Vědci objevili svět, o kterém se nám ani nesnilo

Neurovědci zjistili, že lidský mozek obsahuje struktury a tvary, které mohou mít až jedenáct dimenzí. K novému objevu vyjádřili následovně: „Objevili jsme svět, o kterém se nám dosud ani nesnilo.“ O co přesně jde?

Za použití matematických metod a algebraické topografie našli vědci v lidském mozku nové struktury a multidimenzionální geometrické tvary. Ty mohou mít až 11 dimenzí.

Vědci předtím vyslovili odhad, že náš mozek může obsahovat až 86 miliard neuronů, mezi kterými se vytvářejí propojení v různých směrech. Vytvářejí tak buněčnou síť, která vytváří naše vědomí a umožňuje nám myslet.

Vědecké týmy z celého světa se podílejí na projektu Blue Brain Project a zkoumají poznatky, které ještě v historii neurovědy nebyly nikdy odhaleny. V lidském mozku se podařilo lokalizovat struktury, které vytvářejí malý multidimenzionální vesmír a poprvé odhalují geometrickou strukturu vznikající mezi neuronovými propojeními. Dokonce různým způsobem reagují na různé podněty.

Původním záměrem vědců bylo pomocí moderních počítačových technologií zjistit a pochopit, jak se mozkové buňky přizpůsobují pokud jsou na ně kladeny extrémní požadavky a nároky, například při řešení náročných komplexních úkolů.

Aby novou strukturu popsali, použili matematické metody a algebraickou topologii. V nové studii popisují, jak jsou jednotlivé struktury formovány a zaplétané do jednotné a precizní geometrické formace. Henry Markram, neurovědec a hlava projektu Blue Brain Project sídlící v Lausanne ve Švýcarsku, se k fascinujícímu objevu vyjádřil následovně:

„Objevili jsme svět, o kterém se nám dosud ani nesnilo. Objevili jsme desítky milionů těchto objektů i v té nejmenší části mozku a většina z nich má sedm dimenzí. V některých neuronových sítích se nám však podařilo objevit struktury, které mohou mít až jedenáct dimenzí.“

Jak vědci vysvětlují, každý jeden neuron lze propojit s dalším přilehlým neuronem a vytvořit tak spletité sítě. Mezi nimi se nacházejí jamky a dutiny. Zajímavé je, že čím více neuronů se navzájem propojí, tím více multidimenzionálních struktur se objeví.

Ran Levi z Aberdeen University se vyjádřil:

„Přítomnost multidimenzionálních dutin naznačuje, že když mozek zpracovává informace, neuronová síť na podnět odpovídá neuvěřitelně organizovaným způsobem.“

Je to jako kdyby mozek na stimul odpověděl stavbou věže z multidimenzionálních bloků, přičemž začne s tyčemi (1D), pak přidá desky (2D), potom kvádry (3D) a pokračuje stále složitějšími strukturami (4D, 5D atd.). Připomíná to hrad z písku, který se nejprve zhmotní a následně se rozpadne.

Vědci dodávají, že v naší realitě však nejsme schopni vnímat více než tři dimenze, výšku, šířku a hloubku. Díky matematice je však lze definovat.

Zdroj: 1

Loading...

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Jaračlověk Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
člověk
Host
člověk

„Objevili jsme svět, o kterém se nám dosud ani nesnilo. Tak to se Vám nikdy nepovede, protože dokážete jen kolonizovat, znásilňovat a zabíjet děti !
ahoja člověk

Jara
Host
Jara

Zatím tihle PA-vědci vůbec nic neví o Epifýze-šišince mozkové,o jejím skutečném složení,její hologramech, činnosti,naštěstí.

Pin It on Pinterest