Velká razie ve Frankfurtu: Spolkový kriminální úřad prohledává centrálu Deutsche Bank s podezřením na praní špinavých peněz

Velká policejní akce se odehrála ve čtvrtek dopoledne 29. listopadu 2018, kdy v prostorách centrály Deutsche Bank ve Frankfurtu nad Mohanem proběhla velká razie. Ve vyjádření finančního domu stojí:

„Je správné, že policie v současné době provádí vyšetřování na různých místech naší banky v Německu. Jedná se o věcný obsah v souvislosti s tzv. Panama Papers. Dáme obratem vědět, jakmile budeme mít víc podrobností. Budeme plně spolupracovat s úřady.“ (Deutsche Bank)

 

 

 

Mluvčí státního zastupitelství ve Frankfurtu sdělila, že nařčení z praní špinavých peněz stále trvá, uvedl denník Hessenschau.de.

Podle údajů deníku Bild je v nasazení zhruba 170 úředníků státního zastupitelství, Spolkového kriminálního úřadu, daňového úřadu a Spolkové policie. Prohledáno bude šest objektů ve Frankfurtu, Eschbornu a Gross – Umstadtu.

Podle toho by se měla řídit vyšetřování proti vícero neznámým zodpovědným podniku a konkrétně proti dvěma spolupracovníkům.

Offshore – úniky a Panama Papers

Podezření vzniklo z vyhodnocení datového stavu takzvaných „Offshore – úniků“ a „Panamských dokumentů“, na jaře 2016 objevených důvěrných dokumentů o používání společností pro poštovní schránky v Panamě k praní špinavých peněz. Dokumenty šly také na BKA (Bundeskriminalamt = Spolkový kriminální úřad), jak tento sdělil v létě 2017.

Německá banka měla být zákazníkům nápomocna při zakládání offshorových společností v daňových rájích. Přitom byly převáděny peníze z trestných činů na konta Německé banky. Podezřelá indikace na praní špinavých peněz však nebyla bankou uhrazena.

 

 

 

Podle Bildu mělo být pouze v roce 2016 přes jednu, k bankovnímu koncernu patřící společnost se sídlem na britských Panenských ostrovech, obslouženo přes 900 klientů s obchodním obratem 311 mililónů euro.

Akcie Německé banky poklesly

Kurs akcií Německé banky poklesl v průběhu několika minut o 4,9 procenta. Stav: 8,17 euro.

„To znamená obrovskou ztrátu důvěry a to může být pro banku velmi drahé.“

Expert se domnívá, že kurs akcií bude nadále klesat, dokonce půjde o rekordní propad, pokračuje deník Bild.

překlad Andrea | zdroj: 9

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1 Response

 1. Maroš napsal:

  Niečo sa deje – ako keď začiatkom 90-tych rokov ponúkali úvery komukoľvek, čo /“naše banky/ potom Dzurinda a Miklóš sanovali myslím 100 mld Sk z našich peňazí. Tatra banka na You Tube ponúka úvery cez mobilnú aplikáciu – „nemusíme sa ani vidieť a nemusíte byť ani náš klient – stačí a bla bla a peniaze máte nakonte!“ ??? Kto to opäť zaplatí, keď v záručnom fonde nie sú peniaze od roku 2008?! Ja byť klient Tatra banky, tak si vyberiem vklad a vypadnem odtiaľ! Pretože každých 20 rokov tie tunelárske bankárske potrebujú odrbať novú neskúsenú generáciu!

  Ten scenár funguje tak, že banky zadlžia firmy – potom vyvolajú tlak, a aby sa „nepoložili firmy, nekrachlo hospodárstvo a nevypukol hladomor a sociálne nepokoje“ – „štát“ = nájomný štát bankárov, potom „v záujme spoločnosti“ vyplatí bankám „ich“ peniaze z našich peňazí. A tak dookola.
  Situ v roku 2008
  https://www.cas.sk/clanok/98046/ekonomovia-varuju-caka-nas-nova-hypotekarna-kriza/
  2008
  „Francúzsko v pondelok oznámilo, že na záchranu bánk poskytne 360 miliárd eur (10,85 bilióna Sk), aby im pomohlo udržať sa nad vodou počas globálnej finančnej krízy. Finančné trhy túto správu privítali. Podobné podporné balíky oznámili aj ďalšie európske krajiny.“
  https://ekonomika.sme.sk/c/4124269/francuzsko-je-v-recesii-nemecko-takmer.html
  2018
  „A JPMorgan Chase & Co zase uviedla, že očakáva spomalenie rastu ekonomík USA, Japonska, Číny a Nemecka.“
  Replay – „Nemecka“
  http://www.tvnoviny.sk/ekonomika/1889191_nova-hospodarska-kriza-moze-prist-uz-v-roku-2019

  Poznámka – „Krízy“ začínajú byť rýchloobrátkový bankový produkt – pre bankárov. Veď keď to verejnosti nevadí, tak čo. Zvyk je železná košielka.
  A načo odrbávať jednotlivcov exekúciami, keď možno elegantne odrbať „solidárny“ štát! „Nemusíme sa vidieť a nemusíte byť ani našim klientom!“ – toto je vsugerovanie NEzodpovednosti jednotlivca, za čo ponesú „zodpvednosť“ všetci! „Kupujte a žerte! Hneď!!!“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..