Venezuelská ambasáda ve Washingtonu je v obklíčení

Od 30. 4. jsou na venezuelské ambasádě ve Washingtonu kromě pracovníků zastupitelského úřadu uvězněni novináři Alexander Rubinstein (MintPress) a Anya Parampil (The Grayzone). Ambasáda je v obležení levicových aktivistů stejně tak jako pořádkových sil. Budova byla policií nelegálně odpojena od elektrické sítě a vody (všechny účty zaplaceny) a je bráněno veškerým dodávkám jídla a zásob. Gerry Condon, prezident Veteránů za mír, byl zbit a strávil 23 hodin ve vězení. Jeho „zločinem“ bylo, že hodil nějaké jídlo lidem na venezuelské ambasádě.

Obránci ambasády se dle svých prohlášení nehodlají vzdát. Z příspěvků uvězněných novinářů (videa, fotografie, tweety) je zřejmá agrese příznivců samozvance Guaidóa, kteří mají plnou podporu bezpečnostních složek. Na záběrech je vidět jak protestující demonstranti útočí na ochránce budovy ambasády, násilně pronikající do budovy a demolují majetek, vyhrožují znásilněním a zabitím pracovníkům velvyslanectví a novinářům uvnitř, křičí na ně rasistické a sexistické nadávky a napadají každého, kdo se pokouší přinést jídlo do budovy včetně žen a 72letého muže. Ze živého streemu je zřejmé, že Metropolitní policie aktivně podporuje zájmy opozice tím, že blokuje dodávky potravin, léků a zásob, včetně zubních kartáčků a tamponů, a umožňuje pučistům násilně napadnout ochránce ambasády bez jakýchkoli následků.

„Rozhodli jsme se dát jim pocítit zkušenost ze života ve Venezuele v socialismu pod Madurem,“ uvedl Carlos Vecchio – venezuelský „velvyslanec v USA“, jmenovaný USA, aby zastupoval Juana Guaidóa. Ve své hlouposti říká naprostou pravdu. Situace u venezuelské ambasády přesně odráží, co způsobuje bídu venezuelského lidu. Venezuelské embargo v malém jasně ukazuje na viníky utrpení milionů. Jde jen o další z projevů humanitárního bombardování.

Martin Rybář

zdroj: geopolitics.co

V Mainstream médiích ani písmenko. Zde vidíte, že Spojené státy dodržují mezinárodní právo, jen když je to pro ně výhodné.

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

7 komentářů

 1. JardaRetarda napsal:

  Prečo fasistov označujete za ľavičiatov,? Keď sa niekto označí za kresťana, a nedodržuje desatoro, predsa nie je krasťanom.

 2. jirik napsal:

  Americký ministr zahraničí Mike Pompeo uveřejnil podrobnosti plánované cesty do Ruska, která se má konat v polovině května. Podle jeho slov chce hovořit o situaci ve Venezuele, Afghánistánu a Sýrii.

  Když společné zájmy Moskvy a Washingtonu nalezeny nebudou, půjde každý vlastní cestou, upřesnil Pompeo. „Je to ale důležité. Pamatuji, že když jsem byl ředitelem CIA, úzce jsem spolupracoval s ruskou stranou v boji proti terorismu,“ řekl. Pompeo prohlásil, že spolupráce s RF v této sféře umožnila zachránit životy ruských a amerických občanů.

  Podle názoru ministra zahraničí dokáží obě země spolupracovat v Sýrii a Afghánistánu.

  10. května přišla zpráva, že Pompeo vykoná návštěvu v Moskvě a Soči ve dnech 12-14. května. Jednou z hlavních otázek na jednáních amerického ministra zahraničí s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a ministrem zahraničních věcí RF Sergejem Lavrovem bude kontrola zbraní.

  Pompeo se má rovněž setkat se zaměstnanci amerického velvyslanectví v Moskvě, zástupci amerického byznysu a se studenty. Plánuje rovněž položení věnce ke hrobu Neznámého vojína.

  https://sptnkne.ws/mxST

 3. noro napsal:

  neviem kam to pastnut, tak napriklad sem,, odporucam dokument „Propaganda“ z roku 2012 , korejsky dokument s massou pravdivych informacii a odkrytie toho co nam nema byt zname.

 4. tuk napsal:

  Pokud je tam uvězněn i novinář Alexander Rubinstein , tak to asi bude celé jinak jako vždy když se někde jedná o nějaké jiné …. Štejny

 5. emil milo napsal:

  Tento Stajn, udajne spolupracoval so Sputnikom aj RT, tak je to druh Stajna z druhej strany barikady v nekonecnej zidovojne o moc, sion vs chasid.

 6. jirik napsal:

  Americké ministerstvo dopravy nařídilo, aby veškerá letecká doprava mezi USA a Venezuelou, včetně letů pro cestující a náklad, byla pozastavena, s odvoláním na údajné násilí v okolí venezuelských letišť, způsobené probíhající politickou krizí.

  https://sptnkne.ws/mz3U

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..