Vědci mají „novinky“ o cestování v čase

Zatímco páni vědci to teprve objevují, v praxi se to děje už dávno. Existuje mnoho cestovatelů v čase. Žijí mezi námi. Je pro to mnoho důkazů.

Tohle vypadá na turistu z budoucnosti:

Výsledek obrázku pro time traveler photos

Matematicky je cestování v čase možné. Vědci vytvořili nový matematický model, který ukazuje, že cestování v čase je teoreticky možné. Odborníci použili Einsteinovu Obecnou teorii relativity jako základ pro hypotetické zařízení, které pojmenovali  přemístitelná akauzální retrográdní sféra v časoprostoru (ang. zkratka TARDIS).

Jinými slovy, přišli s matematickým modelem teoretického stroje času schopného pohybovat se v časoprostoru vpřed i zpět.

Po staletí si lidé cestování časem představovali. Tato idea vedla ke vzniku mnoha filmů, seriálů a knih a zdá se, že sci-fi na vše, co se týče cestování časem, již přišlo. Nyní se však vědci rozhodli zjistit, jestli se o tomto fenoménu lze dozvědět více a jestli je tato myšlenka proveditelná jen v dimenzi science fiction.

„Lidé o cestování v čase uvažují jako o nějaké fikci. Máme tendenci si myslet, že když to ještě nikdo nezrealizoval, není to možné.“ tvrdí Ben Tippett, fyzik a matematik z Kolumbijské uiverzity. Dodává: „Matematicky je to však proveditelné.“

Tippett a jeho kolega astrofyzik David Tsang z univerzity v Marylandu vytvořili matematickou formuli založenou na Einsteinově Obecné teorii relativity, aby dokázali, že cestování v čase, alespoň teoreticky, možné.

Podle abstraktu vědecké studie, která byla publikována v magazínu Classical and Quantum Gravity, „představujeme geometrii, která byla navržena tak, aby odpovídala laickému popisu „stroje času“. Je to teoretická schránka, která umožňuje těm, co jsou uvnitř, pohybovat se v čase a prostoru kupředu i zpátky.“

Tomuto zařízení dali elegantní název TARDIS – což znamená: přemístitelná akauzální retrográdní sféra v časoprostoru (Traversable Acausal Retrograde Domain in Space-time.)

Tippett dále vysvětloval jak: „Můj model stroje času využívá zakřivený časoprostor, aby byl čas pro pasažéry ohnut do kruhu, ne do přímé linie. Tento kruh nás přenese zpět v čase.“

Jinými slovy, jejich nově vytvořený model „předpokládá“, že se čas okolo vysokohmotnostních objektů zakřivý stejně jako fyzický prostor ve vesmíru.

Tippet a Tsang odkazují na svůj TARDIS jako na časoprostorovou geometrickou „bublinu“, která má schopnost pohybovat se rychleji než rychlost světla. Ve své práci vysvětlují: „Je to schránka, která se pohybuje časoprostorem dopředu a poté zpět v čase kruhovou cestou.“

„Vnější pozorovatelé by měli možnost vidět cestovatele v čase uvnitř schránky, jak se pohybují časem zpět: jak se například rozbité vejce poskládá zase do celku nebo jak mizí tekutina ze sklenice do lahve.“ vysvětlují vědci ve své studii.

Ale nenechte se vzrušovat, ještě stále není možné to postavit – zatím.

„Zatímco matematicky to možné je, stále nedokážeme stroj času konstuovat, protože potřebujeme materiál – kterému říkáme exotická hmota – k tomu, abychom byli schopni ohýbat časoprostor, ale ten ještě čeká na své objevení.“ vysvětlil Tippet.


Výzkum byl publikován v Classical and Quantum Gravity.

 

přeložila: raja

zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

5
Komentujte

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
GrandTourLiběnajirikzdeněk540Anna Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Anna
Host
Anna

Zeptejte se těch, kteří to už dokázali a prokázali cestovat časem. Je to nesporné možné. Knih o tom je hodně.

zdeněk540
Host
zdeněk540

Jestli mi bude někdy zpřístupněno cestování časem tak tehdy se začnu učit historii.
Vidět všechno na vlastní oči. 🙂 Aspoň nebudou žádné lži.

jirik
Host
jirik

Další z kroků Syndikátu: Merkelová se prořekla, že ve vizi globálního světa bude už za 20 let možné řídit auto jen na zvláštní povolení pro vybrané skupiny osob! Ostatní budou vozit auta s povinně autonomním řízením!
http://aeronet.cz/news/dalsi-z-kroku-syndikatu-merkelova-se-prorekla-ze-ve-vizi-globalniho-sveta-bude-uz-za-20-let-mozne-ridit-auto-jen-na-zvlastni-povoleni-pro-vybrane-skupiny-osob-ostatni-budou-vozit-auta-s-povinne-aut/

Liběna
Host
Liběna
GrandTour
Host
GrandTour

s prepáčením,ale tie Einsteinove teórie,sú tu len na to,aby ľudstvo spomalili v prístupe a pochopení k novým technológiám. Celé jeho zakrivenie času či priestoru je hlúposť a pevne verím že čas všetko ukáže. Veď práve o to ide. Aby sme včas nepoznali svoju históriu,bolo treba nejakou novou teóriou zaviesť vedcov do slepej uličky,aspoň do vtedy,než to tu chlapci z globálnej vlády budú mať celé pod palcom ako NWO. Do vtedy než sa naozaj preukáže ako veci fungujú,by bolo zbytočné kohokolvek presviedčať. Ludia už potrebujú aj dôkaz,aby nadobudli aspoň aké také presvedčenie a dôveru že ich tu stále niekto neťahá za… Číst vice »