Ve vesmíru se konal první badmintonový zápas

Mezinárodní vesmírná stanice pořádala první vesmírný badmintonový zápas.

Atleti z Ruska, Ameriky a Japonska se utkali v orbitálním badmintonu, uvedla v úterý ruská státní korporace pro kosmické aktivity Roskosmos.

Jednalo se o utkání mužských dvojic, ovšem za velice specifických pravidel.

Turnaje se zúčastnili: Alexandr Misurkin, Anton Shkaplerov, Mark Vande Hei, Norishige Kanai a Joseph Acaba.

Někteří z vesmírných hráčů už měli předchozí zkušenosti s badmintonem.

Po mimozemském utkání Misurkin přiznal, že pro něj to „bylo stejné, jako umístit vlajku na Mars “ a dodal, že tuto hru má velmi rád.

Navíc astronaut Hei požádal o přidělení samostatného badmintonového modulu pro další kosmickou loď, která bude poslána do vesmíru. Je to prý užitečné z hlediska psychické relaxace a utužování kolektivu.

Překlad: niky, Zdroj: 1

Loading...

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
EM VLNA SRDCE Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
EM VLNA SRDCE
Host
EM VLNA SRDCE

Dobré pro zdraví středověkých kosmonautů 🙂 .Právě dnes v noci,mě přátelé Plejáďané,vzali na kosmický vandr… Na jedné planetě,mi ukázali,jak si UDRŽUJÍ ZDRAVÍ event.jak se UZDRAVIT Z JAKÉKOLI ne-moci, snadným cvikem: ZDRAVÍ***,který dělají neustále-každou chvíli,řekněme cca jednou za každých 5 až 15 minut. MZ cvik ZDRAVÍ***: Stojíš,uvolníš tělo,prudce zatlačíš bříškem chodidel do země,či podlahy kosmického plavidla 🙂 Je to takové PRUDKÉ zhoupnutí s VÝDECHEM.Pokud máš nějaký zdravotní problém,dělej tento cvik co nejvíce, řiď se výhradně svou intuicí. Pro trvalé udržení zdraví,dělej MZ cvik ZDRAVÍ*** TRVALE,každou chvíli,kdy si vzpomeneš. Doporučuji průměrně každých 15 minut,tedy POUZE JEDNOU,za 5 až 25 minut. Pro toho… Číst vice »