#comments
     bobling dydlace 🙂 je prototyp pozvraťáka 89

     • dastin napsal:

      Jak jsem .lacku napsal:
      Muzete mit jiny nazor, ale mam to u prde….. a Tve nazory „jakbysmet“. Einsteine………

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..