Václav Klaus: Evropská unie je hlavním nástrojem na rozbíjení našeho domova a národa

…..jak jinak všichni to vidí, ale lidé, kteří mají vymytý mozek z mobilů, televizí, médií a jiných sra.kometů, to nechtějí neustále vidět. Možná jim v bodoucnu břitva na krku otevře aspoň na vteřinku oči….

02:54

Bývalý prezident také kritizoval multikulturalismus, který označil za nové náboženství.

Bývalý prezident Václav Klaus nevyloučil kandidaturu na prezidenta, byť by pro funkci podle něj byli vhodnější spíše mladší kandidáti. Uvedl to v pravidelném novoročním rozhovoru v pořadu Partie na TV Prima. Kritizoval také premiéra Andreje Babiše, který podle něj nemá žádnou koncepci vládnutí a jen ustupuje koaličním partnerům a realizuje tak komunistická opatření.

Klaus se vyjádřil k informaci sázkových kanceláří, že na něj sází nejvíc lidí jakožto na nástupce Zemana na Pražském hradě a nejlepší kurz má jeho syn Václav, poslanec za ODS. „Nevím, ta možnost tady je, ale je to spíš úkol pro příští generace,“ odpověděl na otázku, zdali zvažuje, že by na post po Miloši Zemanovi znovu kandidoval.

 

Příští prezident by měl podle Klause být vyprofilovaná osobnost s jasným názorem. „Můj syn předvádí názorovou vyprofilovanost velmi dobře, má odvahu foukat proti větru,“ zhodnotil exprezident postoje svého syna.

Babiš nemá koncepci 


Klaus tvrdě kritizoval vládnutí premiéra. „Hlavním problémem Babišovy politiky je, že mu chybí koncepce, zakotvení a celková strategie. Aby si nerozhádal ČSSD a KSČM, tak zlevňuje dráhu, zavádí zdarma obědy ve školách, to jsou komunistická opatření, o kterých jsme v roce 1989 věděli, že se musí zlikvidovat,“ uvedl Klaus.

„Toto ustupování je dáno slabostí, nemá silnou většinu. Má partnery z levice, tak dělá levicovou politiku,“ míní bývalý prezident. Řekl také, že je škoda, že s Babišem nešla do vlády pravicová ODS. „Dnes by tak mohla provádět tvrdá pravicová opatření, která by nikdy sama neprosadila,“ řekl.

Klaus Babiše pochválil za nesouhlasný postoj vůči globálnímu paktu o migraci, zároveň ale řekl, že si podle něj premiér vůbec nevšiml, že úmluvy jsou dvě. Pakt o uprchlících vláda naopak podpořila. „Předseda vlády řeší problémy Agrofertu, své rodiny, dálnici D1 a obědy zdarma. O tom, že jsou dva pakty, nejspíš ani nevěděl,“ poznamenal Klaus, který kritizoval i opozici, že se vůči Babišovi vymezuje personálně, a ne z hlediska jeho politiky.

 

 

EU rozbíjí národ

Bývalý prezident také kritizoval multikulturalismus, který označil za nové náboženství, stejně jako klimatický alarmismus, vůči kterému Klaus dlouhodobě vystupuje. „Multikulturalistický útok na základy evropské civilizace vidím jako zásadní problém. Invaze multikulturalismu jako základního likvidačního prvku evropské civilizace a kultury, posílená migrací do Evropy, je zásadní fenomén, který naši dobu nejvíce ohrožuje,“ varoval Klaus.

Hlavním nástrojem rozbíjení našeho domova a národa je podle něj Evropská unie. „EU nám nikdy nemůže nabídnout domov, vlast. Považuji za projev schizofrenního myšlení řady našich politiků, kteří loni velebili sté výročí založení republiky, ale nikdo nevytvořil logický závěr, že žijeme v době totálního ataku na národní stát ze strany EU, které nejde o nic jiného než o zánik národního státu,“ řekl Klaus.

Vyplísnil i tři nejvyšší ústavní činitele – prezidenta Miloše Zemana (SPO), předsedu Senátu Jaroslava Kuberu (ODS) a předsedu Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) – že ve svých novoročních projevech o EU i o migraci cudně mlčeli.

V zahraničí považuje Klaus za největší riziko Ukrajinu. „Je ponoukána politickými elitami Západu včetně těch našich, aby co nejvíc provokovala Rusko a prezidenta (Vladimira) Putina. Tam vidím ohnisko nebezpečí,“ řekl Klaus. „Putin se pořád chová opatrně a střízlivě, nenaskakuje na každou provokaci, což je štěstí. Být tam někdo, kdo se chová chaoticky, tak ten kotel prachu mohl dávno vybuchnout,“ uvedl.

