Vědci: USA se ocitly na pokraji jaderné katastrofy

…..a to není poprvé, takových případů je mnoho a s časem jich bude ještěm více. A pamatujte. budou horší než Fukushima. A oni to vědí….

15:54

Vědci: USA se ocitly na pokraji jaderné katastrofy!

Vědci: USA se ocitly na pokraji jaderné katastrofy!

Ilustrační foto

Vědci z univerzity v Princetonu obvinili z nedbalosti americkou Komise jaderné regulace (NRC), které způsobí, podle jejich názoru, zvýšené nebezpečí požárů v jaderných elektrárnách, uvedl Science Daily.


Podle vědců se NRC spoléhala na nesprávné analýzy, aby odůvodnila své odmítnutí přijmout zásadní kroky k ochraně Američanů před vznikem „katastrofického jaderného požáru“ v některém z desítek reaktorů po celé zemi. Důsledky takového požáru „mohou být mnohem vážnější, než radioaktivních emise z havárie ve Fukušimě v Japonsku v roce 2011“.

Problém spočívá v tom, že ve většině jaderných elektráren USA se jaderné palivo ocitá v bezprostřední blízkosti jaderného odpadu. Po odstranění paliva z aktivní zóny reaktoru se radioaktivní štěpné produkty nadále rozkladájí a uvolňují teplo. Veškeré vyhořelé jaderné palivo jaderných elektrárny je uloženo na dně hlubokých bazénů nejméně čtyři roky, aby se mohlo ochladit. Vědci se domnívají, že tyto odpady jsou velmi nestabilní, takže nečinnost NRC vyvolává hrozbu požárů v místech chlazení vedle samotných reaktorů.

„Jaderný průmysl, mimo jiné prostřednictvím Kongresu, vyvíjí tlak na NRC, aby se minimalizovaly informace o důsledcích možných požárů. Obávají se, že zvýšení nákladů na bezpečnost by mohlo vést k uzavření velkého počtu jaderných elektráren,“ řekl Frank von Hippel, vedoucí pracovník na Princetonu v oblasti vědy a programu Global Security. „Bohužel, nenude-li veřejný protest kvůli této nebezpečné situaci, bude se NRC i nadále podřizovat přání průmyslu,“ dodal.

Podle výpočtů Hippela, pokud dojde k požáru v jedné z nejstarších jaderné elektrárny Peach Bottom, radiace se rozšíří na plochu 50 tisíc čtverečních kilometrů. Z tohoto důvodu by bylo nutné evakuovat osm milionů lidí, a výši finanční ztráty odhaduje na dva biliony dolarů.

Podle výzkumníků může požár vyvolat velké zemětřesení nebo teroristický útok.

Express: V nejbližší době budou USA čelit tragédii horší, než Fukušima!

V dřívější zprávě NRC se uvádí, že pravděpodobnost vznik požáru v bazénu vyhořelého paliva je nepravděpodobný, proto by byla bezpečnostní opatření neodůvodněná. Analýza NRC ukázala, že oheň ve střední části jaderného reaktoru může vést k škodě 125 miliard dolarů, zatímco zrychlený přenos vyhořelého paliva do suchých nádob může snížit radioaktivní emise z požárů na planetě o 99 procent. Podle Komise všechna napadena místa lze účinně vyčistit v průběhu roku.

Zdroj (1)

Loading...

3
Komentujte

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
jirikMaroš Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Maroš
Host
Maroš

Čierny Peter v tejto hre sa volá – PLUTÓNIUM! V podstate – aby spracovanie jadrového odpadu bolo efektívne – musí priniesť nový produkt – najlepšie pre vojenské účely – aj keď špinavé. A najefektívnejšie ho dokážu spracúvať Rusi – viď krach Westinghousu s jeho nekvalitnými tyčami – pozadie amerikanizácie našej jadrovej energetiky – kšeft. a teraz čo? No nič – Rusi sa do našej energetiky vrátia späť – pretože hrdlom organizácie je – čo s odpadom. No to – že nedávno sa údajne zrútil strop – došlo k výbuchu – v sklade jadrového odpadu, kde sa vyrába aj plutónium –… Číst vice »

jirik
Host
jirik

Českem se během měsíce přesunou stovky amerických vojáků http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/ceskem-se-behem-mesice-presunou-stovky-americkych-vojaku/1491230?utm_source=mozilla_cz&utm_medium=rss Českou republikou v červnu a na začátku července projede několik konvojů americké armády. Na cvičení do zahraničí se přes Česko přesune asi 450 vozidel a 1600 vojáků. První přesun se uskuteční ve středu a ve čtvrtek, kdy z Německa na Slovensko pojede 24 převážně nákladních vozidel a asi 50 vojáků. ČTK to sdělil mluvčí generálního štábu Jan Šulc. Američtí vojáci budou v červnu a na začátku července přijíždět do ČR z Německa přes hraniční přechod Rozvadov a z Polska přes hraniční přechod Habartice. Směřovat budou přes Břeclav na Slovensko a dále… Číst vice »

jirik
Host
jirik

Kanál na portálu Vimeo Calire&Max’s zveřejnil video s názvem two°C – New-York City, ve kterém je znázorněno zaplavení amerického velkoměsta, k čemuž má dojít, pokud globální teplota stoupne o dva stupně. Na video upozornil list Gizmodo.
https://sptnkne.ws/e7XC

Pin It on Pinterest