Velká razie ve Frankfurtu: Spolkový kriminální úřad prohledává centrálu Deutsche Bank s podezřením na praní špinavých peněz

Velká policejní akce se odehrála ve čtvrtek dopoledne 29. listopadu 2018, kdy v prostorách centrály Deutsche Bank ve Frankfurtu nad Mohanem proběhla velká razie. Ve vyjádření finančního domu stojí:

„Je správné, že policie v současné době provádí vyšetřování na různých místech naší banky v Německu. Jedná se o věcný obsah v souvislosti s tzv. Panama Papers. Dáme obratem vědět, jakmile budeme mít víc podrobností. Budeme plně spolupracovat s úřady.“ (Deutsche Bank)

 

 

 

Mluvčí státního zastupitelství ve Frankfurtu sdělila, že nařčení z praní špinavých peněz stále trvá, uvedl denník Hessenschau.de.

Podle údajů deníku Bild je v nasazení zhruba 170 úředníků státního zastupitelství, Spolkového kriminálního úřadu, daňového úřadu a Spolkové policie. Prohledáno bude šest objektů ve Frankfurtu, Eschbornu a Gross – Umstadtu.

Podle toho by se měla řídit vyšetřování proti vícero neznámým zodpovědným podniku a konkrétně proti dvěma spolupracovníkům.

Offshore – úniky a Panama Papers

Podezření vzniklo z vyhodnocení datového stavu takzvaných „Offshore – úniků“ a „Panamských dokumentů“, na jaře 2016 objevených důvěrných dokumentů o používání společností pro poštovní schránky v Panamě k praní špinavých peněz. Dokumenty šly také na BKA (Bundeskriminalamt = Spolkový kriminální úřad), jak tento sdělil v létě 2017.

Německá banka měla být zákazníkům nápomocna při zakládání offshorových společností v daňových rájích. Přitom byly převáděny peníze z trestných činů na konta Německé banky. Podezřelá indikace na praní špinavých peněz však nebyla bankou uhrazena.

 

 

 

Podle Bildu mělo být pouze v roce 2016 přes jednu, k bankovnímu koncernu patřící společnost se sídlem na britských Panenských ostrovech, obslouženo přes 900 klientů s obchodním obratem 311 mililónů euro.

Akcie Německé banky poklesly

Kurs akcií Německé banky poklesl v průběhu několika minut o 4,9 procenta. Stav: 8,17 euro.

„To znamená obrovskou ztrátu důvěry a to může být pro banku velmi drahé.“

Expert se domnívá, že kurs akcií bude nadále klesat, dokonce půjde o rekordní propad, pokračuje deník Bild.

překlad Andrea | zdroj: 9

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Maroš Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Maroš
Host
Maroš

Niečo sa deje – ako keď začiatkom 90-tych rokov ponúkali úvery komukoľvek, čo /“naše banky/ potom Dzurinda a Miklóš sanovali myslím 100 mld Sk z našich peňazí. Tatra banka na You Tube ponúka úvery cez mobilnú aplikáciu – „nemusíme sa ani vidieť a nemusíte byť ani náš klient – stačí a bla bla a peniaze máte nakonte!“ ??? Kto to opäť zaplatí, keď v záručnom fonde nie sú peniaze od roku 2008?! Ja byť klient Tatra banky, tak si vyberiem vklad a vypadnem odtiaľ! Pretože každých 20 rokov tie tunelárske bankárske potrebujú odrbať novú neskúsenú generáciu! Ten scenár funguje tak,… Číst vice »