Celý záznam rozhovoru bývalého prezidenta Klause s moderátorkou Terezií Tománkovou:

 

 

Zdroj: novinky.cz

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

12
Komentujte

avatar
5 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
dastin.lakjirikSysiDracon Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
člověk
Host
člověk

a kdo rozbil Československo? já snad ahoja člověk PS já být tebou tak už držím pusu

Radek
Host
Radek

kdo rozbil Československo nevím, tipuji, že to byl nějaký „vyšší zájem“ – dva mini státečky se ovládají lépe, než jeden větší… Viděl jsem většinu rozhovoru s Václavem Klausem – a i když jsem ho nikdy neměl moc rád (a měl jsem spoustu výhrad k jeho činům a politice), tak tentokrát mi mluvil z duše… Mimo jiné zmínil také důležitou úlohu důchodců – kteří už se nemusí bát mluvit, kritizovat, jednat – na rozdíl od nás mladších, závislých na své práci a výdělku (u nás v práci stačí říci nesprávný názor – a je s člověkem dost zle, je dehonestován morálně… Číst vice »

PTZ
Host
PTZ

Václav Klaus měl jen respekt ke slovenskému „právu na sebeurčení“.

Když je někdo ve vztahu a nelíbí se mu v něm, co mu nabídnout? Něco co mu chybí… Tak asi Václav Klaus nedokázal nic nabídnout. Raději se vyhnul zbytečným neustálým hádkám zakomplexovaného partnera. Třebaže „podloženým“ někým, který ty komplexy nechápe…

Sloveni trpěli komplexem méněcennosti. Ještě pořád trpí, ale už to doznívá. Takže teď vědí, o co přišli. Nevážili si společného státu, tak jej prostě chtěli opustit. Teď jsou uvědomělejší…atd. apod.

Jo, člověk si uvědomí hodnoty, až když je ztratí/opustí….

.lak
Host
.lak

Domov pružinskyj prodal a jiným jinde taky a píp.

Dracon
Host
Dracon

Však se nebojte, Únie brzy skončí a sama se utluče svým konáním

Sysi
Host
Sysi

Jj, Klaus má pravdu. Ale děsí mne jeho vnitřní asociální pravicující politika (ODS). Jestliže stát neumí a spíše nechce nastolit spravedlivější sociální systém, aby nedocházelo k tomu, že rodiny i jednotlivci živoří, pak by se nemusela vláda starat o placené obědy pro školní děti. Údajně (dle slov jakéhosi politika), kdyby v ČR chtěli politici vyrovnat sociální politiku se sousedním Německem, naši přiblblí ovčané by skákali metry vysoko a nazvali by je těmi nejhoršími populisty a zahrnuli by je nejhrůznějšími nadávkami. Občas jdeme sami proti sobě a jsme nepřející, aby se náhodou soused neměl stejně „dobře“ jako se mám já. Nicméně,… Číst vice »

dastin
Host
dastin

Skoda ze Vasik nekandiduje, sel bych ho okamzite volit….
Je sebestredny, je arogantni, ukradl tuzku, pry je Kikina, atd. atd.
Ale vzdy kopal za ceskou republiku, do privatizace i do amnestie byl donucen, za celou dobu prezidentovani dal minimum amnestii a potom celkovou? Tak to mi smrdi……. Je chytry clovek s prehledem a celkove byl dobry prezident a je nejbohatsi clovek v CR, jelikoz mu patri PPF. 🙂
Muzete mit jiny nazor, ale mam to u prde…..
Co rekl v rozhovoru: co slovo, to perla!!!

.lak
Host
.lak

Více takových kožených, teda dastinů.

dastin
Host
dastin

Nevytahuj trisku z oka blizniho sveho…….
Ty jsi se nikdy nepletl? .laku?

.lak
Host
.lak

Hókala niSas napsal: 2.1.2019 (18.12) To je tady už jako v multi sběrně odpadků. zpráv. Každej osel z oslovské lavice už po deseti minutách školního výkladu, ´že otevřeme si stránku .., zýval a čučel z vokna jako čučma čučmič. Takže milí blboni, ukradli vám školu, rodiče běhaj po exekucích a po podělané mordechujcké „práccccici“ , ale vy ste blboni vybraní. Pro vás mám pomeje, přehled zpráv.. Muheeeeeeee Odpovědět .lak napsal: 6.1.2019 (20.18) Tak jenom zopakuji co se asi nikomu líbit nebude ale nesbírám body a nikdy to dělat nebudu. Na rok 2000 zlí komunisté plánovali platy 70 000 a odchod… Číst vice »

dastin
Host
dastin

Jak jsem .lacku napsal:
Muzete mit jiny nazor, ale mam to u prde….. a Tve nazory „jakbysmet“. Einsteine………