Vědomé ženy, vědomí muži

Jak to s nimi vlastně je? A co je to vůbec být vědomý, nebo probuzený?
Picture

„Vědomý člověk přebírá zodpovědnost za svůj život a nepoukazuje na někoho, že za něco, co se v jeho životě děje, může někdo jiný.

Taktéž si uvědomuje, že jeho posuzování druhých lidí je odvozeno od jeho zkušeností, a vše, co se zrcadlí v jiných, je jen jeho vlastní projekcí.

Vědomý člověk respektuje hranice své i hranice druhých.

Vědomě komunikuje, což není komunikace o vzájemném obviňování nebo konfrontace, ale naslouchání s plnou pozorností tomu druhému. Jakmile doposlechne něčí názor, vysloví jasně ten svůj a vysvětlí svůj postoj.

Vnímá své pocity, soucítí, naslouchá, neposluhuje, nepovyšuje se, radí na vyžádání, nemanipuluje, respektuje a miluje.

Miluje všechno a všechny bez rozdílu a beze strachu ze ztráty sebe sama a vlastního Ega.

Miluje však tak, že respektuje komfortní zóny všech i sám sebe, protože bez toho máme pak tendenci někoho zachraňovat a vytvářet z něj oběť nebo si sami na oběť hrajeme. Oběť je velmi manipulativní role a to na obě strany.

Vědomý člověk si současně uvědomuje své strachy, nedostatky, mentální i emoční bloky a snaží se na nich pracovat. Při uvědomění si těchto skutečností, se dostáváme k žití v přítomném okamžiku a začínáme věnovat plnou pozornost našemu počínání.“

S těmito několika body se plně ztotožňuji.

Vědomý člověk je celistvý a má probuzenou vnitřní ženu a muže, kteří vzájemně spolupracují.

A dodám ještě, že vědomý člověk, ať už žena či muž, je celistvý a má probuzenou a v rovnováze svou vnitřní ženu i vnitřního muže. Nejen v rovnováze, ti dva spolupracují a vládu nad různými situacemi přebírá ten/ta, který/á se k jejímu řešení momentálně více hodí. Jde-li o rozum a sílu je do akce zapojen muž, jde-li o emoce a lásku, pak jedná žena.

Vědomý člověk se raduje ze života, z každé lekce, která k němu přichází, protože si je vědom faktu, že stále je čemu se učit a nikdo z nás není dokonalý. Protože v tom případě bychom se už pohybovali v jiných dimenzích.

Vědomý člověk nehledá protějšek, ale spoléhá na princip rezonance, stejné přitahuje stejné.

Také se netrápí tím, že vedle sebe nemá svou druhou polovinu. Má ho/ji totiž v sobě. A vzhledem k jedinečnosti, kterou probouzené vědomí člověku dává, není tak snadné přitáhnout si stejně jedinečný protějšek.

Najdou-li se však takoví dva jedinci, pak se pohne země i nebesa. Dokážou totiž splynout v jednoho, protože se nebojí odevzdat sobě navzájem. Čímž se dál vědomě probouzí a otvírají své napojení na božství. A energie LÁSKY, která se díky nim začne šířit do světa, nemůže nechat lhostejným nikoho, kdo s ní přijde do styku.
Proto bychom měli pracovat na svém probouzení. Abychom byli celiství, svobodní, svébytní, samostatní, milující a láskyplní. Aby náš svět mohl být a byl čím dál lepší…
zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

6 komentářů

 1. Mikessska napsal:

  Znám to z praxe…Pokud komunikuji a řeknu svůj názor, jak to cítím, řeknu, že jsem v určitém stupni vývoje, a nepřeji si potlačovat ani hněv, ani ego, v tu chvíli jsem přijatá – ze strany druhého. Pokud ovšem přijde konfrontace s jeho přijetím, pak bývá zle. Protože se to najednou týká jeho. (i když – a na to byl předem upozorněn, že se to právě jeho netýká – a dokonce o tom sám ví). Přesto se nechá zatáhnout do „hry“…a pak jeho duchovní ego či super ego, používá zrcadlení jako jakousi zbraň. Že mi vlastně všechno zrcadlí, že on je ten skvělý nad věcí…atd.
  Nechápu, a toto nikdy nepochopím. Člověka hrajícího si na to, že ego nemá, nebo ho má pod kontrolou…je pro mě člověk, který si lže do vlastní kapsy a nemá mi již nic co nabídnout. Velké poděkování za to, že EGO podvádí při „hraní“.
  A to ten člověk je nějakým způsobem uvědomělý.
  PS: Nejhorší je, když se mu svěříte se všemi pocity, kterých on pak využije a zneužije proti Vám. Takový člověk nemiluje, ale manipuluje – i když o tom sám neví a je přesvědčen, že on je TEN MILUJÍCÍ!!! Tomu říkám teprve hrůza děs!!! Vlastní zkušenost.

  • Jak to s nimi vlastně je? napsal:

   Souhlasim s vami.

   A to ten člověk je nějakým způsobem uvědomělý.
   PS: Nejhorší je, když se mu svěříte se všemi pocity, kterých on pak využije a zneužije proti Vám. Takový člověk nemiluje, ale manipuluje – i když o tom sám neví a je přesvědčen, že on je TEN MILUJÍCÍ!!! Tomu říkám teprve hrůza děs!!! Vlastní zkušenost. => Take z me vlastni zkusenosti

  • Nula napsal:

   Mikessska : citujem „Takový člověk nemiluje, ale manipuluje…“ – …. doplním, on vlastní. Je to súčasť EGA/satanka v šelme človečej. Máš veľmi fajn pohľad na lásku, no jeho láska je láska z „telenovely“- program mysle. Nazývam ju láskou „feudalistickou“. heh Ešte spoznáva tú skutočnú, no drží sa tej nadiktovanej a Ty máš byť ten človek, ktorý sa pre to obetuje mu to vysvetliť/dokázať. No nemusíš to robiť/ je to na Tebe v čo sa rozhodneš? Nieje to však jednoduchá cesta ?! 🙂

 2. Mikessska napsal:

  úprava předešlého: Poděkování za to, že vidím, jak EGO podvádí…

 3. Soto napsal:

  Láska je jen manipulace energii, více té vlastní, než druhého.Ale kdo se tim druhým nenechá ani trochu, nebo sám nic nedělá. Tak to asi neni vztah. Vztah je plný rizik. A probuzení , nebo spíš probouzejici se? Z nich vidíte ze zadu jen prach od podrážek, jak odsud prchají. Kdo z nich by byl zvědavý třeba na TCHÝÝNI? 🙂 A takových bonusů ke vztahu je….

 4. vera napsal:

  Poučné.Děkuji :-).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.