Ve Velké Británii zase řeší genderový „problém“

Ta divná skupina genderistů, co se nám snaží podsouvat ty nesmysly o neurčitosti pohlaví a genderově neutrálním jazyku, řeší ve Spojeném království další blbost. Zda psát „women“ či womxn“ (women = ženy). 

V nejnovějším příkladu rostoucího používání „vše zahrnujícího“ jazyka, jehož cílem bylo zabránit vyloučení určitých skupin lidí, začaly některé univerzitní skupiny ve Spojeném království v oficiální komunikaci používat termín „womxn“ spíše než „women.“

Studentské sdružení v Goldsmiths, University of London, a studentská společnost na King’s College v Londýně představily alternativní pravopis, i když panuje zmatek nad tím, jak vyslovit ono slovo womxn.

Studentské sdružení Goldsmiths uveřejnilo na sociálních sítích pozvánky na „Womxnovo basketbalové setkání“ a „Adidas Womxn’s Fun Run“, a společnost KCL Womxn in Physics využívá inkluzívního jazyka na sociálních médiích a na svých internetových stránkách.

překlad tereza | zdroj: cnn.com

 

 

 

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

5 komentářů

 1. Miroslav napsal:

  Jsem jen obyčejný muž, lesbického založení. Myslím na ženský celej den. :-)))

  • Ženská napsal:

   A jseš pěknej?:-)))

  • Maroš napsal:

   Otázka kto je aký rozhodne pri mobilizácii odvodová komisia. Gender agendu si môžu dovoliť len preto, že neexistuje povinná vojenská služba – a chlapa s pi.ou ktorý by dostal modrú knižku si nepamätám. Inak – buzerantov je najviac tam, kde je najviac koncentrovaných mužov – výraz „nechať sa buzerovať“ od vojakov a policajtov je opodstatnený.

   „Myslím na ženský celej den. :-)))“ – si na vozíčku alebo nemáš peniaze?

 2. Vítězslav Crha napsal:

  Tak tyto debily bez náznaku rozumného myšlení bych dal ztrestat 100 ranami dubovou holí na holou na veřejnosti. Já vím že by to nepomohlo, protože kde není mozek je prázdno,ale alespoň by se k nim neinfiltrovali ti, co si musí dokazovat svoji důležitost i když jsou vlastně všední a bez nabídky čím vyzvednout své já. Jsou to chudáci, kterým není pomoci a i po smrti budou nic, protože to co tropí je v přímém rozporu se vším lidským a duchovním,ať je to tak či jinak. Názor si musí udělat každý sám, na základě svého duchovního smýšlení. Doporučuji držet se starých křesťanských hodnot a je jasno.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..