Velký bratr se dívá a slyší vás. Jmenuje se Siri, Alexa, Cotana a Google Assistant

Začátkem tohoto týdne bylo zveřejněno, že smluvním partnerům společnosti Apple z celého světa jsou pravidelně zasílány záznamy Siri (Asistent společnosti Apple založený na umělé inteligenci, pozn. př.) obsahující soukromé informace o uživatelích, včetně jejich sexuálních záležitostí.

 

 

 

Zaměstnanci Amazonu pro změnu naslouchali nahrávkám ze soukromých životů britských uživatelů, které shromáždil virtuální asistent Alexa z reproduktorů, včetně nahrávek týkajících se „rodinných záležitostí, peněz, a kdy a kde měly páry sex.“ Údajným cílem bylo sledovat a vylepšit systém Alexa, jak uvádí deník The Sun, odkazující na své vlastní pátrání.

Noviny citovaly nejmenovaného bývalého analytika v týmu Amazonu se sídlem v Bukurešti, že i když se zaměstnanci měli soustředit pouze na příkazy Alexy, „bylo nemožné neslyšet další věci.

překlad tereza | zdroj: Sputnik news

Nemusíte mít doma asistenty Alexu a Google Assistant, aby vás odposlouchávali. Stačí mít vedle sebe telefon anebo moderní televizi a Velký Bratr vás slyší také.

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2 komentáře

 1. Maroš napsal:

  Technická otázka do pléna – kvázi kvíz! Keďže „vládni“ grafici neustále vylepšujú spuchnutú tvár Čaputovej a jej „normalizovaný“ meravý výraz očí – podľa vás – čo si myslíte – oči „Čaputovej“ na hornej farebnej fotke – sú fotomontážou očí
  1/ Jarky Hargašovej – Lajčákovej
  2/ Božidary Turzonovovej – herečky – ešte z mladších rokov. ??? Náhodou som dnes začal rozmýšľať o tom, kedy začnú „vyrábať“ – pripravovať jej dvojníčku – aby si prípadne obsrala za ňu jej excesy, resp. – keď takto bude pokračovať ako slon v porceláne, tak ju globalisti upracú v čiernych pytloch sami. Ešte raz – zjavne si máme zvykať na jej rôzne podoby! A to má svoju príčinu!
  Detto – dolná fotografia – všimnite si to obočie prerastené až ku koreňu nosa – povedal by som že ide o mužské obočie!
  https://www.infovojna.sk/article/tomio-okamura-caputova-naplnuje-agendu-george-sorose-na-podporu-masove-imigrace-a-rozbiti-visegradske-ctyrky

 2. Peetteer napsal:

  Ešte ste zabudli na Cotanu vo Windows, nie je síce plné funkčná ale počúva neustále.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..