Vědci uvedli jaké státy jsou nejlepší pro útočiště v případě třetí světové války

Odborníci cestovní služby International SOS a Control Risks zveřejnili seznam zemí, kde bychom se mohli schovat v případě třetí světové války. Informuje o tom portál Express.

Na prvním místě se umístila jedna z nejmenších zemí v Evropě, Lichtenštejnsko. Odborníci jej považují za nejbezpečnější kvůli velkému počtu policistů na ulicích a umístění mezi relativně mírovými zeměmi, Rakouskem a Švýcarskem.

Na druhém místě je Grónsko, které zůstává mimo jakýkoliv konflikt kvůli jeho odlehlosti. Experti také zdůraznili, že Grónsko může být považováno za ideální útočiště kvůli nízké míře kriminality.

Lucembursko, kde jsou na vysoké úrovni zdravotnictví a bezpečnost, se rovněž objevilo na tomto seznamu nejlepších zemí pro útočiště.

zdroj: 9

 

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

4 komentáře

 1. mariankosmac napsal:

  Jo malé monarchie budú asi najbezpečnejšie. Tak si to zapamätajme kam ísť, keď budeme musieť opustiť EÚ. Na druhú stranu, zase nič moc.
  https://fici.sme.sk/c/20482786/opacny-turisticky-sprievodca-10-dovodov-preco-nenavstivit-luxemburg.html

 2. Olaf napsal:

  V Lucembursku se domluvíte francouzsky, německy a do značné míry i anglicky. Nicméně, pokud chcete opravdu zapadnout, měli byste umět lucembursky, což většina cizinců nedělá (těch je v zemi téměř polovina). Ze středověku, přes Lucemburskou dynastii existuje jistá vazba na České království, nicméně většina Lucemburčanů o tom má jen malé povědomí
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Jan_Lucembursk%C3%BD

 3. pavel blaheta napsal:

  Terezo – nevím jaké experty cituješ, ale z pohledu mne – coby experta „na všechno“ nemůže být žádná země severní polokoule bezpečná, dojde-li k 3WW. Válka vedená jadernými zbraněmi, chemickými či biologickými, totiž povede k totálnímu zamoření celé severní polokoule. Díky pravidelným větrům, které vanou od severu k rovníku. Za relativně bezpečné země bych já považoval ty, které jsou na jih od rovníku a nebyly cílem jaderného útoku. Které to jsou si každý najde na školním globu. Ale trvale by to bylo stejně na prd. Jediní lidé, kteří jsou schopni přežít bez funkční civilizace, jsou Indiáni v jihoamerických pralesích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.